Son Konu

Bebeği Kucağa Almak

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Bebekleri kucağa olmak konusunda böylece çok anne babanın kafası karışır Buna niçin olan inanış da sık sık kucağa alındığında buna alışacağı hatta şımaracağıdır Uzmanlarsa bebeklerin bilhassa ilk aylarında nedensiz görünen ağlamalarında mutlaka kucağa alınması gerektiğini belirtiyor Klinilk Bebek, Çocuk ve Genç Sağlığı Merkezi ’nden pedagog İnci Vural, çocuk yetiştirirken anne babaların yanılgıya düştüğü noktalara tarafsızlık getirdi

Bebek sık sık kucağa alınmamalı, yahut alışır!

Çocuk ağladığı vakit doğrusu bir ihtiyacı vardır Bu, illâ oysa karnının aç olması ya da altının nemli olması olmayabilir Çocuk anne karnından çıktıktan sonra sahiden pek korkutma edici bir ortamda ancak buna adapte olabilmesi için desteğe ihtiyacı var Bambaşka, uğultu doymuş bir ortamdan çıkıp savunmasız bir yerde öbür bir pozisyonda yatıyor O dönemde bebeklerin hissettikleri şey, “dağılıyorum, parçalanıyorum gibi korkutma edici duygular Buna kasıt veremiyor

Annenin tek görevi bebeğin karnını doyurmak, altını açtırmak değil Çocuğu kucağa elde etmek, onun o andaki “dağılıyorum hissini giderebilecek bir şey Annenin onu o lahza sarıp sarmalamasıyla bebek, “Beni anlayan biri var diye bunu anlamlandırabiliyor Dolayısıyla ağlamaklı bebek mutlaka kucağa alınmalı, çünkü bebek o lahza travmatik bir şey yaşıyor Pek ki bir takım bebekler anneden takviye gelmeyince yararsız bir objeye takılıp bakmaya başlıyor *

Üst Alt