Son Konu

Zyxel, Ev ve Okulda Eğitim İçin Özel Teknolojilerini Tanıttı

teknolojiuzmani

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Zyxel-Ev-ve-Okulda-Egitim-Icin-Ozel-Teknolojilerini-Tanitti-scaled.jpg

İş hayatındakine benzeri bir dönüşüm, pandemiyle birlikte eğitim dünyasında da yaşandı. Uzun mühlet uzaktan eğitimle devam eden öğrenciler, Zyxel’in konutlarda sunduğu kesintisiz, süratli ve inançlı internet konforunu okullarda da tekrar Zyxel Networks farkıyla yaşayabiliyor. Eğitime yatırımını son yıllarda artıran Zyxel, 5.800’den fazla okuldaki 43.000’den fazla aygıtla öğrenci ve eğitimcileri teknolojinin son nimetlerinden faydalandırıyor.

Yeni jenerasyonun kullandığı eğitim araç-gereçlerinin büyük kısmı teknolojik eserlerden oluşuyor ve ağa bağlı olmayı gerekli kılıyor. İşyerlerinde ve konutlarda kablosuz internet temasındaki öncelik, bu yüzden eğitim kurumları için de geçerli. Eğitimde de hibrit modelin yaygınlaşması, öğrenciler için meskende ve okulda sağlıklı internet kontağını daha da değerli hale getiriyor.

Yapay zekâ ve bulut tabanlı uçtan uca ağ tahlilleri sunan Zyxel Networks’ün dünya çapında hayata geçirdiği eğitim bölümü yatırımları kısa müddette meyve vermeye başladı. 2021’de 5.819 okulda 43.772 aygıtla öğrenci ve eğitimcileri ağa bağlayan Zyxel, eğitim alanındaki yatırımlarını bu yıl da artırarak sürdürüyor.

Türkiye’nin her bölgesinde hayata geçirdiği projelerle Zyxel, uzaktan ve hibrit eğitim sistemine geçiş sürecinde okullara tüm gerekli ağ altyapısını muvaffakiyetle sağladı ve bu projelerin sayısı artmaya devam ediyor. Kesintisiz bir eğitim için en önemli kaidelerden birinin kesintisiz ağ temasları olduğu kanısıyla Zyxel Networks, uzaktan bağlanan öğrenci sayısının çokluğunun ağ performansını olumsuz etkilememesi için yüksek kapasite beklentisini karşılayacak eser ve tahliller sunuyor.

Eğitim kurumlarının muhtaçlık duyduğu kararlı ağ yapısı için Zyxel’in yüksek bant genişliğini destekleyen modem, router ve switchleri önemli rol oynuyor. Muhtaçlık duyulduğu taktirde, Zyxel’in elektrik şebekesi üzerinden yüksek süratli ağ irtibatı sunan PoE aygıtları ve geniş alanda kablosuz erişim için access point’ler de projelerde önemli rol üstleniyor.

Okulların kablolu ve kablosuz ağ altyapısını iş ortaklarıyla iş birliği halinde yenileyen Zyxel Networks, 7/24 hizmet sunabilmek için yedekli kontaklar kullanıyor ve okuldaki öğrencilerin, çalışanın ve konukların kullandığı ağları birbirinden ayırarak yüksek ağ performansını destekliyor.

Bulut Bilişim’in ağlar için sunduğu heyetim, idare, uzaktan izleme ve güncelleme esnekliği gereksinimini karşılamak üzere geliştirilen Nebula Together sayesinde eğitim kurumları, tüm ağları tek bir platformda toplamanın gücüne kavuşuyor. Gelişmiş Ağ Güvenliği, Switching ve WiFi’ı tek bir tahlilde toplayan Nebula Together, sağlam ağ bağlantısı sağlamaya yönelik kolay fakat güçlü bir yaklaşım olarak okullara ağların uzaktan denetim ve idaresi ile ağı büyütme ve değişiklik yapma üzere süreçleri pratik hale getiriyor. Zyxel Networks’ün Türkiye’nin dört bir yanındaki eğitim kurumlarını kapsayan bu çalışmaları, hibrit eğitim periyoduna geçiş açısından çarpıcı muvaffakiyet kıssalarına dönüştü.

Kullanıcılara yapay zekâ ve bulut tabanlı uçtan uca ağ tahlilleri sunan Zyxel, öğrencilerin hayatında hissesi artan meskende eğitim konusunda performansın yanı sıra, ebeveynlere de kıymetli imkanlar sunuyor. Bilhassa çocukların ve ergenlerin şuurlu internet kullanıcısı olma yolunda, kimi ziyanlı içeriklerden korunması konusunda Zyxel’in modem, router ve WiFi ürün serilerinde yer alan Ebeveyn Denetimi kıymetli görev üstleniyor.

Ek bir yazılıma ihtiyaç duymadan, kullanıcılar web sitesi yahut taşınabilir uygulamadan Ebeveyn Denetimi ayarlarına ulaşarak, çocukların internet erişimlerine sonlandırmalar tanımayabiliyor yahut internet ilişkisini belirli vakit aralıklarında devre dışı bırakabiliyor.

Üst Alt