Son Konu

Traktörlü Doğum Günü Pastası

dadaş

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Traktörlü Doğum Günü Pastası Tanımı İçin Malzemeler

Pandispanya için;
  • 1 su bardağı şeker
  • 5 adet yumurta
  • 2 yemek kaşığı sıcak su
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya
  • 1 su bardağı + 1 yemek kaşığı un
  • Krema
  • 1 litre süt
  • 1 adet yumurta
  • Yarım su bardağı un
  • Yarım su bardağı nişasta
  • 1 su bardağı şeker
  • 2 yemek kaşığı tereyağı
  • Vanilya
Süsleme için;
  • 1 paket kremşanti
  • 1 su bardağı süt
  • Gıda boyası
  • Kakao

Traktörlü Doğum Günü Pastası Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
  1. Yumurtalara şeker ve su eklenip çırpılır.
  2. Kontrollü bir formda un, kabartma tozu, vanilya eklenir.
  3. Büyük dikdörtgen borcama yağlı kağıt serilip, kek harcı dökülür.
  4. Soğuk fırın 200 dereceye ayarlanıp içine sürülür. Kabarmaya başlayınca fırın 175 dereceye düşürülür.
  5. Benim fırınım fanlı, bu biçimde hoş pişiriyor, siz kendi fırınınıza nazaran hareket edebilirisiniz.
  6. Krema için; tüm materyaller tereyağ ve vanilya hariç tencereye alınarak pişirilir. Bu tanımda yumurtanın hepsini kullandım, beyazını ayırmadım.
  7. Piştikten sonra tereyağ ve vanilya dökülür. Karıştırıp soğumaya bırakılır. Soğurken orta ara karıştırın ki kabuk tutmasın.
  8. Krem şanti süt ile çırpılır, dolapta bir süre bekletilir. Daha sonra ikiye ayrılır. Bir kısmına pembe besin boyası, bir kısmına kakao katılır.
  9. Pandispanyanın üzerine motor formu bıçak yardımı ile evvel çizilir, daha sonra izlerden kesilir. Ortadan ikiye ayrılır. Ortalara evvel süt sürülür, daha sonra krema koyulup öbür yarısı kapatılır. Pandispanyanın dış yüzeyi de krema ile kaplanır.
  10. Motor biçimi krem şanti ile verilerek tanım tamamlanır. Çocukları keyifli eden olağanüstü bir biçim oldu. Afiyet olsun.
Traktörlü Doğum Günü Pastası Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt