Son Konu

Modüler işletim sistemli Keenetic modem inceleme!

klimaci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
moduler-isletim-sistemli-keenetic-modem-inceleme.jpeg

ShiftDelete.Net olarak sizlerin karşısına farklı videolar ile çıkmaya devam ediyoruz. Bugün sizler için Keenetic Extra DSL özellikleri ve Keenetic Omni DSL özellikleri neler yakından bakacağız. Özellikle işletim sistemi ve kullanıcılara sunduğu farklı güvenlik önlemleri ile karşımıza çıkan Keenetic, gerçekten başarılı ürünler ile karşımıza çıkmış.

Keenetic modem inceleme

İnternet, günümüzde hepimiz için çok farklı bir konumda. Kimimiz internet üzerinden sosyal medyaya girip arkadaşlarımız ile iletişim halinde kalıyoruz kimimiz ise internet üzerinden çalışarak evimize ekmek getiriyoruz. Her manada önemli bir hale gelen internete ulaşmak için de önemli unsurlar arasında modemler yer alıyor. Bugün sizler için inceleyeceğimiz 2 farklı model oldukça iddialı. Bulut tabanlı bir işletim sistemine sahip olan 2 model, her zaman en güncel şekilde kullanıcılara farklılıklar sunmayı hedefliyor. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri videomuz ile baş başa bırakalım.

Keenetic modem özellikleri çok farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor

Keenetic markası pazar payının yüzde 30 oranınına sahip marka ve oldukça gelişmiş bir müşteri hizmeti anlayışı ile karşımıza çıkıyor. Müşteri için her zaman en iyisini sunmayı amaçlayan marka, ürettiği ürünler ile de bunu kanıtlıyor. Keenetic Extra DSL ve Keenetix Omni DSL modelleri kullanıcılar için farklı bir işletim sistemi ile karşımıza geliyor. Bu işletim sistemi, kendisini düzenli olarak güncelliyor ve  her zaman güncel bir şekilde kullanıcılar cihazlarını kullanabiliyorlar. Bahsettiğimiz iki model de modem, router, istemci ve genişletici olarak da kullanılabiliyor. Dilerseniz bu iki modeli aynı anda satın alıp Wi-Fi Mesh teknolojisini de kullanabiliyorsunuz. Böylece eviniz ne kadar büyük olursa olsun, tüm cihazlar tek bir ag gibi davranıyor ve kullanıcılar her zaman en stabil Wi-Fi performansını elde ediyor.

Extra DSL modelinde 4 adet 5 dBi gücünde yönlenebilir harici antenler mevcut. Bu sayede ev kullanıcılarının kablosuz ağ ihtiyacını en iyi bir şekilde karşılanabiliyor. Ayrıca bu antenlere ek olarak cihazın içinde zayıf kablosuz sinyallerin cihaza güçlendirilerek alınmasını sağlayan 4 adet de kablosuz güçlendirici bulunuyor. Keenetic, tüm ürünlerinde WPA3 en yeni kablosuz güvenlik protokolünü destekliyor. Keenetic Extra DSL’in sunduğu WPA3 kablosuz güvenlik sayesinde ev yada işyerindeki kablosuz ağınız en yüksek güvenlik seviyesine ulaşmış oluyor. Keenetic Extra DSL modeli, WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK, WPA-PSK + WPA2-PSK, WPA2-PSK + WPA3-PSK, WPA3-PSK ve OWE kablosuz güvenlik protokollerinin tamamını destekliyor.

Güvenlik önlemleri ve KeeneticOS bir inceleme yazısına veya videosuna sığamayacak kadar oldukça fazla. Özellikle modüler bir işletim sisteminin devamlı güncellenerek karşımıza çıkması birçok kullanıcıyı mutlu ediyor. Eğer çok fazla detaya girmek isteyemeyen ve sadece cihazınızı etkin bir şekilde kullanmak isteyen birisiyseniz de üzülmeyin. Hem tarayıcı arayüzü hem de Keenetic akıllı telefon uygulaması oldukça basit. Ayrıca Keenetic akıllı telefon uygulaması ile de telefonunuzdan birçok bilgiye anlık olarak erişebiliyor birçok ayarı telefonunuzdan dahi yapabiliyorsunuz.

Üst Alt