Son Konu

Soğuyan Sevgili ...

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Bu konuda aklıma gelmeyen sözün tamamını bi yazar gönderdi teşekkür ediyorum kendisine isminin açıklanmasını istemediği için direkt olayıma giriyorum;

bayan senden soğumuşsa,unut gitsinseni severler,sonradan içlerinde birşey dönerbir lağım çukurunda ölmek üzere olduğunu,veya bir arabanın aşağı kaldığını görseler bile üzerine tükürürler

charles bukowskı

evet, soğuyan bi kadını döndürmek olanaksız gitmeyi düşünen kadını durduramazsınız erteleyebilirsiniz yalnızca ama eninde sonunda gider zaten gitmemesi daha kötü olur o saatten sonradan sadece bakış olarak yanınızda olan lakin çoktan uzaklara gitmiş bi sevgili fazla acıtır peki ne yapmalısınız? yine de ne arar lan sizde sevgili? geceleri gufy mickey mini mouse parmaklayıp uyuyan adamlara anlatıyorum ya neyse… içlerinden bazıları, “ abi, benim sevgilim var ve elimde yakalamak istiyorum, nolur hafıza ver dedi diye yazıyorum he onlara olan şefkatimden ne yapmalısınız? kadının nasıl olsa gidecek olması, ona sırası gelmişken zarar vermeyeceğiniz, ruhunu allak bullak edemeyeceğiniz, gittiği yerde tedirginlik içinde kıvrandıramayacağınız anlamına gelmez hem giden her kadın geri döner gidişi kadar kesindir dönüşü yeter fakat siz içine sıçmayın peki , başlıyorum, itinalı okuyun…

her zamanki sevgilinizin her zamanki sesinde, bakışında, tonlamasında, havasında bile çeşitlilik hissettiğiniz an, fakat her erkek hisseder bunu, onu kaybetmişsiniz demektir fakat bu öylesine size özel, yalnızca sizin hissedebileceğiniz bi şeydir ki, anlatsanız, nefret filmlerinde hayalet görmüş çocuk gibi aşağılanır, bu gerçeği kimseye inandıramazsınız “abi ya selen ’de bi şey var dersiniz bi şey, arkadaşınıza, “ne var olum der o da size, “yaaa telefonda bugün bana işinin olduğunu söylerken sesi çok acayipti, hem daima kapatmadan bööö derdi falan fıstık yalnızca sizin anlayabileceğiniz yüzlerce ayrıntıyı, değişikliği, hepsinden önemlisi o hissettiğiniz soğukluğu, yabancılaşmayı arkadaşınız anlayamaz anlatamazsınız anlatmaya çalışsanız, “ulan karı gibi nelerle uğraşıyosun ya bişey yoktur olum takma kafana cevabını alacağınızı da bilirsiniz yargı verirsiniz ama ona kendinize bile anlatamıyorsunuzdur çünkü ne olup bittiğini… tek bildiğiniz “bişey var hoşunuza gitmeyen, ruhunuzu sıkan, sizi acayip, kasvetli bir nefret edilen şey içinde bırakan “bişey sevgilinize ufaktan sormaya çalışırsınız, “yok bişey ya nolcak her zamanki gibiyim işte cevabını yeniden benzer havayla duyar, benzer hareketlerin sizde yarattığı o zavallı ürkeklikle susarsınız üsteleseniz, hem ezik ayrıca paranoyak olacak ayrıca de o iğrenç havayı baştan yaşayacaksınız sonradan ne olur peki? gerçeğin üstünü örtme anı kazanç halbuki ilk aklınıza gelen doğrudur “bişey vardır lakin siz arkadaşınıza, sevgilinize, lakin hepsinden önemlisi itimat etmek istediğiniz şeye adalet verip, “yaaa ne salak biriyim ben altı üstü fena bi gün geçirmiştir paranoyaklığa bak offff ya canım benim daha çok yanında olmalıyım ottan boktan kıllanıyorum diyerek o “bişeyleri ertelersiniz

