Son Konu

Eric Schmidt Kimdir ?

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Eric Emerson SchmidtHakkındaEric Emerson Schmidt
(27041955)27041955 (yaşı 62)
Falls Church, Virginia, ABDİkametSan Francisco, Kaliforniya, ABDMeslekİş AdamıAktif Yıllar1979BurcuBoğaEşiWendy SchmidtBoyu175 cmKilosu70 kgEric Schmidt 27 Nisan 1955’te Virginia – Falls Church’da doğmuş olan Alphabet Inc’in yonetim kurulu başkanlığını yurutmekte olan bir Amerikan yazılım muhendisidir 1972’de Virginia, Arlington’da Yorktown Lisesi’nden mezun olan unlu yazılım muhendisi, genclik yıllarında mimar olmayı istiyordu ve Princeton Universitesi’ne mimarlık bolumune kabul edildi Ancak, kısa sure sonra elektrik muhendisliği ile ilgilendiğini fark eden Eric Schmidt, 1976’da BS derecesi ile mezun oldu
University of California, Berkeley’ye kaydolan ve 1979’da MS derecesi alan unlu yazılım muhensisi, universitedeki zamanlarında kampus bilgisayar merkezinden CS ve EECS bolumleriyle bağlantılı bir ağ tasarladı
Yaptığı ilk işlerden biri Bell Labs’daydı Orada Unix bilgisayar işletim sistemi icin sozcuksel analiz ureten bir program olan Lex’i yeniden yazmak icin Mike Lesk’le birlikte calıştı 1983’te Sun Microsystems’a yazılım yoneticisi olarak katılan Eric Schmidt, kısa surede yukseldi Yazılım urunlerinin bolum başkan yardımcısı ve genel muduru olmadan once yazılım muhendisliği direktorluğune atandı Sonunda, Sun Teknoloji İşletmeleri genel sistem grup ve başkan yardımcılığına yukseldi
1990’ların sonunda, oldukca verimli bir iş idarecisi olarak un kazanan unlu yazılım muhendisi, 1997’de Novell yonetim kurulu başkanlığına ve başkanlığına atanmıştır 2001’de Larry Page ve Google kurucuları Sergey Brin ile goruştu 1998’de kurulan Google, hala genc bir şirketti ve kurucular şirketi yonetmek icin deneyimli bir kişi arıyorlardı Eric Schmidt mukemmel bir adaydı ve Ağustos ayında Google’ın CEO’su olarak atandı
CEO olarak başlangıcta başkan yardımcılarının ve satış organizasyonunun durumlarını yoneten ve Google’ın hızlı buyumesi icin gerekli olan kurumsal altyapının oluşturulmasına odaklanan Eric Schmidt liderliğinde şirket hızlı bir buyume yaşadı ve kısa surede dunyanın en hızlı buyuyen şirketlerinden biri oldu
2019’de yonetim kurulu başkanlığına gecen unlu yazılım muhendisi, 2019 yılında Google’a ait veya bağlı olan birkac şirket icin Alphabet Inc’in kurulmasıyla sonuclanan onemli bir kurumsal yeniden yapılandırmayı tamamladı Eric Schmidt Alphabet’ın yonetim kurulu başkanlığına secildi
Eric Schmidt KitaplarıYazmış olduğu kitaplar şu şekildedir;
The New Digital Age (2019)
How Google Works (2019)
Pharmacy Technician Exam Certification and Review (2019)
It Happened One Pi Day: The Easy Way to Memorize Pi (2019)
Eric Schmidt SozleriBizim politikamız bir şeyler denemektir Biz hataları kutlarız
Bazı şeylere evet demenin yolunu bulun Yeni bir ulkeye evet deyin, yeni arkadaşlarla tanışmaya, yeni bir şeyler oğrenmeye ‘Evet’ size ilk işinizi, gelecekteki işinizi ve eşinizi, hatta cocuğunuzu getirecektir
Başarısızlık bir duvar değil, yol olarak gorulmeli
Eric Schmidt’in Başarıları2006 yılında Ulusal Muhendislik Akademisine secildi ve 2007 yılında Amerikan Sanat ve Bilim Akademisi’ne uye olarak girdi
Eric Schmidt’in Kişisel Hayatı1980’de Wendy Susan Boyle ile evlenmiş, iki kız cocuğu olmuştur Ancak cift 2019’de boşanarak evliliklerini sonlandırmıştır
Ayrıca TV sunucusu Kate Bohner, piyanist ChauGiang Nguyen, PR yonetici Marcy Simon ve televizyon yapımcısı Lisa Shields ile ilişki yaşamıştır

Üst Alt