Son Konu

Boşanmak İcin Cocukların Buyumesini Beklemek Gerekli Mi ?

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Boşanmak İcin Cocukların Buyumesini Beklemek
Boşanmak İcin Cocukların Buyumesini Beklenmelimi?
Boşanmak İcin Cocukların Buyumelimi

Eşinizle anlaşamıyor ve kişilik uyuşmazlığı icerisindesiniz ama kucuk bir cocuğunuz var ve onun bu ayrılıktan ozellikle psikolojik acıdan yara almasını istemiyorsunuz Peki boşanmak icin cocuğunuzun belli bir yaşa gelmesini beklemek gerekir mi? Ya da daha az sarsılabileceği bir yaş var mı?

Bu sorunun verilecek cevabı şudur; bir cocuk icin anne ve babasının boşanmasını kabulleneceği ideal bir yaş yoktur Anne ve babalar cocuklarıyla konuşmaya ve kendi aralarında uygar davranışlar sergilemeye calışırsa bu, cocuğun başına henuz daha konuşmaya ve yurumeye başlamadan once dahi gelse derin yaralar almadan bu durumun ustesinden gelebilir

Aralarında catışmanın ve huzursuzluğun bulunduğu ve cocukları icin ayrılmayan ciftlerin cocukları bu durumdan cok fazla etkilenirler ve bu onların yetişkinlikte anne babalarının bu ikiyuzluluğunu fark etmelerine neden olur ve bu durum onları boşanma olayından daha fazla etkiler

Cocuklarınıza karşı samimi olun

Bazı eşler cocuğu boşanmaya cesaretleri olmadıkları icin coğunlukla bahane olarak kullanabiliyorlar

Saygınlığı olan bir statuden, maddi olarak musait bir durumdan, alışık olunan ortamdan boşanmaya cesaretiniz var mı?
Cocuğun yaşı bu kadar kucukken ayrılmak cevrenizdeki insanların ofkeli tepkilerini ceker mi eleştirilir misiniz?

Yukarıdaki bu iki soruyu samimiyetle evetolarak cevaplandırmadıkca, cocuğunuzu uzmenin ve sarsmanın konu edildiği bahanelerin arkasına saklanılmamalıdır

Cocuğunuzu yanılgıların icinde buyuturseniz, ilerideki yetişkinlik yaşında her zaman kuralların dışına cıkma ve başkaldırma teşebbuslerine neden olabilirsiniz

Butun fedakarlıkları cocuğunuzun ustune yuklemeyinEşime artık dayanamıyorum valizimi toplayıp onu terk etmek istiyorum, ama buna cesaret edemiyorumgibi gercek duşunceler yerine cocuğun bu durumu kaldıramayacağı soylenir Sonuc olarak cocuk icin hayatınızı feda ettiğiniz fikri ve mesajı bilincli ya da bilincsiz olarak verilir Cocuk boyle bir durumda kendi oz saygısını yitirmesine neden olan sucluluk duygusunu taşır ve acı cekmesine neden olur Boşanmanız halinde ve cocuk ileride bu konuda herhangi bir soru sorulduğunda Babanla birlikte mutlu değildim Onumde iki secenek vardı, gerceği soylemeyerek mutluymuşum gibi yapmak ya da gerceği soyleyerek ayrılmak İnanıyorum ki, yalan soyleyerek cevremdekileri ve seni aldatmaktansa gerceği soyleyip boşanmak en iyi secimdişeklinde bir acıklama yaparak cocuğunuza olan saygınızı belli edebilirsiniz

Üst Alt