o“bişeyin kesinlikle iki nedeni vardır ya bir ibiş vardır etrafında dolanan veya olmaya başlamıştır üçüncü seçenek katiyen olmaz sevgilinizin yavaşça elinizden kayıp gittiğini görür ama bir şey yapamazsınız bitiyordur ara sıra böyle her iki tarafın da bittiğini bildiği, ölmüş ilişkiler vardır, besbelli ikinci bi erkek olmadığından öylece devam eder erkek, zaten ayrılabilen bir canlı değil, terk etmesini beceremez bayan ise diğer bi erkek olmadan o işi kalkışmaz eee nolur peki? ortada gövde çiftler dolanır fazla görüyorum ben etrafta birbirlerinden iğrenme aşamasına gelmişler keşke dehşet olsa… aynı masadalar mesela, topluluk bi grup, arkadaşları, kız mutlu, esprili, havasında olunca erkek durgunlaşıyor, erkek masanın bir numarası olunca da kız sessizleşiyor içlerinden şu sözleri geçirdiklerine eminim, “herkese mavi boncuk dağıtıyo yine… gül gül millete oros… veya “hiç gülünç değil anlattıkların gören de matah bişey sanır gerizekalı birbirlerinin mutsuzluğundan beslenen çiftler haline geldikten daha sonra yapacak bir şey yok kadının çevresine yeni bir erkeğin girmesini beklemek dışarıya erkek de o yiğitlik yok çünkü kalem kıramaz

aaaa başlamamışım lan hala altın kurallara… neyse bu sadece girişti…

soğudu sizden ayrım edebiliyorsunuz bundan böyle kendini avutma dönemi de bitti açık her şey ama gerçi bazen bi umut, acaba soruları dolanıyor beyninizde işte böyle zamanlarda çok mu evhamlıyım, kompleksliyim, karı gibi her şeyi düşünüyorum, değil yok beni hala seviyor, hala eskisi gibiyiz diye düşünerek eski anlarınızı baştan yaşatmak istiyorsunuz kısa lakin sizde iz bırakan anları ya jesi olsa şu anda daha güzel anlatırdı gerçi ama, breaking and entering de bi sahne var, will, yani jude law da aynı bir durum yaşıyor gerçi karısının hayatında başka bi erkek değil, istisnai bi şart yüzünden gitmiş o ama gerçi gitmiş jude law diyor ki ona, giyinirken, “hani sen bi gün benim koluma ısırmıştın ya fazla hoşuma gitmişti farklıydı türünde bi şeyler karısı da gülümseyerek yanına gelip her yerde ısırıyor kolunu ama ikisi de biliyor ancak aynı hava değil zaten jude law “bu yalnızca dişlerindi diyerek noktayı koyuyor bu sahne gibi bir fazla sahneyi tekrardan yaşatmaya çalışırsınız bi lahza durduk yerde burnunuzu öpmüştür, bitmiş öptürürsünüz benzer yoğunluğu hissedin diye, olmaz, şarkınızı çalıp sımsıkı sarılırsınız ona, çok sıkı, daha sıkı, biz birbirimize hala aşığız sarılması, yine olmaz, size ait olmayan bişeyler hissedersiniz o sarılışta size “ben bu öğlen arkadaşlarımla yemek yemek yiycem der, hatta “yiyebilir miyim der, siz de “ast canım elbette diyerek eskisi gibi cool, esprili, sıcacık olmaya çalışırsınız, ama o da olmaz iki saat sürer sonradan tekrar kuşkular sarar içinizi sinirli biri olursunuz kompleksli kıskanç zaten cool guy da olamamışsınızdır demin hissetmiştir cool olmadığınızı gülünç de bulmamıştır sizi

