Son Konu

İmamoğlu: Keşke her belediye bunu yapsa

seocu

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
171641.jpg

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, İstanbul’a kazandırdığı Hayat Vadilerine yenisini eklemek için Silivri’deydi. Açılışı Silivri Belediye Lideri Volkan Yılmaz’la birlikte yapan İmamoğlu projenin iki belediyenin iş birliğiyle hayata geçtiğini söyledi.

Burada konuşma yapan İmamoğlu, tabiat ve yeşil vurgusu yaparak “Hizmetin partisi, siyaseti, ayrımcılığı olmaz” dedi ve her yere eşit hizmet getirmekten büyük onur duyacaklarını söyledi. Partizanlığın ve kayırmacılığın millete olan ziyanı ve onlara verdiği huzursuzluğu, onlara verdiği keyifsizliği herkesin yaşayacağını söyleyen İmamoğlu, "Bunun o partisi, bu partisi de olmaz. Bunu sildiğimiz, attığımız an, inanın çok daha keyifli, çok daha hoş günlere kavuşuruz” diye konuştu.

whatsapp-image-2022-08-24-at-14-53-29.jpeg

'Bahsettiğiniz yapının tabanı inanın bu kadar değil'

Moda İskelesi’nin ne kadar memnunluk verdiğini gördüğünü söyleyen İmamoğlu, "100 yıl evvel yapılmış bir iskeleyi aslına uygun bir biçimde insanımıza kazandırmanın topluma verdiği huzur, milyonlarca paylaşım, milyonlarca teşekkür… Bunun özü ne biliyor musunuz? Biz asil bir milletiz. Asaletimiz aslımıza olan düşkünlüğümüze ve ona gösterilen hürmete duyduğumuz hürmete dayalı bir asalet. Moda iskelesini açılışından itibaren on binlerce insanın gelip gitmesi tam da buna işaret. Bahsettiğiniz yapının tabanı inanın bu kadar değil. Ancak oradaki temel sorun 20-25 beş yıldır oranın o kuruma, bu şahsa, o bireye, berbat kullanımlara tabi edildikten sonra çekip alınarak vatandaşa ilişkin bir tabana oturtulmasının tesirinden bahsediyorum. Onun için vatandaşın isteğine, maneviyatına, hislerine hitap ettiğiniz vakit bir avuç insanın memnunluğu değil, milletimizin mutluluğuna bakarak hizmetlerinizi yönlendirdiğiniz vakit o topluluğun size verdiği huzuru, gururu tanım edemem” tabirlerini kullandı.

24 yeşil alanın da İstanbullularla buluşacağını belirten İmamoğlu, Atatürk Kent Ormanı'nın yıllarca kapalı devre bir alan olarak kaldığını söz eden İmamoğlu, "Niçin o denli saklanmış? Bir milyon 200 yüz bin metrekarelik metroyla ulaşılabilen bir alan. Lütfen bir gün ziyarete gidin" dedi.

Silivri Belediyesi'nin Cumhur İttifakı içerisinde kreş için yer tahsisi yapan tek belediye olduğunu belirten İmamoğlu, iş birliği nedeniyle Silivri Belediye Lideri Volkan Yılmaz’a teşekkür etti ve “Tahsis etti, biz de yaptık. Keşke her belediye bunu yapsa” dedi.

whatsapp-image-2022-08-24-at-14-53-28.jpeg

'Benim yaşadığım dertleri ben Volkan Bey'e çektirmem'

İBB'nin işbirliğinden kaçmadığını söyleyen İmamoğlu, bunun hoş bir şey olduğunu tabir ederek şunları söyledi:

Bu vaadi işte birbirine olan âlâ niyetli yaklaşımla yapamadığı ya da geç kaldığı yerde biz tekrar dayanağa hazırız. Volkan Beyefendi Silivri'de hizmet ederken öteki Silivrililer var da biz hizmet ederken öbür Silivriler mi var? İnsanımıza hizmet ediyoruz. İlçe belediye başkanlığı yaptım. Benim yaşadığım meşakkatleri ben Volkan Bey'e çektirmem. Bu anlayış, ülkemize yayılmalı. Sayın Cumhurbaşkanımıza bu kürsüden teşekkür edebileceğimiz bir iş birliğimiz olsa keşke. Sayın Cumhurbaşkanına, bakanlara buradan teşekkür etmeyi yürekten isterim. Bana bunu yaşatmadılar, yaşatmıyorlar. Keşke yaşatsalar.

whatsapp-image-2022-08-24-at-14-53-27.jpeg

'İşbirliği yapmaya devam edeceğiz'

İBB ile iş birliğiyle Boğluca Hayat Vadisini ilçeye kazandırdıklarını kaydeden Silivri Belediye Lideri Volkan Yılmaz, “Belediye liderleri, mahallî hizmet makamları siyasetin karıştırılmaması, siyasetten ari tutulması, siyasi mülahazalardan uzak tutulması gereken yerler. Sizlerin vergileriyle yapılan hizmetler. Kreş yerlerinin tahsislerinde, manisiz hayat alanı merkezlerinin, tuvaletlerin ve birçok projede İstanbul Büyükşehir Belediyemizle işbirliği yaptık. İşbirliği yapmaya devam etmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

Üst Alt