Son Konu

Çocuğunuza Okul Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler...

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Çocuğunuza Mektep Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler mektep seçimi, nasıl olmalı, özellikleri, nelere uyarı etmeli, öneriler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz 1548757787 1548757787 cocugunuzaokulsecerkendikkatedilmesigerekenler5c502b1fec7aacocugunuzaokulsecerkendikkatedilmesigerekenler5c502b1fec7aa cocugunuzaokulsecerkendikkatedilmesigerekenler5c502b1fec7aa Sevgili melekler, Çocuklarımızın yaşı geldiğinde mektep seçimiiçin araştırmalara başlarızOkulun eğitim sistemi dek evimize olan uzaklığı gibi böylece çok şeyi de dikkate almak zorunda kalırızBunları düşünürken nelere uyarı etmeliyiz,neleri gözardı etmemeliyiz?Bütün cevaplar aşağıda ama satırlarda Çocuğunuz okula hazırlanmış mı? Önce çocuğunuzun okula hazır olmadığına karar verin Daha Sonra da çocuğunuzu buna hazırlayın Onu sosyal ortamlara sokun, yaşıtları ile bir araya getirerek ısındırma çalışmaları yapın Önceliğinizi belirleyin: Önceliğiniz yabancı dil mi, okula yakınlık mı, ücret mi, öğle uykusu mu? Buna tarafından kararınızı verin Daha Sonra oturup bütçenizi ayarlayın Çevreden fazla kendi şartlarınıza tarafından tercih yapın Okulu belirleyip, gezin: Kendi kriterlerine öncelik verdikten sonradan belirlediğiniz okulları kişisel olarak gezin Okulun içine girip, öteki velilerle görüşün Okul yönetimi ve öğretmenlerin yaklaşımını gözlemleyin Öğretmenlerle görüşün: Mektep yönetimi ve öğretmenler okulun iklimi konusunda zihin verir Çocukla iletişimi iyi olan hoca ve yönetimden memnun kalırsınız Tebessüm Eden, dokunan ve iyi kalpli hoca kendini derhal belirli eder Koşullar ne dek kötü olursa olsun öğretmenin donanımı iyiyse çocuk iyi eğitim alır Sınıfları gezin: Çocuğunuzun en çok kullanacağı mekanları gezin Aydınlık mı, dolaplar, kapılar çocukların kuytu kullanabileceği boyutta mı? Gıda ve sıhhat mekanlarına dikkat: Yemeklerin hijyene yerinde ortamlarda hazırlanması servis edilmesi çok manâlı Besin listelerini tedbirli inceleyin Sıhhat merkezleri ve burada okul doktoru ve hemşiresi olup olmadığını mutlaka sorun id Güvenlik: Yangına aleyhinde duman uyarı sistemi, yangın merenini mutlaka görün Prizlerin kapağının, merenlerin korkuluğunun bulunması, derslik dolaplarının sabitlenmesi emniyet açısından testten geçirilmesi manâlı Okul seçerken dikkat etmeniz gerekenler Okulda öğrenci için eşit başarı fırsatı yakalama şansının olup olmadığına Yüz yüze etkileşimin yaşanıp yaşanmadığına Sosyal becerilere siklet verilip verilmediğine Okul içinde iletişimin ne değin kurulduğuna Öğrenme için tehlikesiz bir etraf olup olmadığına Okulun eğitim ve öğretime gösterme açısına Okulun kişisel farklılıkları önemseyip önemsemediğine Teknolojinin yeterli kullanılıp kullanılmadığına Okulun eğitim öğretim hedeflerinin olmasına Okulun eğitim ve öğretimin öğrenci merkezli olmasına Öğrencinin aktif olmasına Öğretirken öğrencilerin katılımı sağlanıp, sağlanmadığına Okulun tehlikesiz ve güvenilir olmasına Kendi psikolojik ve bireysel gereksinimlerinizin farkında olmanız Okulda neyi nasıl öğretmek istediğimiz ile ilgili tanıdık olmayan eğitmenlerin bulunması Okulda kaç yabancı dilin olduğu nasıl öğretildiği Etiket: çocuk gelişimi, okul dönemi çocuk, mektep seçimi  

Üst Alt