Son Konu

16 Yaşındaki Hasan Can, 'Allah'ın Yanına Kavuşmak İstiyorum' Diyerek İntihar Etti

dadaş

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-3b373deb0e0bbe849fcb9bde3fe0ed9da75fccc2.jpg

İstanbul Sultanbeyli’de yaşayan 16 yaşındaki Hasan Can Aşkın, ormanlık alanda toplumsal medya üzerinden canlı yayın yaptıktan sonra ağaca astığı iple intihar etti. Gencin canlı yayın esnasında 'Kesinlikle hiçbir aile baskısından intihar etmiyorum. Annem ve babamı çok seviyorum. Onlardan ayrılacağım için şu an üzülüyorum. Benim şu an intihar etmemdeki tek sebep Allah’ın yanına kavuşmak istiyorum' dedi. 

Dün saat 18.00 sıralarında İstanbul'un Sultanbeyli ilçesindeki ormanlık alanda meydana gelen olaya nazaran, 16 yaşındaki Hasan Can Aşkın, toplumsal medyada canlı yayın yaparak intihar edeceğine dair telaffuzlarda bulundu. Yayında ağaca asılı ipi gösteren Aşkın, 'Annem ve babamı çok seviyorum. Onlardan ayrılacağım için şu an üzülüyorum. Benim şu an intihar etmemdeki tek sebep Allah’ın yanına kavuşmak' dedi. Yayından sonra hayatına son vereceğini söyleyen Aşkın, kendisini iple ağaca asarak intihar etti.

"Kesinlikle hiçbir aile baskısından intihar etmiyorum"

Sosyal medyada Hasan Can Aşkın’ın yayınını gören polis takımları görüntüde belirtilen yere geldiklerinde 16 yaşındaki gencin cansız vücuduyla karşılaştı. Yapılan incelemenin akabinde Hasan Can'ın cenazesi morga kaldırıldı. 16 yaşındaki Hasan Can Aşkın, toplumsal medyada yaptığı canlı yayında şunları söyledi:

“Selamlar arkadaşlar bu son görüntüm, son günüm. Latife değil bu görüntü, nitekim intihar ediyorum. Polislerin cesedimi daha kolay bulabilmesi için direkt pozisyonu söyleyeyim. İstanbul Sultanbeyli ormanda şu an intihar ediyorum. Mutlaka hiçbir aile baskısından intihar etmiyorum. Annem ve babamı çok seviyorum. Onlardan ayrılacağım için şu an üzülüyorum. Benim şu an intihar etmemdeki tek sebep Allah’ın yanına kavuşmak istiyorum. Küçüklüğümden beri kendimi bu dünyaya ilişkin hissetmiyorum. Cennet ya da cehenneme gitmek istiyorum. Annem ve babamı çok seviyorum, intihar etmemde annem ve babamın hiçbir tesiri yok. Benim yüzümden onlara bir şey olursa ben cehennemde yanacağım. Beni seven tanıyan herkesten bir ayet bile olsa Kuran okumasını istiyorum. Kuran okuyanlar daha kolay cennete gidiyor.'

Üst Alt