ne yapmanız gerekiyor peki? kadınlar ne olursa olsun başka bi erkeğin varlığından laf etmez bunun bir çok sebebi var tabi fakat, birincisi ve en büyüğü, ne eyvah ki kadınların acımasız ve bencil olmaları ast bu erkeğin varlığına kendilerinin de hala iyice inanmamasın da etkisi var 45 yıllık ilişkilerinin, tek erkeklerinin bitip yerine başkasına geldiği düşüncesini içten olup olmadığını bilmiyor, bilseler de buna inanmakta zorluk çekiyorlar ama dediğim gibi esas neden kadınların terk ederken, aldatırken bile idareli olması vicdanen rahat olmak istiyorlar onu iyi hatırlamanızı ardından “vayy kaşar oros dememenizi ve bağlı ama hala onu sevmenizi, aşık olmanızı sonuçta o sizden soğumuş olsa bile sizin onu sevmeniz onu rahatsız etmez bilakis hoşuna gider ne kadar çok erkek ona aşık olup hakkında iyi düşünürse onun için böylece iyidir dolayısıyla sonuna kadar red eder ana nedenin onu çok üzmeniz olduğu, fazla yıprandığını filan söyler sizde de salaklık vardır tabi erkeklerde yani arkadaşınız görür birinle onu, size söyler, önce kızar, bağırır, sonra da “aman ya arkadaşıymış der geçersiniz inanmazsınız kompleksli, kıskanç, paranoyak bi erkek durumuna düşmeyim dersiniz ardından bu kendini kandırma olayı kızla çocuğu yatakta görüp de anlamayacak dek ileri boyuta bile taşınır yine inanmazsınız sevgiliniz yeniden sizi kandırır kanmak istersiniz çünkü onun hayatının tek aşkı sizsiniz ya sonsuza değin sizi sevecek böyle böyle en ince ayrıntısına kadar küçülür, kendinizden nefret edecek duruma gelirsiniz ama kadın katiyen size açılmaz son hamleyi gerçekleştirmek istemez ihale sizde kalsın, ayrılan taraf siz olun, bütün bu yaptıklarına karşın mağdur ben olayım der…

peki ona en çok zararı nasıl verebilirsiniz? sırası gelmişken yani “bak canım ben seni seviyorum, ayrılma gibi bi düşüncem de yoktu aklıma bile gelmedi yahu… ama sen istiyorsan yapacak bi şey yok alt… yine görüşürüz nasılsa falan filan yani cool, akla yatkın, kuvvetli bi şekilde hani ne salya sümük bana dön diye yalvararak ne de “hadi lan ben de seni sevmiyorum ne orossun allah belanı versin kokun sindi mi onun da üzerine biçiminde kayışı kopartarak terketmek isteyen bi kadına kuru bi “peki den daha fazla koyan şey yoktur sadece “peki kadın ruhu olumsuzluğa, mutsuzluğa bağımlıdır fazla sevinç hoşlarına gitmez içinde illa da bi hastalık ararlar kafalarına bi şey takmak zorunluluğu hissederler bayan en mutlu anında bile nostaljik, melankolik, olumsuz şeylere gereklilik duyar bilhassa de elinde olmayana… üç gün daha sonra o fırıldak dallama şebeklikler yaparken siz geleceksiniz aklına sizin yanınızda olsaydı da o gelecekti ne yoksa onu özlerler ben bu ibişi mi sevdim diye bakacak ona ne cool adamı ya tam şaklaban diyecek olur ya hepsini demeyecek alt üç gün sonradan sadece anlık içinden geçecek başlarda ve vakit geçtikte tamamen saracak acı çekecek kanayacak ne size dönebilecek ne onunla olabilecek bedelini o ibneye ödetecek alt ağzına sıçacak siz nasıl kalacaksınız peki aklında? gitmek istediğimde bana sevgi dolu gözlerle bakıp yalnızca “peki diyen onurlu, gururlu, bütün bi erkek…

Üst Alt