Son Konu

Yaz ateşi kolye yapımı

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
32
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Yaz ateşi kolye yapımı kolyeye adını yaz ateşle adını yaz ateşle alev ile isim yazma ateş ile 1548833248 1548833248 yazatesikolyeyapimi5c5151e60b8c4yazatesikolyeyapimi5c5151e60b8c4 yazatesikolyeyapimi5c5151e60b8c4 ​ Yaz Ateşi adı verdiğim kolye fazla basit herkesin yapabileceği türden bir takı Dikkat edeceğiniz tek nokta kullanacağınız boncukların delikleri büyük olmalı Ben elimdekileri değerlendirdiğim için biraz zorlandım çünkü çoğunun deliği küçüktü Önce malzemelerimizi yazalım Kolye Malzemeleri: 1 3 Adet begendiğiniz renklerde ve 6070 cm uzunluğunda cilt ip 2 2 Adet cilt kapama 3 2 Adet halka 4 1 Adet papağan(kanca da denebilir) 5 Bambaşka renk ve boylarda boncuklar(akrilik yada cam olabilir zevkinize kalmış)Ben akriliği sevmiyorum emeği israf etmek gibi geliyorCam ve doğal taşları seçim ediyorum 6 Farklı formlarda metal aparatlar 7 20 Adet bakır aparat 8 20 Adet bit 9 2 Adet bakır uzun silindir aparat Gerekli malzemelerimiz bunlarEksik varsa yaparken anlar ve ekleriz 1548833248 1548833248 yazatesikolyeyapimi5c5151e610d1ayazatesikolyeyapimi5c5151e610d1a http:wwwarkasokaknetimagessmiliessmilegif Geçelim yapımına: Yaz Ateşi Kolye’sinin Yapılışı: Deri iplerimizi 45′şer cmden keselim kalan parçaları 1015 cm uzunluğunda her yerde keselim 45cm olanları kenara ayırın ve minik küçük kestiklerimizi alalım Her birini ikiye katlayıp bir boncuk geçiriyoruz boncuktan sonra bundan başka bakır aparatı takıyoruz Ben 20 tane yapmıştım isterseniz daha az veya daha çok hazırlayabilirsiniz Bu 20 tane ipi boncuk ve bakır aparat ile hazırladıktan sonradan kenara ayırdığımız 45 cm lik derileri alalım elimizeBir ucunu deri kapama ile kapatalım İpleri birbirinin üzerine dolayarak yada saç örgüsü yaparak 10cm dek örelim, bakır uzun silindir şeklindeki parçayı takalım Hemen hazırladığımız bocuklu iplerden birini resimdeki gibi ördüğümüz ipe düğümleyelim boşta kalan (altta sarkan ) iplerden birine metal bir aparat (yıldız,gülyunus,fil vb) takalım Bu taktığımız metalin kayıp düşmemesi için bitlerle sabitleyelim İstediğiniz çoğunlukla hazırladığımız boncuklu ipleri örgümüze monte ederek devam edelim Takriben 30 cm olunca tekrar bakır uzun silindirimizi geçirelim ve kalan ipleri örerek ucunu kapatalım Bir ucuna halkamızı öteki uca papağanımızı taktıysak eğer gülegüle kullanmaktan başka bir şey kalmadı demektir Fazla kolay değil mi? Eğer bu işlere yabancıysanız resme bakarak yapın fazla daha kolay olacaktır Tasarım: NAyferi Turumtay id  

Üst Alt