Son Konu

10 Yıllık Hikaye Sona Erdi! Oğuzhan Özyakup, Beşiktaş'a Duygusal Bir Veda Yaptı

dagcı

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-ac98a16b493eeb6bdb4f491fe9fc5cd8922db6f8.jpg

Beşiktaş ile kontratı sona eren Oğuzhan Özyakup, Beşiktaş'a veda etti. Instagram hesabından epeyce duygusal bir paylaşım yapan futbolcu Beşiktaşlıları epeyce duygulandırdı. Detaylar

Beşiktaş'ta Oğuzhan Özyakup devri sona erdi...

2012 yılından beri Beşiktaş forması giyen Oğuzhan, yayınladığı duygusal açıklamayla Beşiktaş'a veda etti.

Instagram hesabından açıklamada bulunan Oğuzhan,

'İlk imzamı dün üzere hatırlıyorum. 19 yaşındaydım. Kalbim 'Beşiktaş' demişti. O günkü heyecanımı asla tanım edemem.

İlk senem 'Feda' yılıydı. Feda ederek başlamıştı seyahatimiz. Çok şiddetli, çok yorucu fakat bir o kadar da her dakikası her anı keyifli geçen birinci yıllar bana çok şey kattı, çok şey öğretti.

Statsız geçen yılımızda bütün maçlarımızı deplasmanda oynamanın yorgunluğunu, hepimizin içindeki umut ve yolun sonundaki ışığı görmemiz alıyordu. O sene çok özeldi.

2015-2016 dönem başı kampında şampiyonluğumuzu ilan etmiştik biz. O sene, hayatımda daha evvel yaşamadığım bir ekip ve aile ortamıyla çok özel bir şampiyonluğa imza attık.

Statsız geçen koca bir dönem sonunda stadımızda birinci şampiyonluğu yaşamak tek başına unutulmaz bir muvaffakiyet oldu hepimize. O sene bizi birbirimize daha da kenetledi, motive etti.

Takım olarak, kulüp olarak çok hoş geçen yeni bir dönem sonunda gelen 2. Şampiyonluk, 3. Yıldız ve Avrupa başarılarımız tesadüf değildi.

Hem Türkiye’de hem Avrupa’da anlattığımız çok hoş, çok özel bir öykümüz vardı. Oynarken keyif alıyorduk, keyif aldıkça daha güzel oynuyorduk.

İnsan içinde yaşarken anlayamıyor bazen birtakım anların birtakım vakitlerin ne kadar özel olduğunu.

Belki de bu nedenle o devirlerde yaşadığım mental ve fizikî yorgunluk ve baskıyla başa çıkarken zorlandım, yanılgılar yaptım. Artık dönüp düşününce hepsi hayat deneyimi oldu bana. Düştüm, kalktım, bocaladım. Lakin hepsinden öte Beşiktaş forması giydiğim her saniye çalışmaktan ve inanmaktan hiç vazgeçmedim.

10 sene, 5 kupa, 3 şampiyonluk… Binlerce an ve anı…

19 yaşında bir çocuk olarak kapısından girdiğim, anne sevgisi üzere karşılıksız sevdiğim kulübümden, Beşiktaş ailemden bugün 29 yaşında olgun bir insan olarak çıkıyorum.

Birlikte yaşadığımız ve birbirimize yaşattığımız bütün o özel hisler için çok teşekkür ederim...''

Üst Alt