Son Konu

Çilekli Pudingli Çatlak Kurabiye (Harika Bir Lezzet Denemelisiniz)

dagcı

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Çilekli Pudingli Çatlak Kurabiye (Harika Bir Lezzet Denemelisiniz) Tanımı İçin Malzemeler

• 1 paket Dr Oetker çilekli puding
  • 2 adet yumurta
  • Yarım çay bardağı sıvı yağ
  • 1 portakal kabuğu rendesi (Şart değil)
  • 1 çay kaşığı kırmızı besin boyası (Sıvı ekledim)
  • 1 paket vanilya
  • 1 paket kabartma tozu
  • 2 buçuk su bardağı un (+2 dolu yemek kaşığı daha ekleyelim gerekirse)
Bulamak için;
  • Pudra şekeri

Çilekli Pudingli Çatlak Kurabiye (Harika Bir Lezzet Denemelisiniz) Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
  1. Yoğurma kabına Dr Oetker çilekli puding, yumurta, sıvı yağ, kabartma tozu, vanilya ve portakal kabuğu rendesini alalım birbirine geçene kadar karıştıralım.
  2. Ardından tercihen besin boyası ekleyip, onuda karıştıralım ve azar azar un ilavesiyle hamurumuzu hazırlayalım hamur elimize biraz yapışan kıvamda oluyor bu olağan daha fazla un eklemesi yapmayın belirttiğim ölçü ülkü.
  3. Hamuru elimizden sıyıralım zati o vakit rahat toparlanacaktır üzerini streçle kapatalım ve buzdolabında 20-25 dk dinlendirelim bu süreç toparlanmasını sağlayacak.
  4. Ardından ceviz büyüklüğünde modüller kopartalım.
  5. Çok oynamadan elimizle yuvarlayıp pudra şekerine bulayalım yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizip, 180 derece yeterli ısınmış fırında 15-17 dk ortası pişirelim.
  6. Üzerine dokunduğunuzda kabuklaşmış olmalı yumuşak olmamalı ve altı renk almış olmalı aslında içi kekimsi oluyor dinlendikçe oda biraz toparlıyor fırından alabilirsiniz. Afiyet olsun
Not: Hamuru hazırlarken tahta kaşıkla yoğurdum biraz cıvığımsı olduğu için ve artık kıvama geldiğinde son toparlamasını elimle yaptım ki ele yapışan hali ne kadar olmalı gösterebileyim sizde o denli yapabilirsiniz daha kolay olur elinizde çok oynamadan yuvarlayıp çabucak tepsiye dizin ve fırına verin çok büyük bezelemeyin esasen kabarıp form alıyor irileşiyor

Bu tanım Dr. Oetker pudingli tarifler yarışına katılmıştır. Sen de katıl ödül kazanma talihi yakala.

Çilekli Pudingli Çatlak Kurabiye (Harika Bir Lezzet Denemelisiniz) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt