Son Konu

1 Portakal 1 Limon İle Limon Tarifi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
1-portakal-1-limon-ile-limon-tarifi.jpg

1 Portakal 1 Limon İle Limon Tanımı İçin Materyaller

• 1 adet büyük uzunluk portakal
  • 1 adet limon
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1 tatlı kaşığı limon tuzu
  • 3 litre süt

1 Portakal 1 Limon İle Limon Tanımı Yapılışı

1. Öncelikle portakal ve limonu 1 gün evvelden buzluğa koyup donduralım (dondurmamızın sebebi portakal ve limonun kabuğunun acı tadı olmaması için)
  2. Limonatayı hatırlayacağımız vakit portakal ve limonu buzluktan çıkarıp 10 dk kadar bekletelim(kolay bölünmesi için).
  3. Portakal ve limonu dilimleyip robota koyalım.
  4. Üzerine bir su bardağı şekeri ilave edip robotu çalıştıralım ve güzelce ezilene kadar çekelim.
  5. Daha sonra 3 lt suya çektiğimiz portakal ve limon karışımını ekleyelim.
  6. 1 tatlı kaşığı limon tuzunu da ekleyip renginin güzelce geçmesi için 10 dk bekleyelim(bu ortada ara orta karıştıralım ki limon tuzu ve şeker güzelce erisin).
  7. Uygun bir kaba pak bir tülbent geçirip içeceğimizi hiç tane kalmayacak formda süzelim.
  8. Tülbentte posa kalınca güzelce sıkalım (hatta sıkarken ortada bir limonatanın içine batırıp sıkalım. (iyice sıkalım ki istediğimiz rengi elde edelim ).
Not: size teklifim kıştan dondurucuya bol bol portakal ve limon koyup yazın bol bol bu tanımı uygulayabilirsiniz. Bilhassa ramazan ayında çok işinize yarayacaktır. Ben o denli yapıyorum şahsen Hazır üzere hatta tadı daha hoş limonata tanımımı denemenizi tavsiye ediyorum Limonatamız hazır afiyet olsun

Üst Alt