Son Konu

Welcome! You have been invited by Alimetim to join our community. Please click here to register.

devrialem

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0

VPN Nedir ?​

VPN sanal özel ağlar olarak tanımlanır Virtual Private Network kelimesinin kısaltılmış halidir genel olarak kurumsal firmaların aralarındaki iletişimi şifreleyerek güvenli hale getirmek amaçlı kullanılır. En açıklayıcı anlatım ise şöyle VPN sizin kendi IP adresinizi gizleyerek farklı bir IP adresi kullanmanızı sağlayan bir programdır VPN bağlantınızı güvenli hale getirmektedir bağlandığınızda IP adresinizi gizlediği için kimlik tespiti yapılamayacak ve tünel işlemi kriptolu olduğu için sörf yaparken takip edilemediğiniz için kısıtlanan ve engellenen site ve uygulamaları rahat bir şekilde kullanma lüksüne sahip olacaksınız.

VPN Güvenlimi ?​

VPN mobil cihazımıza veya bilgisayarımıza bir eklenti yada bir aplikasyon olarak kurabiliyor yada cihazımızda entegre edilmiş halde bulunabiliyor tek yapmamız geren indirip kurduğumuz yada içerisinde bulunan VPN programının ayarlarına girip çalıştırmak olacak ancak çoğu VPN desteği veren firmalar herhangi trafik bilgilerinizi tutmadıklarını iddia ediyorlar ancak kullanıcı sözleşmesi olarak sundukları argümanda açık olarak kendi ülke içerisindeki yasalara uygun olarak herhangi bir suç teşkil durumunda trafik bilgilerinizi paylaşıcağını beyan ediyorlar ve bu sayede bir çok hacker yada hacker grupları suç teşkil eden durumlarda ifşa ediliyorlar sizin için ne kadar güvenli siz karar verin.

Ücretsiz VPN Güvenlimi ?​

Bir çok kişi mobil cihazların akıllanması ve çok işlemli olmaları sayesinde bilgisayar dan çok mobil cihaz üzerinden işlemlerini yapmakta bu sayede mobil cihaz için oldukça ücretsiz VPN hizmeti veren firmalar var ki bunları sadece indirip çalıştırmanız yeterlidir bu VPN ler sizin ile sunucu arasında kriptolu bir güvenlik sağlamakta ancak sunucudan sonrasında herhangi bir güvenlik önlemi bulunmamakta bu-durum sizin bilgilerinizin sızdırılmasına ticari yada istihbarat amaçlı kullanılmasına neden olabilir bununla birlikte sunucuya bağlantısı bulunan kişiler sizin internet bağlantınızı yönetebilir ve sizi yönlendire bilirler ve size kendi reklamlarını gösterebilirler bu sebeple işlemlerinizi lisanslı bir VPN programı ile yapmanız olacaktır ancak şunu unutmayınız lisanlı VPN firmaları da sizin IP adresinizi ve DNS bilgilerinizle birlikte trafik bilgilerinizi kayıt altına almaktadır.

VPN Nasıl Kurulur ?​

VPN programları hizmet aldığınız firma üzerinden indirdiğiniz kurulum dosyayı veya veriyi kurup ayarlarınızı yapmanız yeterli olucaktır bir çok kurulum dosyası uyumlu olarak gelmektedir ve bir kaç saniye içerisinde güvenli internetinizin tadını çıkarabilirsiniz ancak bilmeniz gereken önemli bir kısım bulunmakta siz VPN uygulamasını kursanız dahi bazı durumlarda internet bağlantınızı VPN protokolü içerisinden geçirmicektir DNS kayıtlarınız kriptolu bağlantıdan deil normal bağlantınızda işlem görücektir bu sebeble takip edilebilirsiniz güvenliğiniz sağlanmamış olur bununla karşılaşmamak için kurmuş olduğunuz VPN programının ayarlar kısmından ” Tüm Trafiği VPN Üzerinden Geçir ” kısmını onayladığınızdan emin olmanız gerekmetedir. Çoğu tarayıcıda eklenti olarakda kurabilmektediyiz örnek vericek olursak FireFox, Opera , Chrome gibi tarayıcılarınıza eklenti olarak indirip kullanabiliyorsunuz ancak eklenti olarak kurduğunuz VPN hizmeti sadece kurduğunuz tarayıcıda çalışmakta başka bir tarayıcıda kullanılmamaktadır. Mobil cihazlarda ise Android yada İOS işletim sistemlerine uyumlu olarak gelmektedir uygulama mağzalarına girerek aplikasyonları kurup kullanmaya başlayabilirsiniz burdada bilmeniz gereken önemli konu ise “Tüm Cihazı Tünelle ” bölümünü onaylamanız gerekmektedir aksi takdirde tüm cihazı tünellemicek ve bağlantınız güvenli olmayacaktır.

En İyi 3 VPN ?​

Sizler için en iyi 3 VPN programlarını araştırdık ve sizin güvenliğiniz için en uygunlarını bu makalede topladık fiyat ve kullanış bakımından değerlendirmeye aldığımız VPN leri şuanda kendi sektörlerinin en iyisi konumundadır.

Express VPN ?​

Kullanım bakımından ve basit ara yüz sayesinde herkesin rahatlıkla kullabiliceği bir VPN güvenlik sertifikası bulunan Express VPN kullanıcılarına güvenli bir internet vadinde bulunuyor fiyat bakımından çok pahalı bir fiyatı bulunmamakta ancak rakipleri ile hız ölçümlerinde en yüksek hıza ulaşmıştır. Ayrıca 24 saat destek hizmeti bulunmakta ve 30 günlük deneme lisansı vermekteler eğer beğenmezseniz 30 gün sonunda sorgusuz sualsiz paranızı iade etmektedir. Kota limiti bulunmamaktadır yasaklı yada erişimi engellenmiş tüm siteler ve uygulamada erişim sağlana bilmektedir.

• Windows ve MacOS işletim sistemleri desteklenmektedir.
  • Android ve İOS mobil işletim sistemlerini desteklemektedir.
  • Basit Arayüz
  • Sıfır Kayıt Politikası
  • P2P ve Torrentlerine izin verir
  • Express VPN İndir =

Surfshark VPN​

Sırada bulunan hep rakiplerine göre oldukça ucuz olan ve sınırsız cihaz desteği veren bir VPN 60 dan fazla ülkede hizmet vermektedir binlerce sunucuya sahip olan Surfshark VPN en yüksek hızı vermekte oldukça iddalı kullanıcı güvenliğini oldukça önemsiyor ve şifreleme sistemleri olarak en güçlü şifreleme sistemlerini kullanıyor herhangi bir kota limiti koymamakta reklam engelleme özelliği bulunmakta ve bu sayede sevimsiz reklamlarla karşılamıyorsunuz.

• Windows ve MacOs işletim sistemlerini desteklemektedir.
  • Android ve İOS mobil işletim sistemlerini desteklemektedir.
  • Basit Arayüz
  • Ucuz Lisans desteği
  • Sınırsız cihaz desteği
  • Reklam engelleme desteği sunmaktadır.
  • Surfshark VPN İndir =

NordVPN​

Rakipleriyle birlikte kendiside en yüksek hızı vermektedir fiyatı çok pahalı olmamakla birlikte sınırsız cihaz desteği sunmakta kullanıcı dostu olan NordVPN oldukça basit bir arayüz içerisinde barındırmaktadır 1 aylık ücretsiz deneme sürümü bulunmakta ve tüm işletim sistemlerini desteklemektedir.

• Windows ve MacOs işletim sistemi desteklemektedir.
  • Android ve İOS mobil işletim sistemi desteklemektedir.
  • En basit arayüz
  • 1 aylık ücretsiz kullanım
  • Sınırsız cihaz desteği
  • NordVPN İndir =

Üst Alt