Son Konu

Dua Hakkında Ayetler

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Dua İle İlgili Ayet

Kullarım Beni sana soracak olursa, muhakkak ki Ben (onlara) pek yakınımBana dua ettiği zaman dua edenin duasına cevap veririm Oyleyse, onlar da Benim cağrıma cevap versinler ve Bana iman etsinler Umulur ki irşad olurlar(Bakara Suresi, 186)

Sizin duanız olmasaydı Rabbim size değer verir miydi?(Furkan Suresi, 77)

Rabbinize yalvara yalvara ve icin icin dua edin Şuphesiz O, haddi aşanları sevmez (A'raf Suresi, 55)

Rabbini, sabah akşam, yuksek olmayan bir sesle, kendi kendine, urpertiyle, yalvara yalvara ve icin icin zikret Gaflete kapılanlardan olma Şuphesiz Rabbinin Katında olanlar, O'na ibadet etmekten buyuklenmezler(A'raf Suresi, 205206)

İsimlerin en guzeli Allah'ındır Oyleyse O'na bunlarla dua edin O'nun isimlerinde 'aykırılığa (ve inkara) sapanları' bırakın Yapmakta oldukları dolayısıyla yakında cezalandırılacaklardır(A'raf Suresi, 180)

Rabbimiz, şuphesiz Sen, bizim saklı tuttuklarımızı da, acığa vurduklarımızı da bilirsin Yerde ve gokte hicbir şey Allah'a gizli kalmaz(İbrahim Suresi, 38)

Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin icin hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin icin bir şerdir Allah bilir de siz bilmezsiniz(Bakara Suresi, 216)

Sabır ve namazla yardım dileyin Bu şuphesiz, huşu duyanların dışındakiler icin ağır bir yuktur (Bakara Suresi, 45)

İnsanlardan oylesi vardır ki: Rabbimiz, bize dunyada ver der; onun ahirette nasibi yoktur Onlardan oylesi de vardır ki: Rabbimiz, bize dunyada da iyilik ver, ahirette de iyilik (ver) ve bizi ateşin azabından koru der İşte bunların kazandıklarına karşılık nasibleri vardır Allah, hesabı pek seri gorendir(Bakara Suresi, 200202)

İnsan hayra dua ettiği gibi, şerre de dua etmektedir İnsan, pek acelecidir (İsra Suresi, 11)

İnsana bir zarar dokunduğunda, yan yatarken, otururken ya da ayaktayken Bize dua eder; zararını ustunden kaldırdığımız zaman ise, sanki kendisine dokunan zarara bizi hic cağırmamış gibi donergider İşte, olcuyu taşıranlara yapmakta oldukları boyle suslenmiştir (Yunus Suresi, 12)

Üst Alt