Son Konu

Candan Ercetin Kimdir, Resimleri

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
32
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Candan Ercetin Fotoğrafları,

Candan Ercetin Hakkında Kısa Bilgi,

Candan Ercetin (D 10 Şubat 1963, Kırklareli ) Turk şarkıcı Uzun yıllar Galatasaray Lisesi'nde muzik oğretmenliği gorevini surdurmuştur 2007 arası Galatasaraylılar Derneği Başkanlığı yapmıştır itibariyle Galatasaray Universitesi'nde ders vermektedir

10 Şubat 1963'te anne Priştina, baba Uskup'lu gocmen bir ailenin kızı olarak Kırklareli'de dunyaya geldi İlkokulu Kırklareli'nde bitirdi Ercetin, 11 yaşında İstanbul'da burs sınavına katıldı ve Galatasaray Lisesi'ni kazandı 11 yaşında ailesinden ayrıldı 1989'lu yıllarda Fransız Chanson'u ile tanıştı 1978'de İstanbul Belediyesi Şan Okulu'na gitti ve şan dersleri aldı 1986'da Norvec, Oslo'da duzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'n da Turkiye'yi Klips ve Onlar grubu bunyesinde Halley şarkısını seslendirerek temsil etti ve grup Turkiye'nin o zamana kadarki en iyi derecesini elde etti

imagescandanercetinkimdirresimleri5b0c898b78f46

19951997 arası

Candan Ercetin'in ilk albumu Hazırım, 1995 Ağustos'unda yayınlanmıştır 12 şarkıdan oluşan albumde Gokhan Kırdar coğunlukta olmak uzere, Sezen Aksu, Yusuf Butunley, Ahmet ve Balkan halk ezgileri gibi unlu sanatcıların bestelediği şarkılar yer almaktadır İkinci versiyonuda basılan albumun ilk versiyonunda Sevdim Sevilmedim ve Umrumda Değil (Mix) bulunmamaktadır Albumde yer alan Umrumda Değil, Hangi Aşk Adil Ki, Vakit Varken, Daha, Nar Ciceği ve Sevdim Sevilmedim şarkılarına klip cekilmiştir

1996 yılında yayınlanan diğer bir album olan Sevdim Sevilmedim, Candan Ercetin'in ilk remix EP olup toplamda ikinci albumudur 6 şarkıdan oluşan albumde ilk albumde de yer alan Umrumda Değil ve Sevdim Sevilmedim şarkılarına yapılmış remix EP'ler yer almaktadır Candan Ercetin bu albumle birlikte cıkardığı tum albumlerde remix album cıkarmaya başlamıştır

17 Haziran 1997'de Capkın albumu sanatcının ikinci studyo albumu olup toplamda 3 albumudurAlbumde 12 şarkı yer alıp, albumun oluşmasında sanatcı coğunlukla Mete Ozgencil ile calışmıştır Albumde 10 şarkı olarak bulunan Yalan şarkısı buyuk bir ilgi gormuş ve yoğun bir dinleyici kitlesi tarafından dinlenmiştir Albumde yer alan Yalan ve Onlar Yanlış Biliyor şarkılarıyla oduller alan sanatcıya, Her Aşk Bitermiş adlı parcaya cektiği video klipden yurtdışında en iyi klip odulu verilmiştir Albumde yer alan Yalan, Capkın, Onlar Yanlış Biliyorlar ve Her Aşk Bitermiş şarkılarına klip cekilmiştir

imagescandanercetinkimdirresimleri5b0c898c7b093

19982000 arası
1998 Ağustos'un sonuna doğru yayınlanan ve Candan Ercetin'in 2 remix EP albumu olan Oyalama Artık albumu 7 şarkıdan oluşup Oyalama Artık, Aşkı Ne Sandın, Kaybettik Biz, Onlar Yanlış Biliyor şarkıları yeniden duzenlenmiş remix yapılmış ve Oyalama Artık şarkısına klip cekilmiştir

