Son Konu

Pastırmalı Fırın Ispanak

klimaci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Pastırmalı Fırın Ispanak Tanımı İçin Malzemeler

• 2 bağ ıspanak
  • Çemeni sıyrılmış pastırma
  • 2 adet yumurta
  • 2 adet kuru soğan
  • 1 yemek kaşığı tereyağ
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1.5 yemek kaşığı domates salçası
  • 1 tatlı kaşığı biber salçası
  • Tuz
  • Köfte baharatı
  • Kimyon
  • Pul biber
  • Kırmızı toz biber

Pastırmalı Fırın Ispanak Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır

Merhabalar uzun bir ortadan sonra tekrar buralardayım. ‍♀️ Olağanüstü bir tanım ile geldim.Ispanak ıspanak olalı bu türlü lezzet görmedi deneyin pişman olmayacaksınız Hem göze hem mideye hitap eden fırında pastırmalı ıspanağın yapılışına geçelim.
  1. Öncelikle bol su ile ıspanaklarımızı yıkıyoruz. Ben bir türlü temizlendiğine ikna olamıyorum bu etap bana biraz uğraştırıcı gelse de bu lezzet için kıymet
  2. Ispanakları biraz haşlama yapıyorum bu nedenle ocağa tencere ile su koyuyorum.
  3. Sonra doğuyoruz güzelce ıspanakları. Doğrama süreci bitence ısınan suyun içine ıspanakları alalım 5-10 dk kadar kaynamaya başlayan suyun içinde bekletelim.
  4. Daha sonra öbür bir tencerede yağları kızdırıp 2 adet soğanı doğrayıp tencereye ekleyelim.
  5. Pembeleşene kadar kavuralım ve salçaları ekleyelim onları da güzelce kavuralım ve kaynamış suyum içindeki ıspanakları süzüp soğanları üzerine ekleyelim, baharatları ekleyelim ve kavuralım.
  6. 20 dk kavrulduktan sonra borcamın içine alalım ben küçük uzunluk yuvarlak borcam kullandım.
  7. Üzerine pastırmaları dizelim. Çırptığımız yumurtaları da biraz tuz ve kırmızı biber ekleyelim ve pastırmaların üzerine dökelim evvelden ısıtılmış 180° lik fırında üzeri kızarana kadar pişirelim.Pratik bir yemek diyemem lakin çok lezzetli olduğunu argüman edebilirim.Şimdiden afiyet olsun.
Pastırmalı Fırın Ispanak Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt