Son Konu

Sedef Avcı biyografi

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Sedef Avcı biyografi sedef avci sedef avcı avcı kıvanç kasabalı nikah fotoları sedef avcı biyografi, biyografisi, kimdir, hayatı, özet olarak hayatı, dizileri, resimleri, hakkında veri, sevgilisi, aşkı, evliliği, boyu, kaç boyunda, filmleri, eşi, Ünlü manken ve oyuncu Sedef Avcı hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda sizlere Melek'ler 1549423546 1549423546 sedefavcibiyografi5c5a53bf74eb4sedefavcibiyografi5c5a53bf74eb4sedefavcibiyografi5c5a53bf74eb4 Podyum dünyasının başarılı ve saygın isimlerinden olan Sedef Avcı, duru güzelliği ile Miss Turkey yarışmasında ikinci oldu ve 2001 yılında Miss Universe Kainat Çekicilik Yarışmasında ülkemizi temsil etti Böyle mi Olacaktı ve Yanık Koza dizilerinde rol alan Sedef Avcı, sade oyunculuğu ile gelecek taahhüt ediyor Sedef Avcı reel hayatta meslektaşı Kıvanç Kasabalı ile 2005 Temmuz ayının sonunda Beşiktaş Evlendirme Dairesi’nde kıyılan nikahın arkasında Eminönü’ndeki Stork’s Zindan Han’da bir gösteri vererek dünya evine girdiler KIVANÇ'LA BİRBİRİMİZİ DENGELİYORUZ 'Menekşe ile Halil' Dizisinin Yıldızı Sedef Avcı, 'Yaprak Dökümü'nün Cem'ini Canlandıran Eşi Kıvanç Kasabalı ile Aralarında Büyük Bir Güven Olduğunu Söylüyor: En Önemlisi Güven Yahut Sevgi, Aşk Herkeste Var 'MENEKŞE İLE HALİL' DİZİSİNİN YILDIZI SEDEF AVCI, 'YAPRAK DÖKÜMÜ'NÜN CEM'İNİ CANLANDIRAN EŞİ KIVANÇ KASABALI İLE ARALARINDA BÜYÜK BİR GÜVEN OLDUĞUNU SÖYLÜYOR: EN ÖNEMLİSİ GÜVEN YAHUT SEVGİ, AŞK HERKESTE VAR Tescilli güzel Sedef Avcı, başrolünde oynadığı 'Menekşe ile Halil' dizisi sona erdiğinden beri dinleniyor Fakat o evde oturmayı değil, çalışmayı sevdiğini söylüyor 'Anlamsız olduğum süre nereye saldıracağımı şaşırıyorum' diyen Avcı, dizinin kendine kattıklarını, eşi Kıvanç Kasabalı'yla ilişkisini ve gelecek hayallerini Harper's Bazaar dergisine anlattı * 'Menekşe ile Halil'in bitmesinin özel bir nedeni var mı? 36 bölüme eşit geldi zaten Her şey işlendi, vaktinde bitti Doğal bir süreç bu Çok sevildi ama * Menekşe trajik bir karakterdi Hatta bir seferinde 'İçselleştirdiğim için çok acı çektim' demişsiniz Bir karaktere ne kadar önce girersem, pek iyi oyun çıkarıyorum Menekşe'de de öyle oldu Özellikle dizi ilk başladığında, Menekşe'nin başına gelenleri kabul etmek çok kuvvet geldi bana Zorla evlendiriliyor, sonra kaçıyor, tüm ailesinden şiddet görüyor Öldürmeye kalkıyorlar, sevdiği adamla korkusundan beraber olamıyor sonradan tecavüze uğruyor Yani hayatında fazla yoğun ve trajik şeyler yaşıyor Çok ağır gerçekten Dizi başlamadan önce, ön alıştırma yaparken, tüm bunlar beni basmakalıp sarstı Zamanla alıştım * Bu değin vahşete karşın Menekşe'nin ve belki de dizinin özü neydi sizce? Aşk natürel fakat Menekşe, bu değin kuvvet günler geçirmesine rağmen pes etmiyor ve sevdiği adama kaçıyor Tecavüze uğramasına karşın yeniden hayata bağlanmayı başarıyor kimsesiz olsa şayet bunları yapamayacak fakat sevdiği insan uğruna her şeye göğüs geriyor, daha doğrusu tutunmayı başarıyor DİZİDE YÜKSEK BİR AŞK VARDI * Böyle aşklar kalmadı galiba? Yok natürel Doğrusu ola ki de hâlâ bir yerlerde vardır Bu dizide dozu yüksek bir aşk konu ediliyor Sabrın sınırları zorlanıyor Bir erkek açısından da fazla zorlama, sevdiği kadının başına bunların gelmesi Sonuçta erkek kişilik de sevdiği kadını hiç eleştirmeden, onu sakinleştirip, kendi acısını bastırıp, yanında olmaya çalışıyor Erkeklik gururu var Kuvvet bir şart * 15 yaşında Elite Model Look'u kazandınız Yarışmaya katılma sebebiniz neydi? Valla daima anlatıyorum lakin inandırıcı geliyor mu bilmiyorum Çok saf bir şekilde oldu Bir arkadaşımla dergiye