Son Konu

E-Nabız Barkod No Nedir, Tahlil Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

bilgisayarci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
e-nabiz-barkod-no-nedir-tahlil-sonuclari-1649322649.jpg

e-Devlet, UYAP, MHRS, E-Nabız üzere bilişim idare sistemleri, ülkemizin dijitalleşme istikametinde attığı en değerli adımlar olarak kabul ediliyor. Bilhassa COVID-19 pandemisi ile birlikte işlerin biraz aksamak zorunda kaldığı periyotlarda bu sistemler gerçek manada hayat kurtarıcı oldu. Dijital sıhhat sistemimiz olan E-Nabız, hem vatandaşların hem de sıhhat çalışanlarının işini her manada epeyce kolaylaştırdı.

E-Nabız sistemi üzerinden pek çok farklı süreç yapabiliyorsunuz lakin sistem hakkında en çok yapılan sorgulamalar barkod no ve analiz sonucu öğrenme hakkında. Bu süreçlerin nasıl yapıldığının merak edilmesi son derece olağan zira yapılan pek çok analiz sonucunu öğrenmek için günler sonra yine hastaneye gitmek hayli sıkıntı olacaktır. Gelin E-Nabız sistemini biraz daha yakından tanıyalım ve barkod no nedir tüm ayrıntılarıyla görelim.

İçindekiler

E-Nabız nedir?

E-Nabız’a nasıl giriş yapılır?

E-Nabız barkod no nedir, ne işe fayda?

Barkod no nereden alınır?

E-Nabız barkod no sorgulama nasıl yapılır?

E-Nabız üzerinden analiz sonuçları nasıl öğrenilir?

E-Nabız taşınabilir uygulamaları nasıl indirilir?

E-Nabız’da diğer hangi hizmetler yer alıyor?

Akıllı Asistan

Ziyaretlerim

Reçetelerim

Raporlarım

Hastalıklarım

Tahlillerim

Radyolojik Görüntülerim

COVID-19

Alerjilerim

Acil Durum Notlarım

Bilmeyenler için, E-Nabız nedir?

Türkiye Cumhuriyeti Sıhhat Bakanlığı tarafından geliştirilen E-Nabız sistemi, ilk defa 2015 yılında vatandaşların kullanımına sunuldu. E-Nabız için bir ferdî sıhhat sistemi diyebiliriz. Tıpkı e-Devlet üzere E-Nabız sisteminde de kayıtlı kişinin sıhhat bilgileri hakkında tüm ayrıntılar bulunuyor. Üstelik bu sisteme hem vatandaşlar hem de sıhhat çalışanları ulaşabiliyor.

fdd0286f199814ee4a675a5a4440420abeb418e2.jpeg

E-Nabız’a nasıl giriş yapılır?
  • Adım #1: Buradaki temas üzerinden E-Nabız internet sitesini açın.
  • Adım #2: T.C. kimlik numaranız ve E-Nabız şifreniz ile giriş yapın. ya da
[*]Adım #3: e-Devlet Üzerinden Giriş seçeneğine tıklayın. [*]Adım #4: T.C. kimlik numaranız ve e-Devlet şifreniz ile giriş yapın.
  • ya da
[*]Adım #5: e-İmza ile Giriş seçeneğine tıklayın. [*]Adım #6: Adımları uygulayın.
0d475e2393cc7b47914d1ec02e17288475f1edb8.jpeg

E-Nabız sistemine giriş yapmak için üstteki adımlarda bulunan prosedürlerden size en uygun olanı kullanabilirsiniz. Pek çok kişi e-İmza kullanmadığı ve E-Nabız için özel bir şifre almadığı için e-Devlet ile Giriş yolunu kullanıyor. Hangi giriş sistemini kullanırsanız kullanın, birebir sisteme ulaşacak ve birebir hizmetlerden faydalanacaksınız.

E-Nabız barkod no nedir, ne işe fayda?

