Son Konu

İsmet Ucma Kimdir Hakkında Kısa Bilgi

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
İsmet Ucma

Turk ilahiyatcı, iktisatcı, siyaset bilimci ve yayıncıdır Marmara Universitesi İlahiyat Fakultesinden mezun olmuştur Yuksek Lisansınıda bu universitede yapan Ucma, doktorasını da tamamlamıştır Oğretmenlik, editorluk gibi ceşitli alanlarda da calışmış 2019 yılında Ak Parti ’nin İstanbul 1bolgeden milletvekili adayı olmuştur

HAYATI
1955 yılında Ordu ’nun Fatsa ilcesinde doğan Ucma, eğitim hayatını tamamladıktan sonra ozel okulda oğretmenlik yaparak calışma hayatına başlamıştır 1983 yılında yayıncılık hayatına adım atmış, editor olarak calışmıştır İşaret Yayınları ve Şehir Yayınlarının kurucu olan İsmet Ucma, 19941997 yılları arasında İstanbul İl Genel Meclisi Uyeliğine secilmiştirAk Parti ’nin kurucu uyelerindendir Birleşik Dağıtım, Basın Yayın Birliği, Turkiye Yazarlar Birliği, NEŞKO, İTO Basın Yayın Komisyonu, USEV gibi ceşitli kuruluşlarda farklı gorevler edinmiştir1991 yılında Turkiye Yazarlar Birliğinin ‘Yılın Yayıncısı ’ odulunu almış olan Ucma, evli ve altı cocuk babasıdır Aynı zamanda Milli Eğitim, Kultur, Genclik ve Spor Komisyonu uyeliği de yapmış olan İsmet Ucma, kadına yonelik şiddetin sebeplerinin araştırılarak alınması gereken onlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan meclis araştırması komisyonu uyesidir

Üst Alt