Son Konu

Hemşirelik Lisans Tamamlama (HELITAM) Programı Nedir?

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
32
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0

Program Hakkında Genel Bilgiler

Hemşirelik Lisans Tamamlama (HELİTAM) Programı; Kamu veya ozel sektorde calışmakta olan Hemşirelik ile Sağlık Memurluğu bolumuprogramı on lisans mezunu sağlık calışanlarının uzaktan eğitim yoluyla lisans tamamlama eğitimlerini gercekleştirmek amacıyla Sağlık Bakanlığı ile Universitemiz arasında yapılan protokole bağlı olarak yurutulen bir lisans tamamlama programıdır
Programa on kayıtlar (muracaatlar) Sağlık Bakanlığı tarafından İl Sağlık Mudurlukleri aracılığı ile alınmakta olup, kesin kayıt işlemleri Universitemiz tarafından yurutulmektedir
Ders icerikleri ve sınavların hazırlanması Universitemiz Sağlık Bilimleri Fakultesi tarafından, programın yurutulmesi ise Universitemiz Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yapılmaktadır
Programdan kimler yararlanabilir?
Sağlık Bakanlığı ile Universitemiz arasında yapılan protokol ve buna bağlı olarak yayımlanan genelge hukumlerine gore Hemşirelik Lisans Tamamlama (HELİTAM) Programına; Hemşirelik ve Sağlık Memurluğu programıbolumu mezunları kayıt icin başvurabilmektedirler Sağlık teknikerliği, diyaliz, veterinerlik, laboratuvar vb onlisans programı mezunları bu programa kayıt yaptıramazlar
Programdan mezun olmak icin sure sınırlaması var mıdır?
Hemşirelik Lisans Tamamlama (HELİTAM) Programından, kayıt olunan tarihten itibaren, 4 yıl icerisinde mezun olmak mecburidir Kayıt yaptırdıkları yıl itibariyle dorduncu yılsonunda Hemşirelik Lisans Tamamlama (HELİTAM) Programından mezun olamayan oğrencilerin programdan kaydı silinerek Universitemizden ilişikleri kesilecektir

Hemşirelik Lisans Tamamlama (HELİTAM) Programı icin ucret yatırılacak mıdır?
Hemşirelik Lisans Tamamlama (HELİTAM) Programı oğrencilerinin 2019 oğretim yılında yatıracakları ucretler;
1 Cari Hizmet Maliyetine Oğrenci Katkısı
2 Uzaktan Eğitim Gideri ve Sınav Giderleridir
Ucretler hangi miktarlarda ve hangi aylarda odenecektir?
Odenecek ucretler ve odeme bilgileri aşağıya cıkartılmıştır;
1 Cari Hizmet Maliyetine Oğrenci Katkısı toplam 284 TL odenecek olup, bu miktar 2 eşit taksit halinde aşağıda belirtilen aylarda odenecektir
1 Taksit 142 TL Kasım
2 Taksit 142 TL Şubat 2019
2 Uzaktan Eğitim Gideri ve Sınav Gideri olarak toplam 1536 TL odenecek olup, bu miktar 12 eşit taksit halinde aşağıda belirtilen aylarda odenecektir

1 Taksit Kasım 128 TL
2 Taksit Aralık 128 TL
3 Taksit Ocak 2019 128 TL
4 Taksit Şubat 2019 128 TL
5 Taksit Mart 2019 128 TL
6 Taksit Nisan 2019 128 TL
7 Taksit Mayıs 2019 128 TL
8 Taksit Haziran 2019 128 TL
9 Taksit Temmuz 2019 128 TL
10 Taksit Ağustos 2019 128 TL
11 Taksit Eylul 2019 128 TL
12 Taksit Ekim 2019 128 TL
Bu ucretler dışında herhangi bir ucret yatırılacak mıdır?
Belirtilen ucretler dışında bankaya herhangi bir ad altında (havale, hesap işletim ucreti vs) odeme yapılmayacaktır
Odemeler nasıl yapılacaktır?
Odemeler hesap numarasına gerek duyulmadan tum Vakıfbank Şubelerinden, Kurum Tahsilat İşlemleri uzerinden TC Kimlik numarası belirtilerek yapılacaktır
Gorev yaptığımikamet ettiğim yerde Vakıflar bankasının şubesi bulunmamaktadır Odemelerimi nasıl yapabilirim?
Bulundukları yerde Vakıfbank şubesi olmayan veya internet bankacılığını kullanmayan oğrenciler;
Cari Hizmet Maliyetine Oğrenci Katkısını Şubat ayında Universitemiz Sağlık Kultur ve Spor Dairesi Başkanlığının TR920001500158007296502216 nolu nolu IBAN hesabına,

Uzaktan Eğitim Gideri ve Sınav Gideri ucretlerini EFT veya havale vb yollarla her ay icin Mudurluğumuzun TR700001500158007296517065 nolu IBAN hesabına odeme yapabilirler
Odemeleri belirtilen sureler icersinde odeyemezsem durumum ne olur?
Suresinde yatırılmayan ucretler icin 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulu Hakkında Kanun Gereğince aylık %25 gecikme zammı uygulanır Oğrenciler varsa bu borclarını odemeden mezun olamazlar

Alıntıdır:

Üst Alt