Son Konu

Boşanmak İçin Çocukların Büyümesini Beklemek Gerekli Mi ?

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Boşanmak İçin Çocukların Büyümesini Beklemek
Boşanmak İçin Çocukların Büyümesini Beklenmelimi?
Boşanmak İçin Çocukların Büyümelimi

Eşinizle anlaşamıyor ve kişilik uyuşmazlığı içerisindesiniz lakin minik bir çocuğunuz var ve onun bu ayrılıktan bilhassa psikolojik açıdan yara almasını istemiyorsunuz Peki boşanmak için çocuğunuzun belli bir yaşa gelmesini ummak gerekir mi? ya da daha eksik sarsılabileceği bir yaş var mı?

Bu sorunun verilecek cevabı şudur; bir çocuk için anne ve babasının boşanmasını kabulleneceği ideal bir yaş yoktur Anne ve babalar çocuklarıyla konuşmaya ve kendi arasında medeni davranışlar sergilemeye çalışırsa bu, çocuğun başına henüz daha konuşmaya ve yürümeye başlamadan önce deha gelse derin yaralar almadan bu durumun üstesinden gelebilir

Arasında çatışmanın ve huzursuzluğun bulunduğu ve çocukları için ayrılmayan çiftlerin çocukları bu durumdan çok fazla etkilenirler ve bu onların yetişkinlikte anne babalarının bu ikiyüzlülüğünü fark etmelerine niçin olur ve bu koşul onları boşanma olayından daha pozitif etkiler

Çocuklarınıza karşısında samimi olun

Bazı eşler çocuğu boşanmaya cesaretleri olmadıkları için genelde olarak kullanabiliyorlar

Saygınlığı olan bir statüden, fiziksel olarak müsait bir durumdan, alışık olunan ortamdan boşanmaya cesaretiniz var mı?
Çocuğun yaşı bu değin küçükken terketmek çevrenizdeki insanların öfkeli tepkilerini çeker mi eleştirilir misiniz?

Yukarıdaki bu iki soruyu samimi olarak evetolarak cevaplandırmadıkça, çocuğunuzu üzmenin ve sarsmanın konu edildiği bahanelerin arkasına saklanılmamalıdır

Çocuğunuzu yanılgıların içinde büyütürseniz, ilerideki reşitlik yaşında daima kuralların dışına çıkma ve asilik teşebbüslerine niçin olabilirsiniz

Tüm fedakarlıkları çocuğunuzun üstüne yüklemeyinEşime artık dayanamıyorum valizimi toplayıp onu terk etmek istiyorum, fakat buna cesaret edemiyorumgibi reel fikirler yerine çocuğun bu durumu kaldıramayacağı söylenir sonuç olarak çocuk için hayatınızı feda ettiğiniz fikri ve mesajı bilinçli veya bilinçsiz olarak verilir Çocuk böyle bir durumda kendi öz saygısını yitirmesine neden olan suçluluk duygusunu taşır ve acı çekmesine niçin olur Boşanmanız halinde ve çocuk ileride bu konuda herhangi bir soru sorulduğunda Babanla birlikte mutlu değildim Önümde iki seçenek vardı, gerçeği söylemeyerek mutluymuşum gibi gerçekleştirmek ya da gerçeği söyleyerek ayrılmak İnanıyorum ki, yalan söyleyerek çevremdekileri ve seni aldatmaktansa gerçeği söyleyip boşanmak en iyi seçimdişeklinde bir izah etme yaparak çocuğunuza olan saygınızı muhakkak edebilirsiniz
*

Üst Alt