5 Ocak 2000 tarihinde yayınlanan Elbette albumu Candan Ercetin'in ucuncu, toplamda 5 albumudur Sanatcının diğer albumlerinde olduğu gibi bu albumunde de bircok şarkıda son kez Mete Ozgencil imzası vardır Soz ve muziğinin sanatcıya ait albumde bulunan Elbette şarkısı dinleyici kitlesinden oldukca beğeni toplamıştır Ayrıca klip cekilmediği halde o yılın en fazla dinlenen albumlerinden olmuştur

20012002 arası
Candan Ercetin'in 3 Remix albumu olan Unut Sevme 2001 yılının başında yayınlanmıştır Unut Sevme adlı şarkıya cekilen versiyonların yanında 3 farklı versiyona da yer verilmiştir

imagescandanercetinkimdirresimleri5b0c898d83363

20 Mayıs 2002'de yayınlanan Neden sanatcının dorduncu, toplamda 7 albumudur4 Albumde yer alan coğu şarkıda Candan Ercetin'in soz ve muzikleri bulunmakla birlikte Dunya Hali, Neden, Hayırsız ve Parcalandım şarkılarını sozleri sanatcı tarafından yazılmıştır

20032004 arası
Neden albumunde yer alan şarkıların remixlerinden oluşan 2003 yılında Remix adı ile yayınlanan albumdur Ayrıca bu albumde diğerlerinden farklı olarak Turkiye, Bosna Hersek ve Avusturya ortak yapımı, yonetmenliğini Pjer Zalica'in yaptığı Gorı Vatra filminden Yazık olduşarkısıda yer almıştır

21 Haziran 2004'te yayınlanan ve sanatcının 6 solo, toplamda 10 albumu olan Melek albumudur Album 14 parcadan oluşmaktadır ve sanatcının Ceza ile yaptığı bir de duet bulunmaktadır Album icin Melek şarkısına cekilen klip izleyici ve dinleyici kitlesince beğeni toplamıştır Albumde bircok besteci ve soz yazarının katkıları yanı sıra bestesi ve bazı muzikleri Candan Ercetin'e ait Melek, Meğer, Canı Sağolsun, Sitem, Bu Sabah ve Sensizlik şarkıları da bulunmaktadır

imagescandanercetinkimdirresimleri5b0c898e8d3df

20052008 arası
16 Temmuz 2005 tarihinde yayınlanan Candan Ercetin remix albumudur Albumde 10 şarkı bulunup, sanatcı bu albumunde 2004 tarihinde yayınladığı Melek albumunde yer alan şarkıların remixlerine yer vermiştirLes Choristes (Koro) filminin muziklerinden olan Vois Sur Ton Chemin (Sevdim Anladım) şarkısının Turkce'si sanatcı tarafından soylenmiş ve aynı albumde yer almıştır Kuştepe Cocuk Korosu da sanatcıya eşlik etmiştir

Aman Doktor, Candan Ercetin'in TurkYunan kulturlerine ait şarkıların aynı kulturel ezgilerle soylediği 9 Aralık 2005 tarihinde yayınlanan yedinci studyo albumudur Şarkıları yarı Turkce ve yarı Yunanca olarak yorumlamıştır Ayrıca şarkıların yayınlandığı albumde şarkıların resimli hikayelerine de yer verilmiştir

27 Şubat tarihinde gosterime giren Golgesizler filmi icin Candan Ercetinin yaptığı film muziği teklidir Şarkının adı Ben Kimim olup 27 Kasım 2008 tarihinde sadece internetten ucretsiz indirmek koşuluyla ucretsiz olarak yayınlanmıştır Ayrıca şarkı icin filmden kısa alıntılar yapılmış video klip de bulunmaktadır Tv'de ilk kez 16 Ocak tarihinde Beyaz Show'da yayınlanmıştır Ayrıca şarkının gectiği filmin yapımcısı Candan Ercetin olup, film muziği de sanatcıya aittir

imagescandanercetinkimdirresimleri5b0c898f911f0

Üst Alt