Son Konu

Kütüphanemden biraz Dua'lar

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Benim Pc kütüphanemde yer alan duaları sizlerle paylasmak istedim arkadaslar

Tevbe İstiğfar Duâları

Tevbe, istiğfar duâlarının manası, yaptığımız bütün günahlara pişmanlık duyduğumuzu ifade etmemiz, bundan sonraki hayatımızda bir daha böyle günah ve kusurları işlemeyeceğimize Rabbimize söz vermemizdir
Günah ve kusurlarına pişmanlık duyup, üzüntü ve elem hisseden mü'min, önce şu istiğfar duâsını huşû ve hudû ile okur:

Estağfirullah Estağfirullah Estağfirullahe'lazîm elkerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve'lhayyü'lkayyûmü ve etûbü ileyhi, tevbete abdin zâlimin linefsihî, lâ yemlikü linefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ Ve eselühü'ttevbete ve'lmağfirete ve'lhidâyete lenâ, innehû, hüve'ttevvâbü'rrahîm
Yâ Settere'l uyûb, Yâ gaffare'zzünûb! Bu ana gelinceye kadar benim elimden, dilimden, gözümden, kulağımdan, ayağımdan ve elimden bilerek veya bilmeyerek meydana gelen bütün günah ve hatalarıma tevbe ettim, pişman oldum Küfür, şirk, isyan, günah ve kusur her ne türlü hâl vaki oldu ise, cümlesine nadim oldum, pişmanlık duydum Bir daha yapmamaya azm ü cezm ü kast ettim Sen bu tevbemi kabul eyle Nefsime uyup, şeytana tabi olup da aynı günah ve kusurları bir daha tekrar etmeme imkan verme, yâ Rabbi Bir daha iman ve ikrar ediyorum ki, Peygamberlerin evveli Âdem Aleyhisselâm, ahiri ise Hazreti Muhammed Aleyhisselâm, bu ikisi arasında sayılarını bilemeyeceğim kadar çok Peygamber gelmiş, İlâhi kitapları tebliğ etmişlerdir Bunların cümlesine inandım, iman ettim, hepsi de haktır ve gerçektir Bütün peygamberlere, onlara gönderilmiş olan İlâhi kitaplara ve içindeki emirlere şeksiz ve şüphesiz iman ettim, dilimle ikrar, kalbimle tasdik ediyorum ve yine iman ve ikrar ediyorum ki en son kitap Kur'ânı Azimüşşân ve en son Peygamber de Hazreti Muhammed Aleyhisselâm'dır

Amentü billâhi ve melâiketihî ve kütübihî ve Rusulihi ve'lyevmi'lâhiri ve bi'lkaderi, hayrihî ve şerrihî minellâhi teâlâ ve'lbâsü bade'lmevt Hakkun, eşhedü en lâ ilâhe illâllah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Resûlüh

Üst Alt