Son Konu

Azerbaycan Usulü Çok Lezzetli Sulu Köfte Tarifi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Azerbaycan Tarzı Çok Lezzetli Sulu Köfte Tanımı İçin Malzemeler

• 250 g kıyma
  • 6 orta uzunluk patates
  • 2 orta uzunluk soğan
  • Yeşillik
  • Yarım çay bardağı pirinçi
  • 1 yumurta
  • 1 yemek kaşığı domates salçası
  • 1 tatlı kaşığı biber salçası
  • Tuz
  • Karabiber
  • Pul biber
  • Tere yağı
  • Sıcak su

Azerbaycan Adabı Çok Lezzetli Sulu Köfte Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
  1. Patatesleri, soğanı temizledikten sonra bir kaba doğranmış halde koyalım. Yeşillikleri de birebir halde temizleyin bir kaba koyun.
  2. 250 gram kıymanı derin bir kaba koyalım, üzerine bir az salça, 1 adet doğranmış soğan, yıkanmış pirinç, yeşillik, yumurtayı ek edelim.
  3. Lütfen baharat oranına çok dikkat edelim. Tuz yalnız kıymaya koyuluyor. Yemeye de tuz ek olunursa baharat oranı berbat hale geliyor.
  4. Pul biber, kara biber, 1 tatlı kaşığı tereyağını da ek edelim ve bir hoş yoğuralım. (ben 5 dakika ya yakın yoğurdum).
  5. Köftemiz yoğrulduktan sonra elimizde küçük yuvarlak şekile getirelim. Ve bir kaba koyalım.
  6. Tencere de 1 yemek kaşığı tereyağını eritelim ve üzerine başka doğranmış soğanı koyalım. Güzelce kavrulduktan sonra üzerine kalan salçanı da koyalım. 1 çay bardak sıcak su ek edelim ve salçanı güzelce su ile eritelim.
  7. Üzerine patates ek edelim ve karıştıralım. Patatesin üzerine çıkana kadar sıcak su ileve edelim.
  8. Daha sonra köfteleri de koyalım. Su az olduysa köftelerin üzerine çıkana kadar su koyalım.
  9. Tencerenin kapağını kapatalım ve pişmesini bekleyelim.
Herkese çok teşekkür ediyorum arkadaşlar. Lütfen takip etmeyi ve sayfamı izlemeyi unutmayın. Azerbaycan ve Türk mutfağının hoş lezzetlerini sizlere tanıtmak çok hoş olucak. ❤️

Azerbaycan Adabı Çok Lezzetli Sulu Köfte Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt