Son Konu

Yılın spor otomobilleri Audi'den

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
32
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Avrupa ve Almanya’nın en cok okunan otomobil dergilerinden Auto Bild’in okur anketi neticesinde Audi TT RS ve R8 52 FSI “ Yılının Spor Otomobilleri secildi
Haberin galerisi icin tıklayın
Okurlar, oylarıyla, dort Audi modelini daha kendi kategorilerinde ilk beşe taşıdı

Alman otomobil sanayisinin en prestijli odullerinden biri olarak kabul edilen ‘Yılın Spor Otomobili’ sonucları acıklandı İki modeli kendi sınıflarında birincilik alan Audi, 4 modeliyle de ilk beş sıra icerisinde yer alarak en başarılı marka oldu

Audi TT RS, ‘Seri Uretilen Coupeler’ kategorisinde ‘ Yılının Spor Otomobili’ secilirken, R8 52 FSI ise ‘Seri Uretilen Super Otomobiller’ kategorisinde birincilik unvanının sahibi oldu S5 Cabriolet, RS6, S4 Avant ve Q7 V12 TDI’ın da her biri kendi sınıflarında ilk beş icinde yer aldı

Kendini kanıtlayan otomobiller katılabildi
Almanya’nın ve Avrupa’nın en cok okunan aylık otomobil dergilerinden olan Auto Bild tarafından duzenlenen oylamaya, bu yıl 51637 okur katıldı Yarışmada, daha once 300’den fazla test ve yol raporuyla başarısını kanıtlamış spor otomobiller sekiz sınıfta aday gosterildi Yarışma jurisi ve TUV Rheinland yetkilileri, yarışmaya katılan en yeni spor otomobilleri kapsamlı bir şekilde değerlendirmek amacıyla duzenli olarak yol testleri yaptılar Daha sonra Tuning ve Seri Uretim kategorilerine ayrılan otomobiller arasında yapılan değerlendirmede iki grup birincisinin yanı sıra dort Audi modeli de kendi sınıflarında ilk beş icinde yer aldı S5 Cabriolet ‘Seri Uretim, Konvertible Roadster’; RS 6 ‘Seri Uretim, Sedan’; S4 Avant ‘Seri uretim, Station Wagon’ ve Q7 V12 TDI ‘Seri Uretim SUV’ kategorisinde başarı elde etti

Gucun yol halleri
Yarışmada sınıflarında birinciliği elde eden her iki Audi modeli de etkileyici performanslarıyla on plana cıkıyor Audi TT RS Coupe, gucunu, 340 hp guc cıkışı ve 450 Nm tork ureten benzinli doğrudan puskurtmeli 25 litrelik turboşarjlı bir motordan alıyor TT RS’in olağanustu başarılara imza atmasını sağlayan beş silindirli motor, quattro sistemi ve yuksek performanslı şasiyle birlikte, Audi TT RS’i sıra dışı bir spor otomobile donuşturuyor

Yarışmada birinci olan bir diğer Audi modeli olan R8 ise, 525 hp guc ve 530 Nm tork ureten 52 litre kapasiteli, on silindirli motoruyla nefes kesen bir performans sergiliyor quattro sistemi ve Audi Uzay Kafesi yapısına eşlik eden hafif aluminyum şasi, yenilikci, tamamı LED farlar ve tipik tasarım gibi ustun Audi teknolojileri, R8 52 FSI’ı rakiplerinin arasında en on sıraya yerleştiriyor

Üst Alt