Son Konu

CHP'den o polis hakkında suç duyurusu

teknoloji

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Atanamadığı için özel bölümde çalışan ve özel dalda birçok hak gaspına maruz bırakılan öğretmenler dün Ankara'da toplandı. Temel hakları olan yemek, yol ve çalışma saatleriyle ilgili düzenleme talep eden öğretmenlere polis takımları biber gazıyla çok sert müdahale etti.

Bu sırada bir öğretmenin müdahaleye reaksiyon gösterirken Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Mukadder Kardiyen'in kelamları kameralara yansıdı. Kardiyen, bağırarak öğretmene 'bağırma bana, bağırma bana' dedi ve öğretmeni kolundan sürükleyerek 'al bunu al' diyerek gözaltına aldırdı.

'O kişi beni beklesin'

Bu imgelerin akabinde CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise toplumsal medya hesabından "Öğretmenlere gaz mı sıktınız, o denli mi? Öğretmenlere şiddet uyguladınız, o denli mi? Öğretmenlere… “Al bunu diyen” o kişi, beni beklesin. Öğretmene yapılan bu efeliği affetmeyeceğiz!" dedi.

Kadın öğretmenin fotoğrafını toplumsal medyasından paylaştı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasının akabinde Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanı adayı olmak için ergenleşmeni anlıyorum. Seni "troll" yapmalarını da anlıyorum. Anlamadığım; 1-FETÖ'nün ayak müsaadeden yürümen, 2-HDPKK'ya sevgin, 3-CHP'yi her türlü hata örgütüne alet etmen, 4-Kutuplaştırma ve kaos için her türlü tahrike oynaman. Kılıçdaroğlu, Ankara’da, tekraren Emniyet Terör Şube'nin gözaltına aldığı,kamuda öğretmenlik de yapmayan, profesyonel hareketçi HDPKK’lı eliyle polisle öğretmeni karşı karşıya getirmeye utanmıyor musun? Kılıçdaroğlu, 6’lı masaya kendini ispat için her yolu deniyorsun. Yeter! Kendi hırsın için yaptığın bu sorumsuzluklardan vazgeç" tabirlerini kullandı ayrıyeten bayanın da fotoğrafını paylaştı.

CHP cürüm duyurusunda bulunacak

Bugün Halk TV programcısı ve gazeteci İsmail Saymaz toplumsal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda CHP'nin Mukadder Kardiyen hakkında cürüm duyurusunda bulunacağını söyledi. Saymaz paylaşımında "CHP, dün Özel Öğretmenler Sendikası’nın hareketinde öğretmenlere sert halde müdahale eden Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Mukadder Kardiyen hakkında bugün hata duyurusunda bulunacak" dedi.

Üst Alt