Son Konu

Hindistan cevizi yağı ne işe yarar?

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Uzun devrandır Hindistan cevizi yağı kullanıyorum. Hoşluk, bakım ve sağlıklı beslenme için yararını görüyorum. Şayet siz, “Hindistan cevizi yağı ne işe yarar?” diye merak ediyorsanız, yanlışsız yerdesiniz!

cilt_bakimi_yapan.jpg

Bir kavanoz Hindistan cevizi yağı, hayatınızda pek çok kolaylığa vesile olabilir. Başlarken söylemeliyim ki, canı gönülden tavsiye ediyorum.

1. Makyaj paklığı için kullanıyorum

el_bakimi_hindistan.jpg
Hindistan cevizi yağı doğal makyaj temizleyicidir.
Göz, dudak, ten makyajını kolay bir formda ve en değerlisi cildime zarar vermeden temizliyorum. Bir kesim pamuğun üzerine Hindistan cevizi yağı alıyor ve makyaj aklığını yapıyorum.

2. İştah kapatmak için yararlanıyorum
mutlu_olmak_kahve.jpg
Kahveme Hindistan cevizi yağı ekliyorum.
Devirsiz acıktığımda yahut adet periyodu öncesinde iştahım açıldığında Hindistan cevizi yağından faydalanıyorum. Büyük fincan filtre kahveye bir çay kaşığı, küçük fincan Türk kahvesine yarım çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ek edip afiyetle içiyorum.

3. Saç bakım maskesi yapıyorum
renkli_hindistan_cevizi.jpg
Saçların süratli uzamasına yardımcı olur.
Hindistan cevizi yağı saç çıkartır mı diye merak ediyorsanız, karşılığım evet! Haftada bir sefer saç diplerinden uçlarına kadar yağı sürüyorum. Üç dört saat bekletiyorum. Saçlarım hem süratli uzuyor hem sıhhatle parlıyor.

4. Göz etrafımı nemlendiriyorum
kremler_bakim.jpg
Doğal bakım için tercih ediyorum.
Göz etrafında kırışıklık imajını azaltmak ve derinlemesine nemlendirmek için Hindistan cevizi yağından faydalanıyorum. Sabah ve akşam, pak cildime bezelye tanesi kadar yağı masaj yaparak sürüyorum.

5. Sağlıklı yemekler için kullanıyorum
cilt-bakimi-2.jpg
Hindistan cevizi yağı ile yemek pişiriyorum.
Hindistan cevizi yağı ısıya dayanıklıdır, besin bedelini korur. Sağlıklı yemekler yapmak için çorba, omlet ve sebzelerde kullanıyorum. Üstelik, lâtif bir aroma verip lezzetini artırıyor.

6. Ağız ve diş sıhhatim için yararlanıyorum
biberiye_jeli.jpg
Ağız içinde doğal gargara olarak kullanıyorum.
Ağız için aklık ve bakım için Hindistan cevizi yağı ile gargara yapıyorum. Bir yemek kaşığı yağı alıp ağzımın içinde 15 dakika kadar çalkalıyorum. Vadenin ahir yağı çöpe atıyorum. Zira içinde bakteriler olabilir. Yağı katiyen yutmuyorum.

Bana nazaran Hindistan cevizi yağı işe yarıyor. Kullanmaktan çok mutluyum ve her hengam hanemde bulunduracağım. Siz de kullanmaya başladıktan sonra şad kalacaksınız, buna eminim.

Üst Alt