Son Konu

DGS okul öncesi öğretmenliği hangi üniversitelerde var?

moderatör

Super Mod
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0

DGS okul öncesi öğretmenliği hangi puan türü?​

DGS Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü 2020 2021 Taban Puanları ve Kontenjanları;

ÜNİVERSİTE ADIFAKÜLTE/ YO.PUAN TÜRÜ
BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) (Devlet Üniversitesi)Eğitim FakültesiSÖZ
ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) (Devlet Üniversitesi)Eğitim FakültesiSÖZ

Çoçuk gelişiminden okul öncesi öğretmenliğine geçiş nasıl yapılır?​

Öncelikle Çocuk Gelişimi mezunlarına okul Öncesi Öğretmenliği sınavsız geçiş imkanı sunan okullar sayesinde daha önce aldığınız derslerden AKTS sayesinde muaf olabileceksiniz. 2 yıllık MYO diplomanız artık 4 yıllık olabilir ve siz Çocuk Gelişimi Bölümünü bitirdikten hemen sonra doğrudan Okul Öncesi Öğretmenliği

DGS kazanmak için kaç net lazım?​

DGS sınavında Sayısal bölümden 20 net elde edebilmek için Matematik'ten 20, Türkçe'den en az 1 net yapılması gerekmektedir. Sözel bölümden 20 net elde edebilmek için Matematik'ten 1, Türkçe'den 20 net gerekir. Eşit Ağırlık'ta ise her iki bölümden 10'ar net yapılması gerekir.

DGS özel eğitim öğretmenliği hangi üniversitelerde var?​

DGS Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü 2020 2021 Taban Puanları ve Kontenjanları;

ÜNİVERSİTE ADIFAKÜLTE/ YO.TABAN PUAN
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) (Devlet Üniversitesi)Gazi Eğitim Fakültesi292,20066
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) (Devlet Üniversitesi)Buca Eğitim Fakültesi292,00375

Okul Öncesi Öğretmenliği Kpss’de hangi sınavlara giriyor?​

Sınav, lisans düzeyindedir. Öğretmen kadroları için bu sınava başvuran adayların, sınavın Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumlarına ve alanlarına bağlı olarak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) katılmaları zorunludur.

2 yıllık çoçuk gelişiminden 4 yıllığa geçiş hangi bölümler?​

Çocuk Gelişimi DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir….Geçiş hakkı bulunan bölümler ise şöyle;

• Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri.
  • İktisat.
  • Kamu Yönetimi.
  • Maliye.
  • Uluslararası İlişkiler.
  • İşletme.
  • Konaklama İşletmeciliği.
  • Halkla İlişkiler ve Reklamcılık.

Okul öncesi öğretmenliği Dikey geçiş nasıl olur?​

Okul Öncesi Öğretmenliği dikey geçiş şartları puanları kontenjanları konusunda bilmeniz gereken şeylerden biri sınav veya taban puan gibi bir uygulamanın söz konusu olmadığıdır. Dikey geçiş sınavsız şekilde yapılır ve öğrencilerin iki yıllık ön lisans eğitimlerinin diplomasına sahip olmaları gerekmektedir.

Üst Alt