bakarken, Elite Model Look ilanını gördük 'Hadi yollayalım, neden olmasın?' diye konuştuk Gönderdim, birincil 20'ye girdim ve gerisi geldi Gayet spontane gelişti Model olacağım, oyuncu olacağım diye bir derdim yoktu Hatta annem fazla fotoğrafımı çekerdi küçükken, daima kapatırdım yüzümü Sevmezdim yani * Peki acilen? Ben artık kamerayı görmüyorum, rolüm neyse onu yapıyorum * Oyunculuk devam edecek mi? Evet Kocaeli Üniversitesi'nde okurken reklamlarda oynamaya başladım, daha sonra dizi oyunculuğu başladı Oyunculuk dersleri alıyorum Mahşeri Cümbüş topluluğu var, onlardan ders aldım sonradan da Ipek Alim'den Şimdi dublaj dersleri alıyorum * Bu işin en baskı tarafı ne? Vakit kavramınız değil, program yapamıyorsunuz Yarınınız yok, gecenin 12'sinde aranıp, ertesi gün sete gelmeniz istenebiliyor * Bu tempo yormuyor mu? Ben keyif alıyorum Aralıksız hedeflemek hoşuma gidiyor Anlamsız olduğum vakit nereye saldıracağımı şaşırıyorum Bir gün oturuyorum, ertesi gün sıkılıyorum evde olmaktan Benim çalışmamam muhtemel değil 24 saat çalışabilirim * Burcunuz ne? Kova * Kovalar yeni fikirler üretmeye meraklıdırlar Ahali bana, 'Ne değin sakinsin' falan derler hep Halbuki içimde öyle değilim Yapı olarak fazla inişli çıkışlı değilim ama içimde yaşıyorum Ben doğrudan doğruya ileriyi düşünürüm Bundan sonraki hedefimi bilmezsem, tatile çıksam da bana zehir olur Istirahat Etmek benim için cazibeli yok KENDİMİ FAZLA ELEŞTİRİYORUM * Yeni projeniz var mı? Var fakat net değil * Tercihiniz sinema mı, dizi mi? Fazla farklı Televizyon gündelik fakat sinema pek değil, isteseniz de kopamazsınız Arşiv olarak kalıyor Ben filmimin (geçtiğimiz mart ayında gösterime giren 'Hayattan Korkma') galasına gidene değin; herkese çok çektirdim Kendimi o koca ekranda bakmak istemedim Fazla eleştiriyorum kendimi bir de insan her gün gelişiyor Mesela bu dizide, ne dek kendimden bir şeyler bularak, ne dek doğal oynayabileceğimi öğrendim * Nasıl örneğin, bir misal verir misiniz? Diyelim fakat kendi odanız varsayılan bir mekânda çekim yapılacak; çekimden önce, o mekânın doğrusu kendi odanız olduğunu düş ediyorsunuz Görsel olarak kafanızda canlandırıyorsunuz İşte yatağım, abajurum diye Oradaki saati kendi saatiniz gibi gördüğünüz zaman, başka bir boyuta geçiyorsunuz Karşı oynadığınız kişi için de bu geçerli Tanımadığınız birine aşık rolü oynuyorsunuz; kendi hayatınızda aşık olduğunuz kişiyi gözünüzde canlandırınca, bu duyguyu hissetmeyi başarıyorsunuz O süre farklı oluyor Rol yapmıyor, kendi hayatınızdan bir şeyler katıyorsunuz * Eşiniz de sizinle aynı mesleği yapıyor Nasıl bir şey bu? Benim açımdan çok kuytu Birbirimizi anlıyoruz Gece geç saatlere kadar eve dönemiyorum bazen Bunlar hiç sorun olmuyor aramızda Bazen ikiüç gün bir çift laf edemediğimiz oluyor yani Sedef Avcı (22 Ocak 1982, İstanbul), Türk manken, sinema ve dizi oyuncusuKocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümü mezunu olan Sedef Avcı, Niyet Sökmen Ajansı'na bağlıdır Manken ve oyuncu Kıvanç Kasabalı ile evlidirPodyum dünyasının başarılı ve saygıdeğer isimlerinden olan Sedef Avcı, duru güzelliği ile 1997 Miss Turkey yarışmasında ikinci oldu ve 2001 yılında Miss Universe Kainat Alımlılık Yarışmasında ülkemizi temsil etti Böyle mi Olacaktı ve Yanık Koza dizilerinde rol bölge Sedef Avcı,2007 yılında Menekşe ile Halil dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ ile başrol paylaşmıştırEzel dizisindeki Bahar karakteriyle alkış toplamıştırFakat süreklilik gereği bahar ölümüştürHemen ise Umut Yolcuları adlı bir dizide rol alacaktır Dizileri Böyle mi Olacaktı 1997 2003 (Deniz) Yanık Koza 2005 2006 (Balım) Menekşe ile Halil 2007 2008 (Menekşe) Yaprak