Son Konu

Yangın Bölgesindeki Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘İdam mı, İdam Olmalı!’

tekin

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Marmaris’te yaşanan ve bugün dördüncü gününe giren orman yangını ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kıymetli açıklamalar geldi. Yangın bölgesine giden Erdoğan, yangının büyük oranda denetim altına alındığını belirtti ve orman yangını çıkaranlar için ‘idam’ tartışmasını ortaya attı.

‘Yangın çok az bir yerde devam ediyor’

Akşam saatlerinde Değirmenyanı Yangın Uyum Merkezi'ne giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Marmaris yangının son durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yangının büyük oranda denetim altına alındığını belirten Erdoğan; “Yangın afetine 95 araç, 576 çalışanla müdahale ettik. Yapılan birinci müdahale ile yangının çok daha büyük boyutlara ulaşması engellendi. 15'i uçak, 46'sı helikopter olmak üzere 61 hava aracı ile arkadaşlarımız bu yangında misyon aldı' tabirlerini kullandı.

‘İdam mı, idam olmalı!’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamalarda orman yangını cezalarıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

İdam cezasının tartışılması gerektiğini söyleyen Erdoğan; “'Diyorum ki ucu nereye dayanıyor, idama mı, idam olmalı. Bu tartışılmalı ve bunun üzerinde etraflıca durmalıyız. Bu iş değerli, yalnızca orman değil hayvanlar da yanıyor'' sözünü kullandı.

Üst Alt