Son Konu

ünlü kişilerden güzel cevaplar!!!

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
meşhur kişilerden güzel cevaplar!!! doğum günü mesajlarına verilen cevaplar doğum günü mesajlarına güzel cevaplar mesajına verilecek cevap kutlamalarına verilecek Sokrat ölüme mahkum edildiğinde, eşi: Hileli yere öldürülüyorsun, diye ağlamaya başlayınca, Sokrat: Ne yani, birde haklı yere mi öldürülseydim! Dünya nimetlerine önem vermeyen yaşayışı ve felsefesiyle meşhur filozof Diyojen, bir gün fazla dar bir sokakta zenginliğinden başka hiçbirşeyi olmayan kibirli bir adamla karşılaşır İkisinden biri kenara çekilmedikçe devretmek olası değildir Mağrur varlıklı, hor gördüğü filozofa: Ben bir serserinin önünden kenara çekilmemder Diyojen, kenara çekilerek gayet ağırbaşlı şu karşılığı verir: Ben çekilirim!! Meşhur bir filozofa: Mal Varlığı ayaklarınızın aşağı olduğu halde niçin bu kadar fakirsiniz? diye sorulduğunda: Ona gelmek için eğmek lazım da ondan, demiş Dostlarından biri, Fransız kralı 15 Lui' ye: Majesteleri, zihin vergisi almayı hiç düşündünüz mü? Hiç kimse budalalığı kabul etmeyeceğine tarafından, cümbür cemaat böyle bir vergiyi can atarak öder Kral, alaylı alaylı gülerek: Hakikatten enteresan bir zihin, cevabını vermiş Bu buluşunuza karşılık, sizi fikir vergisinden muaf tutuyorum Kulaklarının büyüklüğü ile ünlü Galile' ye hasımlarınından biri: Efendim, kulaklarınız, bir insan için birazcık büyük değil mi? Galile: Doğru, demiş Benim kulaklarım bir insan için birazcık büyük lakin, seninkiler de bir eşşeğe kadar pozitif ufak sayılmaz mı? Fransa hükümet ricalinden biri Napolyon' un bir muharebede tenkide kalkışıp parmağını harita üstünde gezdirerek: Önce şurasını almalıydınız, sonradan buradan geçerek ötesini zaptetmeliydiniz, gibi düşünceler belirtmeye başlayınca, Napolyon: Evet, Onlar parmakla alınabilseydi dediğin gibi yapardım Bir toplantıda bir genç M Akif aşağılamak için: Affedersiniz, siz veteriner misiniz? demiş M Akif hiç istifini bozmadan şu cevabı vermiş: Evet, bir yeriniz mi ağrıyordu? İdam edilmek üzere olan bir mahkuma: Diyeceğin bir şey var mı? diye sorduklarında: Bu bana iyi bir ders oldu!! Yavuz Sultan Selim, birçok Osmanlı padişahı gibi sefere çıkacağı yerleri bakımlı tutarmış Bir sefer hazırlığında, vezirlerinden biri ısrarla seferin yapılacağı ülkeyi sorunca, Yavuz ; Sen sır saklamayı bilir misin? diye sormuş Vezir: Evet hünkarım, bilirim dediğinde, Yavuz cevabı yapıştırmış: Bende bilirim Sultan Alparslan 27 bin askeriyle bizans topraklarında ilerlerken, keşfe gönderdiği askerlerden biri huzuruna gelip telaşla: 300 bin şahsiyet düşman ordusu bize içten yaklaşıyor, der Alparslan hiç önemsemeyerek şöyle der: Bizde onlara yaklaşıyoruz Bir filozofa sormuşlar: Şansa inanırmısınız? Filozof: Evet, yahut sevmediğim insanların başarısını neyle açıklardım  

Üst Alt