Dökümü 2006 (Selin, Cem'in Kardeşi) Ezel 2010 (Bahar) Umut Yolcuları2010(Komser Muavini) Filmleri Hayattan Korkma 2008 (Kardem) Romantik Komedi (Esra) Sedef Avcı nın önceki dönemlere ait Röportajları Ucuz haber olmamak insanın kendi elinde Menekşe ile Halildizisinin üzgün Menekşe'si Sedef Avcı, Elele dergisine rolünü anlattı Rol kaptırılmayacak gibi yok pek güzel yazılı ve böylece güzel bitmiş bir hikayesi var fakat, senaryo birincil elime geçtiğinde fantastik etkilendim Senaryoyu okurken elimde olmadan yaşlar süzülüyor Şayet de bu rolü bu dek içselleştirmiş olmamdan nedeniyle benden de bir şeyler çıkıyor ve Menekşe'ye katılıyor, dolayısıyla insanlar beğeniyorMenekşe ile Halildizisinin acıklı Menekşe’si Sedef Avcı, ilk başrolüyle yıldızlaştı Başarılı modellik yaşamının arkasından televizyonda da rüştünü ispatlayan genç oyuncu, mutlu evliliğini ve oyunculuk aşkını Elele dergisine anlattı Sizi birincil kere 1997 yılında Elite Model Look birincisi olarak tanıdık Çok başarılı bir modelken acilen oyuncu olarak da izleyicinin takdirini kazandınız Hayaliniz miydi bu? Vaktiyle oyuncu almak gibi bir hayalim yoktu Küçükken mimar almak isterdim Ama onunla ilgili de eğitim almadım, alıştırma ekonomisi okudum O sırada zaten mankenlik yapıyordum sonra filmlerinde oynamaya başladım Küçükken balerin olma hayaliniz varmış, neden devam etmediniz? Sekiz sene bale yaptım Dört yaşında başlamıştım Ayağımın kemik yapısı yerinde olmadığı için devam edemedim İçime oturan şeylerden biridir bu Ama o yılların benim için büyük önemi var, çünkü karakterime, oturuşuma, kalkışıma, her şeyime büyük etki eden, hatta temelini yaratıcı bale ve bale hocamdır Hayatımdaki disiplin anlayışımı oradan aldığımı düşünüyorum Sizi birincil Böyle mi Olacaktıdizisinde gördük bir oyuncu olarak, değil mi? Evet, ilk o diziyle başladım profesyonel anlamda oyunculuğa 2002 yılıydıBir sezon oynadım, sonradan okulumu son vermek için bir sene ara verdim Mektep bittikten sonra bölümümle ilgili bir şey gerçekleştirmek istemedim açık konuşmak gerekirse Oyunculuğun tadını almış ve fazla sevmiştim, onunla ilgili eğitim elde etmek istedim Tam o sırada Yanık Kozadan önerge geldi O bittikten sonradan oyunculuk dersi alma isteğimi gerçekleştirebildim, üç ay boyunca Mahşeri Eğlence topluluğundan Dilek Çelebi ile çalıştım Fantastik keyifliydi Çok faydasını gördüm, fazla rahatlattı beni Niçin, utangaç biri misinizdir? Çekingen demeyelim de, çok pozitif dışa dönük, fazla çabuk iletişim kurabilen, herkesle aniden arkadaş canlısı olabilen bir üretim değil Daha sakinim Tek çocuğum zaten O yüzden aldığım o dersler beni rahatlattı 15 yaşında bir müsabaka kazandınız Adeta çocuk denilebilecek bir yaş Elite Model Look’ta birinci olmak, o yaşta moda dünyasının içine dalmak, bütün spot ışıklarının size dönmesi Sizce erken bir yaş mıydı yahut İyi ancak yaşadımmı diyorsunuz? Kuvvet bir dönem gerçekte Çünkü 15 yaşındasınız ve hayatta ne yapmak istediğinize bile karar vermemişsiniz Ailem bana güvendi bu konuda, hiç bezginlik yaşadığımı hatırlamıyorum Zaten Kasıt Sökmen, yani halen tabi olduğum ajansın sahibi, benim ikinci hocam diyebilirim Okulu aksatmama veya okula gitmeden işlere yetişme gibi bir duruma asla müsade vermiyordu Öncelik okuldaydı, geri kalan zamanlarda modellik yapıyordum Yarışmaya girdim, ertesi gün tekrar üniformamı giyip okuluma gittim! Esas üniversiteyi kazandıktan sonra, yani 2001’den sonradan yoğunlaştım modelliğe MODELLİĞE ZAMAN AYIRAMIYORUM Modeller zahmetsizce ucuz haberolabiliyorlar Siz nasıl kendinizi korudunuz bundan? Her şey size bağlı aslında Eğer siz isterseniz o şekilde anılmak ya da sunulmak, öyle olur Ama istemezseniz, çizginizi korursunuz Kimse sizi hiçbir şeye zorlamıyor Şuraya gideceksin, bunu giyeceksin, şuranı açacaksındiye bir şey değil, herkesin kendi inisiyatifinde olan bir yaşam bu Hayata manzara açısıyla da fazla ilgili Ben böylece bir yaşantıyı ne kendime yakıştırırım, ne de tasvip ederim O yüzden öbür davranışlarda bulunmadım Modellikte bir noktadasınız, peki oyunculuktan modellik yapmaya süre kalıyor mu? Artık yapamıyorum, çünkü süre değil Bir gün var sadece çalışmadığımız, o günü de kendime ayırıyorum Azıcık eşiniz Kıvanç Kasabalı’dan konuşmak istiyorum Nasıl bir aşk hikayesi? 2001’de Miss Turkey’e katılmıştım Orada tanıştık Kıvanç Kasabalı’yla Aranızda şimşekler mi çaktı, o kadar bir an mıydı bu? Aynen öyle Benzer ajanstaydık, ama hiç karşı karşıya gelmemiştik Tanıştığımızda şimşekler çaktı doğrusu; hálá da çakıyor! Miss Turkey’de ikinci oldum, sonra anında Miss Universe yarışmasına gittim Ben yarışmaya gidince bana sürpriz yaparak Miami’ye geldi! Müsabaka Porto Riko’daydı, dönüşte aktarmalı olarak Miami’den uçacaktık Kıvanç da beni yerine getirmek için oraya geldi Birlikte Türkiye’ye döndük Böyle bir durum karşı büyülenmemek elde değil Şöhretli insanların evliliklerinin güç olduğu bilinir Aranızda kıskançlıklar olmuyor mu? Kıskaçlığın dozu kaçarsa zararlı olabiliyor Biz birbirimize güveniyoruz Menekşe ile Halile gelelim Nasıl teklif edildi bu rol size? Eşim Yaprak Dökümünde oynuyordu Yanık Kozadaki yönetmenim aynı zamanda Yaprak Dökümünün de yönetmeniydi Arada sete gidip geliyordum Kıvanç’ın oynadığı Cem karakterinin İsviçre’de okuyan bir kız kardeşi vardı Ben oynayayımdedim Kabul ettiler Yaprak Dökümüve Menekşe ile Halilin yapımcısı benzer Sonra pat diye yeni dizi için konuşur olduk Hemen Şimdi vizyona girmedi ama yakın dönemde bir sinema filminde oynadığınızı da biliyorum, bu nasıl oldu? Filmin ismi Sacayağı Oysa telaffuzundan dolayı isminin değişme durumu var 29 Şubat’ta vizyona girmesi planlanıyor Gömeç’te çekildi Sıcak bir Ege hikayesi Menekşe’nin halini, tavrını çok benimsemişsiniz, bir röportajınızda epey kendinizi kaptırdığınızı okudum Kollarda morluklar, ağlamalar Lakin rol de kaptırılmayacak gibi değil yani öyle güzel yazılmış ve pek güzel bitmiş bir hikayesi var fakat, program metni birincil elime geçtiğinde fantastik etkilendim Fazla ince ve çok ayrıntılı düşünülmüş; her bölümde bir kilit noktası oluyor ve senaryoyu okurken elimde olmadan yaşlar süzülüyor Şayet de bu rolü bu dek içselleştirmiş olmamdan nedeniyle benden de bir şeyler çıkıyor ve Menekşe’ye katılıyor, dolayısıyla millet beğeniyor Evlenmek bizim için tabu değildi Ne zaman evlendiniz? Nasıl evlenme teklifi aldığınızı anlatır mısınız? Beş yıllık ilişkimizden daha sonra 2005’te evlendik Acele bir karar değildi Ben okulumu bitirdim, ahenkli bir hayatımız vardı, ben ailemle yaşıyordum, o da o kadar Daha Sonra Kıvanç askerliğini yaptı Evliliğimiz doğal bir sürecin sonuydu gerçekten Evlenmek bizim için bir tabu değildi Beraber yaşamak istedik, Madem istiyoruz, evlenelimdedik! Kalıpçı bir evlilik anlayışı değil yani bizimki Insanlar bazen bizim evli olduğumuzu anlamıyorlar İnanmıyorlar, kardeş filan sananlar var! Pozitif beraber olmaktan birbirimize benzedik her hâlükarda! Dar bir evliliğimiz var, birbirimizi sıkmıyoruz Bir evlenme teklifi de yok gerçekte! Her şey tabiilik içinde gelişti Kimse bana hudut çizemez xfUid21549423546 1549423546 sedefavcibiyografi5c5a53bf7c62esedefavcibiyografi5c5a53bf7c62esedefavcibiyografi5c5a53bf7c62e 'Ezel' dizisinin güzel oyuncusu Sedef Avcı, sıkıcı çekim temposundan hiç de davacı değil Bu temponun evliliğini olumlu yönde etkilediğini söyleyen Avcı,verdiği röportajda “Ben çalıştığım zaman mutlu bir insan oluyorum Dolayısıyla iş yoğunluğum, özel hayatım fazla olarak yansıyor dedi Ilk Önce “Ezel dizisinde canlandırdığınız Bahar karakterinden biraz bahseder misiniz? Tüm çocukluğu hastalıkla geçen bir kız Bahar Ablasının onu yurt dışında çare ettirmek için kendi başına ne belalar açtığından habersiz Cümbür Cemaat tedavisinin sonuçlandığını zannederken hastalığı her yerde nüksediyor fakat o bundan kimseye söz etmiyor Kendini hayata adıyor Yalnızca mutlu olmak istiyor Sizinki nasıl bir çocukluktu peki? Benimki fazla yıkıntıilginç değildi Okuluna giden, sessiz ağırbaşlı bir çocuktum Fakat Bahar’ın fütursuz rahatlığı bende yoktu Hatta ben bile onu canlandırırken “Ölçülü Olma ne neşe saçan bir şeymiş diyorum Bahar için “hayatım baştan başa imrendiğim insan tipi diyebilirim! Gerçekten siz de dıştan gayet ağırbaşlı görünüyorsunuz Öyle görünüyor ama kimse kimsenin içindekileri bilemez Stres, benimle beraberdir Çalışmayı ve kendimi geliştirmeyi çok sevdiğim için manâsız kaldığım anda nereye saldıracağımı şaşırıyorum Mesela şu anda mutluyum, gerginlik yok (Gülüyor) KENDİMİ OYUNCULUKTA ISPATLAMAK İSTİYORUM “Ezel beklenen ilgiyi yakaladı Siz projeye nasıl dahil oldunuz? Fiilen bu meslek geçen sene başlayacaktı Projeye birincil dahil olanlardan biri de bendim Ay Yapım, daha önce çalıştığım bir şirketti Dizi için bir sene önce anlaşmıştık “Menekşe ile Halil dizisinden sonra bir süre haylazlık oldu O zamanı nasıl değerlendirdiniz? Kendimi geliştirmeye çalıştım o süreçte Yurt dışından Türkiye’ye gelen workshop’lara gittim Kendi sesimi kullanmıyordum, bu yüzden dublaj dersleri aldım Artık kendi sesimle oynayabilirim Oyunculukta başarıyı yakalamanın sırrı nedir sizce? Oyunculuk hayatınızda fiilen bir niyet ve amaçsa, mutlu olabilirsiniz Mutlu olursanız da başarıya daha seri yaklaşırsınız bir defa bu işte sürekli kendinizi geliştirmeniz lüzum Ben, konservatuvar mezunu olmadığım için bu konuya daha da ağırlık veriyorum Kendimi ispatlamak istiyorum Ve her yeni işimi bir öncekinden daha iyi yapmam gerektiğini hissediyorum Dizideki ressam oyunculara bakarsak, sizin performansınız da gayet iyi sahiden Bunu dedirtmek bile benim için çok manâlı Teşekkür Ederim EŞİM BANA EVLENME TEKLIF ETMEDİ Bu zamana dek hayallerinizin ne kadarını gerçekleştirebildiniz? Özel hayatımla ilgili hayallerimin tamamını gerçekleştirdim İşe karşın hayallerim şüphesiz hâlâ var Lakin onlar da derhal olmasa bile yavaşça gerçekleşiyor “Sınır kelimesi size ne çağrıştırıyor? Bana “hudut dendiği süre inadına daha da üstüne giderim Emrivakilerden hoşlanmam Kendi sınırlarımı kendim belirlerim Biri bana sınır çizerse sıkıntı doğar Daha doğrusu kimse bana hudut çizemez! Eşiniz Kıvanç Kasabalı evlenme öneri ettiğinde, aklınızdan hiç geri çevirmek geçti mi? Eşim bana evlenme teklif etmedi oysa Uzun bir beraberlik dönemimiz olduğu için her şey kendiliğinden gelişti Şu anki meslek temponuzu o nasıl karşılıyor? Ben çalıştığım vakit mutlu bir insan oluyorum Dolayısıyla iş yoğunluğum, özel hayatım fazla olarak yansıyor Topuklu ayakkabı ile dar edemem “Ezel dizisinde Bahar karakterini canlandıran Sedef Avcı, Haydarpaşa Garı’na yüzünde sımsıcak bir tebessümle giriyor Kızıl kestane tonlarındaki saçlarını arkadan örmüş Kaküllerini dizideki karakteri için kestirdiğinden bahsediyor “Rolüm gereği daha küçük göstermem gerekiyordu Saçlarımı küt yapmamı önerdiler Ben de saçlarımı kısa kestirmek istemediğim için kakülü önerdim diyor gülerek Dizinin sürprizli senaryosunun seyirciyi olduğu dek kendilerini de zaman zaman şaşırttığını anlatan Avcı, “Ezelin bu kadar tutacağını ise daha başlamadan önce varsayım ediyormuş Nedenini şu sözlerle açıklıyor: “Bambaşka bir senaryoya sahip, dili, işleyişi ile de diğerlerine tarafından çok öbür Cast, yönetmen ve yapım şirketi de iyi olunca yapılan işin tutmaması için hiçbir niçin yok “ROMANTİK KOMEDİ FAZLA HOŞ TEPKİLER ALDI Ona coşku yaşatan tek prodüksiyon “Ezel değil Laf, geçen ay vizyona giren ve ilk haftasında 300 bin seyirci barajını aşan “Romantik Komediye gelince ayrı bir keyifleniyor “Film, Türkiye’de romantik komedi türünden böylece film yapılmadığı için fazla beğenildi Lüzum konusu gerekse canlı görüntüleriyle insanların içini ısıttız bu film Fazla hoş tepkiler aldım diyor Birkaç yeni film projesi için görüşmelerinin devam ettiğini de sözlerine ekleyen Sedef Avcı’nın hayatında sinemanın apayrı bir yeri varM “Televizyondaki her şey fazla çabuk harcanıp gidiyor Bir dönem dizi yapıyorsunuz ve aniden çok bilinmeye başlıyorsunuz Ertesi sene yeni bir proje yapmazsanız unutulup gidiyorsunuz Fazla nankör bir meslek Sinema ise daha daimi MODAYI ESKİSİ DEK PEŞINE DÜŞÜP TAKIP EDEMİYORUM Moda konusuna gelince Zamanının çoğunu sette geçirdiği için modayı eskisi değin peşine düşüp takip edemiyormuş Oysa son zamanlarda bilhassa Bağımsızlık Masur’un tasarımları fazla hoşuna gitmeye başlamış Hakan Şimşek içinse “Kendimi bildim bileli tasarımlarını beğenmişimdir diyor Gala veya özel bir gösteri olduğu süre öncelikli olarak bu iki tasarımcıdan kıyafet almayı tercih ediyor Çünkü kendini ön plana çıkarmaktan ve gösterişli şeyler giymekten o kadar hoşlanmıyor Masur ve Şimşek’ın net çizgisinin ve stilinin seçiminde etkin olduğunu anlatıyor Abartıdan uzakta olduğu için günlük hayatında kendini bakımlı hissettiği, daha sade kıyafetler giyiyor Bu yüzden de Avcı’nın gardırobunun büyük kısmını spor kıyafetler oluşturuyor TOPUKLU AYAKKABI İLE SICACIK EDEMEM “Topuklu ayakkabı giyip, ‘Acaba olur mu?’ diye deniyorum Fakat iki saat sonra ayakkabılarımı başkalaşmak zorunda kalıyorum Bu yüzden arabamda mutlaka düz spor kundura veya çizme bulunduruyorum diyor Giysilerinde siyah, beyaz ve ağırlıklı olarak da gri tonlarını tercih ediyor “Önceden desenli, çiçekli böcekli şeyleri seviyordum Arada ola ki dolgun olabilir fakat bundan böyle net ve tek renk giysiler hoşuma gidiyor diye anlatmaya devam ediyor Kullandığı aksesuvarlar aralarında yüzük ve küpelerin sayısı diğerlerine oranla fazla artı Kolyeyi daha çok yaz aylarında kullanmayı seçim ediyor Laf yazdan açılınca bundan böyle havaların ısınmasını istediğini ve üstüne tiril tiril elbiseler ve şort gibi bakımlı giysiler giymek istediğini söylüyor MESLEĞİME MANKEN YAZILMASI ANLAMSIZ * Siz sahiden Kocaeli Üniversitesi Egzersiz Ekonomisi bölümü mezunusunuz Oyunculuk için eğitim aldınız mı? Üniversiteyi bitirdikten sonradan ıpek Bilgin’le bir alıştırma yaptım şu anda “Ezel için de birlikte çalışıyoruz Yurtdışından gelen eğitmenlerin verdiği workshop’lara da katılmaya çalışıyorum New York’taki Actors Studio’dan gelen Anthony Vincent Bova’nın workshop’larına üç defa katıldım mesela * Bir gün yurtdışına açılırsanız eğer, kiminle kamera karşısına dinmek isterdiniz? Meryl Streep sanırım Tabii bu adamakıllı hayal, uçuyorum acilen fakat onunla oynamak fazla güzel olurdu Erkeklerden de Jude Law olabilir * Türkiye’den kimlerle oynamak isterdiniz? Şener Keyifli, Uğur Yücel gibi üstatlarla oynamayı natürel oysa çok isterim * Siz oyuncu musunuz, manken misiniz? Iş olarak hangisinin yazılması daha doğru? derhal oyunculuk yapıyorum Modelliğe, meslek olarak yoğunlaşmıyorum Kırk yılda bir, hatır için bir defileye katıldığım oluyor Fakat ‘oyuncumanken’ olarak anılmak istemiyorum acilen oyunculuğa emek harcadığım için bu şekilde anılmak benim için daha hoş * Modellik bitti yani Hatalı anlaşılmasın, mankenliği kötülemiyorum Ama şimdi mankenlik yapmadığım için mesleğime ‘manken’ yazılmasının bir anlamı yok KIVANÇ FELAKET BİR ADAM OLDU * Eşiniz Kıvanç Kasabalı’nın da yoğun bir temposu var Bu dek koşturmaca içinde görüşmek zor olmuyor mu? Değil, zorlama olmuyor Ayrıca bana tarafından arzulamak de hoş * Eşiniz de “Samanyolu dizisinde oynuyor Beğeniyor musunuz diziyi? Tabii fakat beğeniyorum Bilhassa daha önce oynadığı karakterlerden bambaşka olduğu için fazla ilgimi çekiyor Kıvanç şimdiye değin daima iyi karakterler canlandırıyordu “Samanyolunda bütün tersi facia, tam anlamıyla ‘ıyy’ diyeceğiniz bir adamı oynuyor Bu da bir oyuncu açısından harika! YANLIŞ BİLİNİYOR MALATYALI DEĞİLİM * Malatya doğumlusunuz değil mi? Hayır, Malatyalı değilim! Malatyalı bir akrabam bile yok her yerde bunu yazıp duruyorlar Röportajın başında “Size sorulmasını istediğiniz soru nedir diye sormuştunuz ya, işte bu olabilir Bu “Malatyalı meselesini bir türlü düzeltemedim Ben İstanbul doğumluyum Ayrıca wikipedia, hem de imdb gibi güvenilir sitelerde, nedense böyle yazılı Düzeltemedim de Yalnızca doğum yerim değil, doğum tarihim de 1978 olarak yazılı Halbuki 1982 doğumluyum bu arada bu yanlışı düzeltmiş olduk Şanslıyız, bizimki bütün bir aşk evliliği Menekşe ile Halildizisinin hoş yıldızı Sedef Avcı ile eşi Kıvanç Kasabalı'nın üç önemli müşterek özelliği var Her ikisi de oyuncu, her ikisi de manken ve her ikisi de sırılsıklam aşık! Hello dergisine konuşan çift, Şanslıyız, çünkü bizimki tam bir aşk evliliğidedi Menekşe ile Halildizisinin güzel yıldızı Sedef Avcı, kendisi gibi manken ve oyuncu olan eşi Kıvanç Kasabalı ile HELLO! dergisine konuştu Günümüzde doğru insanı bulmanın zor olduğunu gösteren çift Şanslıyız Çünkü bizimki bütün bir aşk evliliğidiyor Sedef Avcı ve Kıvanç Kasabalı, birbirine yakışan, ideal bir çift Fazla hoş bir kadın ve yakışıklı bir erkek aşık olmuş, evlenmiş Yedi senedir beraberler, üç buçuk yıl önce de evlenmişler Manken, fotomodel ve oyuncu her ikisi de Sedef Avcı, Kanal D’de Cumartesi akşamları yayınlanan ve şu aralar fazla izlenen ve hayran eden Menekşe ile Halildizisinin yıldızı Dizideki rol arkadaşı Kıvanç Tatlıtuğ ile ahenkli bir ikili olan Avcı’nın hedefi oyunculukta daha da hareket etmek Kıvanç Kasabalı’nın da önümüzdeki ay bir dizi projesi var Çift, arkadaşça sohbetleri ve birbirinden özel pozlarıyla HELLO! dergisine davetli oldu Önce tanışma hikayenizi öğrenebilir miyiz? Kıvanç Kasabalı: Temmuz’da evleneli üç buçuk yıl olacak fakat yedi sene önce tanıştık Sedef, 2001’de Türkiye Güzellik Yarışması’na girmişti Aynı ajansta olmamıza rağmen o zamana kadar tanışmamıştık Yarışmada Sedef’in kavalyesiydim Orada bakıştık böylece, yarışma bittikten sonra başladı her şey Yoğun bir programa girmiş Porto Rico’ya gidiyordu yarışma için Ben de ona havaalanında sürpriz yaptım beraber gittik Sizi etkileyen ne oldu? KK: Duruluğu ve sadeliği Orada 20 tane kız vardı, fakat o farklıydı Sedef o dönem yoğun çalışmıyordu, okulu vardı, ajansta da hiç görmemiştim Yedi yaş var aramızda ama benim üniversite de onunla bununla birlikte bitti Askere gittim, döndüm, o yaz da evlendik Sedef Avcı: Karşılıklı o anki elektrik etkiledi Daha önce de ben onu biliyordum, o beni bilmiyordu O şekilde dikkatimi çekmemişti Aşk evliliği yaptınız natürel SA: Zaten o yaştayken aşk dışı izaç düşünemezdim fakat acilen bakıyorum fiilen akla yatkın bir şey yapmışım Içten insanı bulduktan sonra onu kaybetmemek lüzum çünkü böyle bir zamanda sana değerinde veren, seven ve saygı duyan birini bulmak doğrusu kuvvet KK: Bizimki tam bir aşk evliliğiydi Taşlar yerine oturdukça ne değin