Son Konu

10 Dakika Hazır Olan Muhteşem Sufle

tekin

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
10-dakika-hazir-olan-muhtesem-sufle.jpg

10 Dakika Hazır Olan Muhteşem Sufle Tarifi İçin Malzemeler

• 3 adet yumurta
  • Yarım su bardağı şeker
  • 2 yemek kaşığı tereyağ (50 gram kadar)
  • 1 paket bitter çikolata (80 gr)
  • Yarım su bardağı un
  • 2 kaşık kakao
Üzerine koymak için
  • 1 paket sütlü çikolata (60 gr)
  • Pudra şekeri

10 Dakika Hazır Olan Muhteşem Sufle Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır

Merhabalar herkese. Bol çikolata tadında nefis kıvamıyla kesinlikle vazgeçemeyeceğiniz bir sufle. Üstelik pratik çabucak şipşak oluyor. Çay demini alana kadar sufleniz hazır.
  1. Öncelikle tereyağı ısıtalım ama kaynamasın.
  2. Üzerine bitter çikolatayı ekleyip karıştıralım o sıcaklıkla ikiside güzelce eriyip karışıyor.
  3. Hemen ardına yarım su bardağı unu karışıma ekleyelim güzelce karıştıralım. Kenarda beklemeye alalım.
  4. Diğer tarafdan geniş bir kapta yumurta ve şekeri köpük gibi olana kadar çırpalım.
  5. Hazırladığımız çikolatalı harcı bu yumurtanın üzerine döküp mikserle iyice çırpalım.
  6. Kakaoyu ekleyip çırpmaya devam edelim. Bu sırada fırını 200 dereceye ayarlayalım fırın sıcak olmalı.
  7. Hazırladığımız kek harcımız beklerken fırına dayanıklı kapların içlerini yağlayalım.
  8. Sonra harcımızı kaplara dağıtalım ve isteğe bağlı olarak üzerlerine çikolata koyalım. Bu aşamada kapları bir tepsiye koyup tepsinin içine sıcak su ekliyoruz. Sufle harcımıza su gelmemesine dikkat ediyoruz.
  9. Sonra sıcak fırına verip pişmesini sağlıyoruz. Kıvamı size kalmış daha cıvık olsun isterseniz fırından 10 dk da alabilirsiniz. Bu kısımda kürdan testi size kıvamını kontrol etmenizi sağlayabilir. Ben çok cıvık istemediğimde fırında 15 dk veya biraz daha fazla tutuyorum.
  10. Suflelerimiz piştikten sonra çıkarıp üzerine pudra şekeri serpiyoruz.
  11. İsteğe göre yeşil fıstık veya fındık kırığı ile süsleyebilirsiniz. Suflemiz sıcakken servise hazırdır. Afiyet olsun yapanlardan resim ve yorum bekliyorum ❤️❤️❤️❤️.
10 Dakika Hazır Olan Muhteşem Sufle Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt