Son Konu

istiğfar duası arapca

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
tevbe istiğfar duası arapca,istiğfar duası nasıl okunur,tevbe istiğfar,tevbe istiğfar duası,tevbe duası,tevbe duası arapca,

İstiğfar Duası Arapca

Gunah ve kusurlarına pişmanlık duyup, uzuntu ve elem hisseden mu'min, şu istiğfar duasını huşU ile okur:

استغفر الله استغفر الله استغفر الله العظيم الكريم اللذي لا الاه الاهو الحي القيوم واتوب اِليْهِ توبة عبد طالم لنفسه لا يملك لنفسه موتا ولا
حياة و لا نشوراوَاَسْاَلُهُ لتََّوْبَةَ وَلْمَغْفِرَةَ وَلْهِداَيَةَلَناَ اِنَّهُ هُوَ لتَّوّاَبٌ رَحِيمُ

Estağfirullah Estağfirullah Estağfirullahe'lazim elkerim, ellezi la ilahe illa huve'lhayyu'lkayyUmu ve etUbu ileyhi, tevbete abdin zalimin linefsihi, la yemliku linefsihi mevten vela hayaten vela nuşUra Ve eseluhu'ttevbete ve'lmağfirete ve'lhidayete lena, innehU, huve'ttevvabu'rrahim

Ya Rabbi!
Bu ana gelinceye kadar benim elimden, dilimden, gozumden, kulağımdan, ayağımdan ve elimden bilerek veya bilmeyerek meydana gelen butun gunah ve hatalarıma tevbe ettim, pişman oldum
Kufur, şirk, isyan, gunah ve kusur her ne turlu hal vaki oldu ise, cumlesine tevbe ettim, pişmanlık duydum Bir daha yapmamaya azm u cezm u kast ettim Sen bu tevbemi kabul eyle Nefsime uyup, şeytana tabi olup da aynı gunah ve kusurları bir daha tekrar etmeme imkan verme, ya Rabbi
Bir daha iman ve ikrar ediyorum ki, Peygamberlerin evveli Adem Aleyhisselam, ahiri ise Hazreti Muhammed Aleyhisselam, bu ikisi arasında her ne kadar peygamber gelip gectiyse, Bunların cumlesine inandım, iman ettim, hepsi de haktır ve gercektir Butun peygamberlere, onlara gonderilmiş olan İlahi kitaplara ve icindeki emirlere şeksiz ve şuphesiz iman ettim, dilimle ikrar, kalbimle tasdik ediyorum ve yine iman ve ikrar ediyorum ki en son kitap Kur'anı Azimuşşan ve en son Peygamber de Hazreti Muhammed Aleyhisselam'dır

Amentu billahi ve melaiketihi ve kutubihi ve Rusulihi ve'lyevmi'lahiri ve bi'lkaderi, hayrihi ve şerrihi minellahi teala ve'lbasu bade'lmevt Hakkun, eşhedu en la ilahe illallah ve eşhedu enne Muhammeden abduhU ve ResUluh

Üst Alt