içten bir evlilik yaptığımızı daha net anlıyorum Allah bozmasın, günümüzde yaşanan ilişki ve evlilikler doğrusu kuvvet Bunu etrafımızdan iyi çözümleme edebiliyoruz O yüzden şanslı çiftlerdeniz İşinizde hanginiz daha kıdemli? SA: Tam 10 senedir Kasıt Sökmen ile beraber çalışıyorum Üniversite döneminde ara vermiştim, takriben altı senedir bu yoğun tempoya geldim Kıvanç daha eski KK: Ben de 12 senedir Amaç Sökmen ile çalışıyorum Bundan Böyle bir aile gibi olduk Sedef’e kadar tabii daha kıdemliyim bu işlerde fakat o, birlikteliğimizden bu yanlamasına benim değin deneyim kazandı Bunda katkım olduğunu düşünüyorum ara sıra podyumda da buluşuyor musunuz? SA: Diziden nedeniyle öyle zamanım olmuyor, çok az defileye çıkıyorum Eskisi dek defile de yok KK: Sektör gerçekte öldü gibi Bilhassa erkekler için şimdiden ölmüştü Ara Sıra hoş işlerde bir arada oluyoruz AYNI PROJEDE ÇALIŞMAYIPEK TERCIH ETMİYORUZ Birlikte dizi teklifi geliyor mu? SA: Daha öyle bir teklif gelmedi Yaprak Dökümü’nde iki birim beraber oynadık Kıvanç orada oynarken ben de misafir oyuncu olarak kız kardeşini oynamıştım Hoş bir hatıra oldu Benzer projede olmayı böylece tercih etmiyoruz, güç Sedef Hanım, Menekşe’yi kendinize yakın hissediyor musunuz? SA: Menekşe ile benzer yanlarımız ve ona kattığım şeyler var Naifliği, kırılganlığı, hassas oluşu karşılıklı yönlerimiz Lakin ben ondan daha güçlüyüm Minik yaştan beri kendi ayaklarımın üzerinde durduğum için güvenim adaleli Menekşe de yavaş yavaş Halil sayesinde ayakları üzerinde durabilen biri olmaya başlayacak Onu da dinç, kendine güvenen biri olarak bakmak istiyorum Halil ile olan ilişkisi için ne söylersiniz? SA: Menekşe ile Halil’in ilişkisi doğrusu çok saf Bu dönemde böyle bir ilişki bulmak fazla güç Bu değin uzun vakit birbirlerine hasar vermemek namına, dokunmadan yaşadıkları aşk insana dudak ısırtan cinsten Aralıksız engel çıksa da aşkları böylece kuvvetli ki hiç yılmıyorlar Kıvanç Tatlıtuğ ile kimyanız uyuştu mu? SA: O elektriği yakalayamazsan inandırıcılığı da pek güç oluyor Iki Taraflı dili konuştuğun süre her şey fazla sıcacık, eğlenceli oluyor Şanslıyım, anlaşabildiğim bir partnerim var Geleceğe dair hedefleriniz neler? SA: Oyunculuk alanında kendimi daha da geliştirmek istiyorum Bu işi fazla seviyorum, yapmak istediğim çok şey var Sinemada da yer almak istiyorum Ilk filmim Mart’ta vizyona girecek Beyazperde çok ayrı İnsanı diğer bir boyuta götürüyor Karşılıklı hedeflerimizde var natürel Kendimize ait güzel bir konut elde etmek istiyoruz En yakın planımız bu bundan başka dünyayı ziyarete gitmek Sevgililer Günü’nü kutlar mısınız? SA: Hayırrr! Tamamen ticari buluyorum Formaliteden hediye elde etmek fazla bıktırıcı ve arkadaşça yok Bayağı bir günde gelen ufak bir sürpriz daha değerli bence KK: Sevgililer Günü’nün bizim için bir önemi değil Ummadığı anda hediye olmak karşındakini şaşırtıyor ve daha mutlu ediyor Önce kariyer daha sonra çocuk Çocuk sahibi olmak istiyor musunuz? KK: İnsan hayat koşullarıyla paralel olarak planlamada da zorlanıyor Yoğun bir tempodayken çocuk sahibi olalım diyemiyoruz Bence Sedef için de benim için de o kadar bir süre gelecek ve o duyguyu içimizde hissedeceğiz SA: Birbirimize bile baskı zaman ayırırken böyle bir sorumluluğun altına girmek bencilce olur Kariyer açısından bir yere gelmek istiyorum ve ondan daha sonra çocuk düşünürüm gibi geliyor Peki, mütevazı yaşamayı seven bir çift misiniz? KK: Böyle bir hayat tarzımız var Bundan ayrıcalık vereceğimizi düşünmüyorum Bu, insan yapısıyla da alakalı Aileden de gelen bir şey Bunun yaptığınız işle alakası olduğunu düşünmüyorum SA: Biz hep böyleydik İkimiz de böyle bir yapıya sahibiz  

Üst Alt