Son Konu

Turksat 3A Frekans Ayarları

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Turksat 3a Frekans Ayarları nasıl yapılır

Turksat 3a Kanal Ayarlama

Turksat tanıtım kanalını uydu alıcınıza yukleyip otomatik arama yaptırarak diğer kanalları da bulabilirsiniz Turksat tanıtım kanalının frekansı aşağıdaki gibidir

Frekans: 12731
Sembol oranı: 3333
Fec: 34
Polarizasyon: Dikey (Vertical)

Bu değerleri şu şekilde uydu alıcınıza girebilirsiniz;

Kumandanızda 'Menu' veya 'setup ' yazan duğmeye basıp ana menuye girin

Uydu alıcısı marka modeline gore; 'Kanal Arama', 'Kanal Eklemegibi menulerden hangisi beliriyor ise yukarıaşağı tuşlarıyla Oka basın

Acılan pencerede yine uydu alıcısının marka modeline gore; 'Alış Frekansı' 'Uydu Frekansı' seceneklerinden biri belirecektir Yukarıaşağı tuşlarıyla o seceneğin ustune gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak TURKSAT Tanıtım Kanalının yeni frekansı olan '12731 ' değerini girin

Aynı pencerede 'Sembol Oranı' olacaktır Yukarıaşağı tuşlarıyla o seceneğin ustune gelip '3333' rakamını girin

Aynı pencerede bulunan 'POL' şeklinde bir yazının ustune gelip sonra sağsol ok tuşlarıyla 'V' ya da 'Dikey' olacak şekilde değiştirin

Yine aynı yerde bulunan 'FEC' değerini değiştirmek icin yukarıaşağı tuşlarını kullanarak o seceneğin ustune gelip sonra sağsol ok tuşlarıyla '3 4' secilmelidir Bazı uydu alıcılarında bu değerin girilebileceği bir alan bulunmamaktadır

Son olarak 'OK' tuşuna basarak TURKSAT Tanıtım Kanalının yeni Uydu parametrelerini kaydetmiş olacaksınız

Bu ayarları yaptıktan sonra otomatik arama yaptırabilirsiniz

Üst Alt