Hastanelerde yaptırdığınız her analizin kendine özel bir barkod numarası vardır. Kelam konusu barkod no, analiz sonucunu öğrenmeniz için gereklidir. Lakin şu an bahsettiğimiz barkod no, çoğunlukla COVID-19 test sonucu için gerekli olan numaradır. Çünkü öbür pek çok analiz sonucunu sistemden otomatik olarak görürken COVID-19 test sonucunuzu öğrenmek için bu barkod numarasına gereksiniminiz vardır.

Barkod no nereden alınır?

Herhangi bir hastaneye ya da aile sıhhat merkezine gidip de rastgele bir analiz ya da COVID-19 testi yaptırdığınız vakit yetkili kişi tarafından size bir evrak ya da ufak bir kağıt modülü verilir. Bu evrak üzerinde kelam konusu testin barkod numarası yazmaktadır. Yani E-Nabız barkod no, hastane tarafından verilmektedir. Eğer bu türlü bir evrak almadıysanız yetkili bireye test sonucunuzu nasıl öğrenebileceğinizi sorabilirsiniz. Birtakım hastanelerin kendi sistemi olabilir.

E-Nabız barkod no sorgulama nasıl yapılır?
  • Adım #1: Buradaki temas üzerinden E-Nabız COVID-19 Test Sonucu sayfasını açın.
  • Adım #2: Barkod numaranızı girin.
  • Adım #3: T.C. kimlik numaranızın son 4 hanesini girin.
  • Adım #4: Cep telefonu numaranızı girin.
  • Adım #5: E-posta adresinizi girin.
  • Adım #6: Doğrula butonuna tıklayın.
56b148a60a7a0e235aaf96022a7a9366f59e628e.jpeg

E-Nabız sistemi üzerinden barkod no ile sorgulama yapmak için üstteki adımları izlemeniz kâfi. Yaptığınız bu süreç sonrası test sonucunuz E-Nabız sistemine de geçmiş olacak. Aslında tüm test sonuçları E-Nabız sisteminden görünür fakat kimi kullanıcılar sistemde COVID-19 test sonuçlarını göremedikleri için öncelikle bu sistemin uygulanması öneriliyor.

E-Nabız üzerinden analiz sonuçları nasıl öğrenilir?
  • Adım #1: Buradaki irtibat üzerinden E-Nabız internet sitesini açın.
  • Adım #2: Sisteme giriş yapın.
  • Adım #3: Soldaki menüden Analizlerim sekmesine tıklayın.
  • Adım #4: Tarih seçin.
  • Adım #5: Tahlil Sonuçları sayfasından tüm analiz sonuçlarınızı görebilirsiniz.
  • Adım #6: COVID-19 Test Sonucu sayfasından COVID-19 test sonuçlarınızı görebilirsiniz.
8d71606f2965b5bf0fc3e0477db16fef33a0a7e4.jpeg

E-Nabız sistemi üzerinden analiz sonuçlarınızı öğrenmek için üstteki adımları izlemeniz kâfi. Adımlarda gördüğünüz üzere COVID-19 test sonuçlarını görebileceğiniz bir sayfa da mevcut lakin kimi kullanıcılar, test yaptırmalarına karşın bu sayfanın boş olduğunu bildirdikleri için böyle bir durum yaşarsanız öncelikle bir evvelki barkod no sorgulama formülünü uygulamanız öneriliyor.

E-Nabız taşınabilir uygulamaları nasıl indirilir?

Tıpkı e-Devlet, UYAP, MHRS üzere E-Nabız sistemini de çok daha kullanışlı hale getiren bir taşınabilir uygulaması bulunuyor. Android işletim sistemine sahip taşınabilir aygıtınıza Google Play Store üzerinden, iOS işletim sistemine sahip taşınabilir aygıtınıza App Store üzerinden, Huawei için buradaki irtibat ile AppGallery üzerinden E-Nabız taşınabilir uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra tıpkı internet sitesi üzere giriş yaparak süreçlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Nabız’da öbür hangi hizmetler yer alıyor?
  • Akıllı Asistan
  • Ziyaretlerim
  • Reçetelerim
  • Raporlarım
  • Hastalıklarım
  • Tahlillerim
  • Radyolojik Görüntülerim
  • COVID-19
  • Alerjilerim
  • Acil Durum Notlarım
e9093d648205c9ecfc1dfd85625678bd89104d36.jpeg

Akıllı Asistan:

E-Nabız sistemindeki Akıllı Asistan sayfası üzerinden kan kümesi, yaş, uzunluk, kilo üzere temel bilgilerin yanı sıra bugüne kadar size tabipler tarafından konmuş tüm teşhisleri görebilirsiniz. Bu teşhisler bir insan haritası üzerinde gösterilmiştir. Üstüne tıklayarak mevzu hakkındaki tüm ayrıntıları görebilirsiniz.

Ziyaretlerim:

E-Nabız sistemindeki Ziyaretlerim sayfası üzerinden bugüne kadar gitmiş olduğunuz tüm devlet hastanelerini, özel hastaneleri ve aile sıhhat merkezlerini görebilirsiniz. Ziyareti hangi hastaneye yaptığınız, hangi doktorun sizinle ilgilendiği ve hangi poliklinikte muayene olduğunuz üzere tüm ayrıntılar bu sayfada görüntülenir.

Reçetelerim:

E-Nabız sistemindeki Reçetelerim sayfası üzerinden bugüne kadar tabipler tarafından adınıza yazılmış tüm reçeteleri, reçete numaralarını ve reçete ayrıntılarını görebilirsiniz. Reçetesiz alınan ilaçlar, bu sayfa görünmeyecektir.

eacbaa9d4053d801b379f196620c6629ec966fd8.jpeg

Raporlarım:

E-Nabız sistemindeki Raporlarım sayfası üzerinden bugüne kadar hastane ziyaretleriniz sonucunda hekimlerin hakkınızda hazırladıkları tüm raporları ve ayrıntılarını görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz bu raporları PDF olarak indirmeniz ya da profilinizde gizlemeniz de mümkün.

Hastalıklarım:

E-Nabız sistemindeki Hastalıklarım sayfası üzerinden bugüne kadar hastane ziyaretleriniz sonucunda doktorlarınız tarafından tanısı konulmuş tüm hastalıklarınızı ve hastalıklarınız ile ilgili ayrıntıları görüntüleyebilirsiniz.

Tahlillerim:

E-Nabız sistemindeki Analizlerim sayfası üzerinden bugüne kadar yaptırmış olduğunuz tüm analizleri, sonuçlarını ve analizler ile ilgili ayrıntıları görüntüleyebilirsiniz.

Radyolojik İmgelerim:

E-Nabız sistemindeki Radyolojik Manzaralarım sayfası üzerinden bugüne kadar hastanelerde yapılan tüm radyolojik analizlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz bu sonuçları e-posta ile paylaşabilir, görüntüleyebilir ya da profilinizde gizleyebilirsiniz.

6d532e236d5199d82b068d67f6845308e45c4048.jpeg

COVID-19:

E-Nabız sistemindeki COVID-19 sayfası üzerinden yaptırdığınız aşılar ve gibisi tüm COVID-19 ile alakalı süreçlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Alerjilerim:

E-Nabız sistemindeki Alerjilerim sayfası üzerinden doktorlar tarafından tanısı konmuş ve onaylanmış tüm alerjilerinizi görüntüleyerek alerji ayrıntılarınız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Acil Durum Notlarım:

E-Nabız sistemindeki Acil Durum Notlarım sayfası, bir gün acil müdahale gereken durumlarda müdahale eden sıhhat çalışanının bilmesi gereken kıymetli ayrıntıları barındırır. Sayfa üzerinden gerekli notları ekleyebilirsiniz.

Ülkemizin dijital sıhhat sistemi olan E-Nabız nedir, E-Nabız barkod no nedir, analiz sonuçları nasıl öğrenilir gibi merak edilen soruları yanıtladık ve bu sistem hakkında bilmeniz gereken ayrıntılardan bahsettik. E-Nabız hakkında çok daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için sistemin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Üst Alt