Son Konu

Sackıran Nasıl Gecer

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
32
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0

Saçkıran Nasıl Gecerilir​

Sackıran Nasıl Tedavi Edilir​

Sackıran kişinin kendi bağışıklık sisteminden kaynaklanan, nadir bir sac hastalığıdır Bu hastalık toplumun %1′inde belli boyutlarda gorulmektedir Sackıran, sac dokulmesine yol acarken farklı şekillerde gorulebilir,

Başta tek bir noktada, veya başın farklı birkac noktasında gorulebilir

Sackıran Tedavisi​

Ne yazık ki hastalıkta kesin cozum sağlayabilecek tedavi yoktur Hastalık yavaş bir şekilde kendiliğinden iyileşebilir Bazen yeni gelen saclar beyaz veya gri renktedir, daha sonra orijinal renklerine donerler
Sacsız alana kortizon enjekte edilmesi sacların cıkışını hızlandırabilir Bu tedavi intralezyonel kortizon enjeksiyonu olarak bilinir Saclardaki yeniden buyume sadece enjeksiyon yapılan yerde gorulur Bu tedavi yeni alanlarda sac dokulmesini engellemez Bununla beraber saclar cıkmaya başlarsa ilave olarak yapılan enjeksiyonlar sacların cıkmasına yardımcı olur
Hastalığın tedavisinde bir cok farklı alternetif yontem kullanılır Fakat bu tedavilerin sonucları değişkendir Bazı losyonların kullanılması bazı kişilerde sacların cıkmasına neden olmaktadır Bu amacla kortizonlu ilaclar kullanılabilir

Moderatör tarafında düzenlendi:

mehmetfatihaslan

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Merhaba, yaklaşık olarak sakalımda 10 tane ve saçımın çeşitli yerlerinde 68 adet gibi çıkmıştır. Sarımsak - kortizon ve halk dilinde kullanılan herşeyi denedim maalesef herşey olumsuz oldu. 1yıl mücadele ettim. En sonunda kuaförümün tavsiyesi ile Sirkecide - Büyükpostane altında büyük eczane var ve orada yaşlı sevimli bir eczacı teyze bana 2 losyon ve bir takım vitaminler verdi saçımda şuanda hiç mevcut değil. Sakalımda ise küçük bir nokta kaldı. Umarım yardımcı olur.

Üst Alt