Son Konu

Sakla Samanı gelir zamanı ile ilgili kompozisyon varmı

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
32
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Sakla Samanı gelir zamanı atasozuyle ilgili bir kompozisyon

Bu atasozunun icinde cok buyuk anlamlar var
Biz hayatımızda cok şey isteriz, fakat hepsi olmaz Bu yuzden insanın daima sorunları cozmeye hazır olması lazım Herkes bilir ki saman, yani para insan icin onemli şeylerdendir Paranın da sonu olur, bu sebepten bir şey yapmadan once iyice duşunmemiz ve parayı tutumlu harcamamız gerekiyor

Bence şu anda ulkemizde olan sorunlardan biri enerji kaynaklarının kısıtlı oluşudur Cunku butun ulkemiz icin enerji kaynakları yeterli değil Tabii ki her aile varlık icinde yaşamak istiyor Bu sebepten ben duşunuyorum ki herkesin her zaman, her yerde tutumlu olması lazım

Sadece parayı değil, vaktimizi de idareli kullanmamız gerek, cunku vakit o kadar cabuk gecer ki hic anlamazsın Vakit de para gibi kıymetli, bu yuzden bizim durmadan calışmamız, yeni şeyleri oğrenmemiz gerek Bizim icin cok değerli olan zamanın kaybolmaması icin gayret etmemiz lazım
Dunyamız icin en onemli şey nedir? Tabii ki su! Su insanın hayatında onemli bir rol oynar, cunku susuz yaşam olmaz Ama bazıları bunu hic anlamıyor ve onu kullanmayı da bilmiyorlar
Ben acıkca soyleyebilirim ki; dunyada hicbir şey sonsuza kadar surmez, yani her şeyin bir sonu vardır Bu yuzden: “Sakla samanı gelir zamanı demek istiyorum
Yazan: Gulvira Maylibekova​

Üst Alt