Son Konu

Tahinli Vişneli Tatlı (Hem Görüntüsüyle Hem Lezzetiyle Mükemmel Bir Tarif)

klimaci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Tahinli Vişneli Tatlı (Hem İmajıyla Hem Lezzetiyle Harika Bir Tarif) Tanımı İçin Malzemeler

• 150 gram margarin yahut tereyağı
  • 1 çay bardağı pudra şekeri
  • 3 yemek kaşığı tahin
  • 1 çay bardağı irmik
  • 1 adet yumurta
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya
  • 2 ,5 3 su bardağı un (azar azar ekleyin fark edebilir yumuşak bir hamur olucak)
Üzerine:
  • Yeterince vişne (reçelden kullandım)
Şerbeti için:
  • 1 ,5 su bardağı toz şeker
  • 2 ,5 su bardağı su
  • Minik 1 dilim limon

Tahinli Vişneli Tatlı (Hem İmajıyla Hem Lezzetiyle Kusursuz Bir Tarif) Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır

Selamlar Nefis bir tanım hazırladım kesinlikle kaydedin deneyin çok sevicenize eminim buyurun birlikte yapalım ☺️
  1. Tatlının üretimine şerbetini hazırlayarak başlayalım.Şerbet gereçlerini uygun bir tencereye alıp karıştırarak şekerini eritelim.
  2. Kaynamaya başlayınca altını kısalım 5 dk kısık ateşte kaynatıp soğumaya bırakalım.
  3. Hamurumuz için yoğurma kabına un dışındaki gereçleri ekleyip karıştıralım.
  4. Üzerine azar azar un ekleyip yumuşak bir hamur hazırlayalım.
  5. Hazırladığımız hamurdan ufak kesimler koparıp elimizde yuvarlayalım.
  6. Yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizelim.
  7. Ortalarına serçe parmağımızla hafif oyuk açalım ve vişne tanelerini yerleştirelim.
  8. 180 derece ısınmış fırında altı üstü hoş renk alana kadar denetimli pişirelim.
  9. Fırından aldıktan sonra tatlıyı daha ufak bir tepsiye alalım. Şerbetini azar azar her tatlının üzerine gelecek halde gezdirelim ve tepside birikeni kaşıkla üzerine gezdirelim çabucak çeker biraz dinlendirdikten sonra servis edebilirsiniz.Afiyet olsun
Not:şerbetin yarısını kullandım birinci tepsi için ve tepside birikeni devamlı kaşıkla tatlının üzerine gezdirdim daha çabuk ve yeterli çekmesini sağladım tüm şerbeti tek tepsiye dökmeyin fazla şerbet alırsa çok yumuşar dağılır bezeleriniz ince olmasın ufak lakin tombik kalsın tatlı ince olduğunda da şerbeti alınca dağılır zira dikkat edelim ufak yaptığım için 40 tane tatlım oldu yapıcanız bezeye nazaran değişecektir ölçüsü bunuda belirtmiş olayım.

Tahinli Vişneli Tatlı (Hem İmajıyla Hem Lezzetiyle Eksiksiz Bir Tarif) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt