Son Konu

12 adımda GTA 5 Türkçe yama nasıl yüklenir?

dadaş

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
gta5-tr-yama.jpg

Grand Theft Auto V, Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayımlanan aksiyon-macera tarzı video oyunu olarak 2013 yılında karşımıza çıktı. Satış rekorları kıran oyun, geçtiğimiz yıl Epic Games tarafından sınırlı süreyle ücretsiz olarak sunuldu. Ülkemizde çoğu kişi bu oyunu Türkçe oynamayı tercih ediyor. Peki GTA 5 Türkçe nasıl yapılır? (GTA 5 Türkçe yama nasıl yüklenir?) SDN editörü adım adım işlemleri anlattı…

GTA 5 Türkçe yama nasıl yüklenir?

Grand Theft Auto serisinin yedinci ana oyunu olan GTA 5. ilk olarak 17 Eylül 2013 tarihinde PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya çıktı. Oyunun grafikleri güncellenmiş yeni nesil sürümü ise PlayStation 4 ve Xbox One için 18 Kasım 2014 tarihinde, Windows için 14 Nisan 2015 tarihinde piyasaya sürüldü.
Grand_Theft_Auto_V_oyununun_kapağı.jpg
Yeni nesil konsollar PlayStation 5 ve Xbox Series X ve Series S için 2021’in sonlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Michael De Santa, Trevor Philips ve Franklin Clinton karakterleri ile hikayesini sürdürdüğümüz oyun, yaklaşık 135 milyon kopya satıp 6 milyar dolardan fazla gelir elde ederek eğlence sektörü tarihinin finansal olarak en başarılı ürünlerinden biri olmuştur.

Aradan geçen 8 yılda GTA 5 oyununu halen oynamak isteyen milyonlarca kullanıcılardan bazıları oyunu kendi ana dilinde oynamak istiyor. Peki GTA 5 oyununu Türkçe yama ile nasıl oynayacağız?

GTA 5 Türkçe yama yükleme

Adım 1: İlk olarak OpenIV programına ihtiyacımız var. Programı buradan indirebilirsiniz.
gta5tr-1.jpg
Adım 2: Programı bilgisayarınıza kurun, ek bir dosya indirmek istenirse izin verin.
openvi-2.jpg
Adım 3: Kurulumdan sonra OpenIV programını çalıştırın.
gta5tr-2.jpg
Adım 4: Karşınıza dil yaması ekleyebileceğiniz oyunların listesi çıkacak. Bu listeden GTA 5 – Windows’u seçin.

Adım 5: Sonraki adımda sisteminizde GTA 5 nerede yüklü ise klasörün konumunu seçin. Eğer konumu değiştirmediyseniz varsayılan değerler şu şekildedir:
Steam‘den satın aldıysanız: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Grand Theft Auto V
Epic Games’ten satın aldıysanız: C:\Program Files (x86)\Program Files/Epic Games/GTAV

Adım 6: Dosya konumunu seçtikten sonra ileri tuşuna basın.

gta5tr-4.jpg
Adım 7: Açılan listede yukarıda bulunan Tools menüsünden ASI Manager‘i seçin.
gta5tr-5.jpg
Adım 8: ASI Manager penceresinde ASI Loader ve OpenIV ASI uygulamalarını yükleyin.
gta5tr-6.jpg
Adım 9: Yükleme işlemi bittikten sonra oluşturduğumuz Türkçe dil dosyasını oyuna eklememiz gerekiyor. Bunun için ASI Manager’deki Tool menüsünden Package Installer seçeneğine tıklayın.

Adım 10: Karşınıza çıkan dosya seçme penceresinden .oiv uzantılı dil dosyasını seçin.
gta5tr-7.jpg
Adım 11: Açılan GTA 5 Türkçe yama yükleme penceresinden Install seçeneğine tıklayın. Ardından “mods” folder seçeneğine yüklemeyi gerçekleştirin.
gta5tr-8.jpg
Adım 12: Yükleme tamamlandıktan sonra başka bir ayar yapmadan GTA 5 oyununu Türkçe yama ile oynayabilirsiniz.
gta5tr-9.jpg
GTA 5 Türkçe yama nasıl deaktif edilir?

Adım 1: Oyun kapalıyken OpenIV programını açın.

Adım 2: Programın yukarısında yer alan Tools menüsünden ASI Manager’i seçin.

Adım 3: ASI Manager içinde ASI Loader ve OpenIV.ASI seçeneklerini Uninstall yapın. Böylece dil paketini GTA 5 Online’da sorun yaşamamak için deaktif etmiş oldunuz.

GTA 5 Türkçe yama silme

Yukarıda kurduğumuz dil yamasını tamamen bilgisayardan kaldırmak için OpenIV programını kullanacağız.

Adım 1: OpenIV programını açın.

Adım 2: Yukarıdaki menüden Tools’u seçip ASI Manager’i açın.

Adım 3: Pencerede gördüğünüz tüm ayarları kapalı konuma getirin.

Adım 4: Edit Mode seçeneği ile yamanın yüklenmiş olduğu “mods” adlı klasörü silin.

Bu işlemlerin ardından bilgisayarınızdaki GTA 5 Türkçe yama dosyaları tamamen kalkacaktır.
GTA5-Turkce-Yama-2.jpg
GTA5-Turkce-Yama-11.jpg
GTA5-Turkce-Yama-3.jpg

Üst Alt