Son Konu

Burcunuz değişti mi ?

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Burcunuz değişti mi ? 21 mayıs boğa mı ikizler mi 21 mayıs ikizler mi boğa mı hangi burca girer Burcunuz Değişti mi? 1548597077 1548597077 burcunuzdegistimi5c4db759a7327burcunuzdegistimi5c4db759a7327 http:ivillagemynetcomimagesivillagezindeyasamburc Gökbilimciler, yüzyıllardır kullanılan burç sisteminin hatalı olabileceğini ve her gün gazetede okuduğunuz burcunuzun sahiden size ait olmayabileceğini ortaya koydu Bugün kullanılan zodyak, takriben 2200 sene önce dünyadan bakıldığında dünyadan görünen güneşin 12 takımyıldızına göre yer aldığı konuma kadar hesaplanıyordu Doğum gününde güneş hangi yıldız kümesiyle (boğa, aslan ve terazi gibi) benzer çizgide yer alıyorsa burç da buna göre belirleniyordu Ama antik astrologlara göre güneş dünyanın çevresinde dönüyordu Yani teorileri daha bitmiş hatalıydı Dünyanın etki alanında her yıl meydana gelen değişiklikleri de hesaba katmaları o günkü bilgileriyle olası değildi Alman bilim adamlarına kadar işte bu veri eksikliği, burç sisteminin her tarafta hatalı olduğu anlamına geliyor 1548597077 1548597077 burcunuzdegistimi5c4db762070acburcunuzdegistimi5c4db762070ac http:imgmynetcomhokadin120830burc Dusseldorf Üniversitesi'ne tarafından Güneş'in burçlar için “sıfır noktası sayılan 21 Mart'taki ilkbahar noktası, yörüngedeki değişiklik sebebiyle her yıl hafif hafif batıya doğru kayıyor Bu da yeni bir burç haritasının varlığını ortaya çıkarıyor Yörüngedeki bu hareketle yüzyıllar içerisinde dünyanın dönüşünde 36 derecelik bir sapma gerçekleşti Burçlar da 2200 yıl öncesine göre 10'da bir oranında yani yaklaşık bir burç kaydı Bu az daha herkesin burcunun kaydığı anlamına geliyor Yani 220 sene önce 27 Kasım'da doğan biriyle 1960 yılında 27 Kasım'ında doğan birinin burcu benzer yok 29 Kasım ve 17 Aralık arasında doğanlar da sıralamaya sonra giren 13'üncü takımyıldız Ophiuchus (Yılan) burcuna giriyor İşte yeni burç takvimi: Oğlak: 20 Ocak16 Şubat Kova: 16 Şubat11 Mart Balık: 11 Mart18 Nisan Koç: 18 Nisan13 Mayıs Boğa: 13 Mayıs21 Haziran İkizler: 21 Haziran20 Temmuz Yengeç: 20 Temmuz10 Ağustos Aslan: 10 Ağustos16 Eylül Başak: 16 Eylül30 Ekim Terazi: 30 Ekim23 Kasım *Akrep: 23 Kasım29 Kasım Yay: 17 Aralık20 Ocak id *Yılan: 29 Kasım17 Aralık Ben, yorumlarımda yörüngedeki değişikliklerden kaynaklı sapmaları zaten hesaplıyorum! Bugünkü astrologların ellerinde 4000 takvim gök takvimi veya gök günlüğü denilen ve güneş hareketlerinin peşine düşüp takip edildiği bir harita bulunuyor ve ayrıntıları ile 2023'e kadar hesaplanmıştır Benim Mynet sayfalarında yaptığım yorumlar eğer dikkatinizi çektiyse saat ve dakika belirtilerek yapılan yorumlardır Güneş hareketlerini milimi milimine bildiren bilgisayar programından sati saatine bütün güneş hareketlerini bildiririm Araştırma sonucunda ortaya çıkan bazı bulguları bildiğim için, yorumlarımda da uzun zamandır kullanıyorum Gerçekten araştırma sonucunda kayıtlı olan yörüngedeki değiştirme nedeniyle burçların kayabileceği meselesi doğrudur Fakat ben bu kaymaları mutlaka yorumlarımda belirtiyorum Güneş her sene 22 Aralık21 Ocak tarihleri arasında Oğlak burcundadır Güneşin burçlara girişi yıldan yıla değişir Dolayısıyla güneşin burç değiştirdiği tarih ve saati elimizdeki gök günlüklerinden hesaplarız Bu hesaplamaya göre burcu tam doğrusuyla saptama etmiş oluruz Mesela ben Kasım 1980'de doğdum, şı tarih şu saat diyen bir okura, sizin doğduğunuz sene güneş o saate Akrep'e geçmemişti o yüzden siz Terazi burcusunuz Yani tüm bu sapma ve kaymalar Mynet sayfalarında tarafımdan hesaplanarak yorumlanıyor Şayet bir 10 yıl daha sonra ciddi araştırmalar sonucu bilimsel olarak dünyada kabul gören ve literatüre geçen bir egzersiz olduğunda biz de yan fakat değişen bulgulara kadar yöntemlerimizi değiştiririz Ancak bu çalışmalar, şimdilik bireysel zihin ve iddialardan ibaret İremsu Mynet Yıldızbilim Danışmanı  

Üst Alt