Son Konu

Sevgilimin annesi kanser bu durumda ne yapmalıyım ? (önemli konu)

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Başlığa sevgilim yazdım ama eski sevgilim Olay birazcık ayrı Biz defalarca beraberdik fakat sevgili olamadık
Kızın annesi öldü diye duydum geçen gün mesaj attım, yanına olduğumu bil dedim İstemiyorum, sağol yazdı Ben de bunun üstüne kıza saydırdım ağzıma geleni söyledim Ben iyi niyetimi gösterdim, sen buna değmezmişsin falan dedim Sonra mesaj attı özür diledi, yanıt vermedim, 3 Mesajında verdim Bugün yeniden mesaj attı Yazdıkları bunlar

Daha önce kıza aleyhinde daima alttan alır tavırlarım vardı, beraber iken annesi kanser diye Son zamanlarda hiç umursamadım takmadım, mesajlarına cevap vermedim doğru sürükleyici Sonra pat diye ne var ne yok bana anlatmaya içini dökmeye başladı
Fakat derhal ne yapsam karar veremiyorum böyle sorunlu bir ailesi olan kızla beraber olunur mu sizce ? Yoksa her şeye karşın yanında mı olmalıyım ?

Seçme Parça:
KIZ: Salih destek et bana

BEN: ne oldu?

KIZ: Seni üzdüm mü ?

BEN: hayır kafana takma gerçekten

KIZ: O vakit niçin benimle konuşmuyorsun ? birdenbire ne değişti

BEN: Değişen bir şey değil, seninle dinç iletişim kurmak olası değil çünkü

KIZ: Bana acıdığın için mi mesaj attın ?

BEN: Hayır saçmalama alakası yok

KIZ: Sana hep bir şey itiraf etmek istedim fakat sağolsun özge beni her zaman engelledi seninle konuştuğum zamanlar Aklıma sürekli sinavı, ailemi ve hayatımı soktu Affet beni

BEN: En yakın arkadaşın ama senin hayatın üstüne söz hakkına sahip böylece mi ? Şu lahza her şey daha boktan yok mi sence ?

KIZ: Biliyorum Çocukluğum fazla fena geçti Aylarca özgelerde kaldığımı bilirim Daha önce son sevgilim beni fazla fena depresyona soktu, kızlardan hoşlanmadığını söyledi bana ben aylarca kendime gelemedim Hastahaneye annemi ziyarete giderdik birlikte, annem babam tanırdı onu Sonra seni tanımaya başladım özellikle senin o gürültüsüz, olgun ve asi tavırların dikkatimi çekti herkesten farklısın ( ulan ben neymişim dedim okuyunca )
Sana yakın oturuyor diye Mahmutla bile dostluk yaptım Lakin Özge beni koruyordu tekrar o hataya düşmememi istiyordu Bu yüzden o senden böylece hoşgörü etmiyordu
Çünkü benim sana seninde bana ilgin vardı, fakat hazırlanmış değildim buna sonraları fark ettiysen kesintisiz senden kaçmaya başladım, yüzüne bakamadım hiç (Buralarda resmen roman yazdı okumaktan bıktım, buraya hepsini yazmadım )

BEN: Arkadaşın hep seni düşündü hazır lakin kararlarını kendin vermeliydin Bunları bana daha önce anlatmalıydın

KIZ: Yaptığımdan çok utanmıştım Lakin artık geri de alamazdım, böylece işte Derhal düşününce bana çok aptalca geliyor Açık Konuşmak Gerekirse bundan böyle her şeyi koyverdim Annem vefat etmek üzere, babam desen 4 Evliliğini yapacak, abim desen hayırsızın sancak taşıyanı Kaybedecek bir şeyim kalmadı

Ben de bunların üzerine; ‘ ’Saçmalıyorsun, etrafında seni seven bir sürü insan var Ailemizi seçme şansımız olsa hangimiz daha zengin, daha mutlu, daha huzurlu olanını seçmezdik ama ? ‘ ’
Yarın sabahtan tekrar mesaj atar, ama benim nasıl bir yol çizeceğime karar vermem gerekiyor

Üst Alt