Son Konu

24 Kasım Oğretmenler Gunu Kompozisyon

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
24 Kasım Oğretmenler Gunu Kompozisyon Ornekleri

Yureğinizdeki Sevgiden Bir Parca Kopardık

Dunyaya geldiğimi hatırlamıyorum ama, ilkokula başladığım gunden beri hissettiğim sıcaklığınızı eminim hicbir zaman unutmayacağım Once şefkat dolusu bakışlarınız, sonra ara sıra sevgiyle kucaklamanız Bizim aileden biri gibi gelmiştiniz bana Soyleyin oğretmenim, sizinle hic ayrılmadan boyle kalabilmemizin bir yolu var mı acaba?

Bir anne şefkati, bir baba desteği hissettirdiniz bizlere Sizin yanınızda asla yalnız olmadığımızı duşunerek, size her zaman guven duyduk Once vatanımızı ve bayrağımızı, bizleri bugunlere getiren Ataturku sevmeyi; okumayı, yazmayı, doğruyu, iyiliği, kısaca yaşamın her anını mutlu ve iyi bir insan olarak gecirmenin ne kadar onemli olduğunu oğrendik sizden İşte bu yuzden oğretmenim, once insanı sevmenin, sonra insanları eğitmenin mutluluğunu sizin gibi hepimiz tatmak istiyoruz

Belki bir gun bizde sizin gibi bir oğretmen olur ve oğrencilerimizden aynı sozleri duyarız İşte o gun bizde başardığımızı anlayıp, başarılı oğrenciler yetiştirmiş olmanın mutluluğunu yaşarız Sizden aldığımız bayrağı onurla taşırız Butun bunlar icin yureğinizdeki sevgiden bir parca kopardığımızı soylesem, sanırım sizde cok mutlu olursunuz değil mi? Birkan Soylu

Oğretmenler Gunu Kompozisyon

Oğretmenler Gunu ile ilgili yazılması gereken o kadar olumlu şey var ki nereden başlasak buna bile zor karar veriririz İnsan, dunyaya geldiğinde, daha bebek iken gozlerini acar acmaz cevresindekileri hissetmeye calışır Yemeği, icmeyi, emeklemeyi, yurumeyi, koşmayı ve konuşmayı oğrenir Kendisini ve cevreyi algılamaya calışır Tum bunlara karşın yine de yardıma muhtactır
İnsanın yaşamdaki ilk yardımcıları anne, baba, abla, ağabey, nine ve dedesidir Buyuyup gelişen cocuk bilgilenme surecine girer Bu nedenle aile ici eğitim ve oğretim yetersiz kalır Benimyazimcom Cocuğun bu doneminde ihtiyac duyduğu bilgileri, ancak okulda oğretmen klavuzluğuda sistemli bir eğitimle olacağı ve yonlendirileceği somut olarak ortaya cıkmıştır Okulun ve oğretmenin devreye girmesiyle ailenin de bu konuda sorunu cozulur

Bir ulusun cağdaş ulkeler duzeyine erişebilmesi; eğitim ve oğretimin kaliteli ve bilimsel yontemlerle yurutulmesi ile ancak mumkun olabilir Eğitim sorunlarını cozen uluslar; kultur, sanat, bilim, teknoloji, sosyoekonomik alanında da benimyazimcom kalkınmış ve ilerlemiştir Eğitime gereken onem ve ilgiyi gostermeyen uluslar, başka ulusların kolesi olmaya mahkumdurlar Kalkınmanın temel şartı eğitim ve oğretimdir

Oğretmen; insanları eğitmeyi ve oğretmeyi meslek edinen, eğitim kurumlarında cocuk ve genclerin eğitim oğretimlerine rehberlik eden, yon veren ve yaşam hazırlayan kimsedir Oğretmenler gununun amacı oğretmenin toplumdaki yeri ve rolu onemi ve değeri nedir, sorunlarını belirlemek ve oğretmeni olması gerekli yuce oruna oturtmaktır Oğretmenlerin kendi aralarında bağı kuvvetlendirmek, oğrencileri ile aralarındaki sevgi, saygı ve dayanışmayı guclendirmektirBenimyazimcom Emekli olan oğretmenleri saygıyla anmak ve yeni atanmış oğretmenlere mesleklerinin kutsal bilincine varmalarını sağlamaktır İşte, Oğretmenler Gunu, bu fedakar oğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha duşunup anlamamızı sağlayan onemli bir gundur

Oğretmenlerimize duyduğumuz saygı, sevgi ve şukranlarımızı dile getirmek icin bu gunu fırsat bilmeli ve bu duygularla, onların ellerini opmeliyiz Okulu bitirip hayata atıldığımız zaman, bizi bu gunlere hazırlayan oğretmenlerimizi hatırlamak, ziyaret etmek ya da bir telefon, kart veya mektupla hatırlarını sormak onlar icin en buyuk ve en değerli armağan olacaktır

Oğretmenler Gunu Kompozisyon

Oğretmenler gunu kompozisyon, oğretmenler gunuyle ilgili makale, oğretmenler gunun onemi kısaca, oğretmenler gunuyle ilgili afiş ve sloganlar, oğretmenler gunuyle ilgili resimler

Mustafa Kemal Ataturkun 24 Kasım 1928 tarihinde Milli Mektepleri acması ve başoğretmenliği kabul etmesin nedeniyle 1981 yılından bugune her yıl 24 Kasım gunu Oğretmenler Gunu olarak kutlanmaktadır Oğretmenler yeni nesillerin yetiştirilmesinde en onemli gorevi ustlendiklerinden dolayı Mustafa Kemal Ataturk her fırsatta oğretmenlik mesleğini oven cumleler kullanmıştır

Oğretmen insanları seven, sayan ve oğretmeyi ilke edinen gelecek hayatını tasarlamada yol gosteren ve buna hazırlayan kimsedir Oğretmenler bir ulkenin geleceği ve teminatıdır Bu nedenle Ataturk ulkemizin geleceğinin oğretmenlerin ellerinde olduğunu sıklıkla vurgulamıştır

Oğretmenlik mesleği ulkemizde ve tum dunyada kutsal sayılan her kesimce saygı duyulan bir meslek olmakla birlikte Kucuk yaşlardan itibaren cocuklar manevi anne ve baba olarak oğretmenlerini gorurler Bu nedenle her yıl 24 Kasım Oğretmenler gunu ulkemizde tatlı bir telaş ve heyecan icinde kutlanır

Canım Oğretmenim Kompozisyonu

Bugun her zamankinden cok daha heyecanlıyım Bugun her gunumden cok daha farklı Kalbim yerinden cıkacak gibi sanki Neden mi?

Bugun sabah erkenden gidip cicekciden aldığım kırmızı gulleri dunyada en cok sevdiğim kişilerden birine vereceğimde ondan

Onun o guler yuzlu halini oyle cok seviyorum ki Onu tanıdığım ilk gunden beri yuzu hep gulec ve bu halini bir kez olsun değiştirmedi Benim gibi kac kişiyi işte hep boyle sevdi, boyle sevdirdi kendini Boyle insanı kim sevmez ki? Boyle insana kim cicek almaz ki? Hem yurekli hem fedakar hem de hepimizi cok seviyor

Şimdi en guzel elbisemi giyip birazdan yola cıkacağım Ona koşacağım sevincle ve o guzel ellerinden sevgiyle doyasıya opeceğim Biliyorum, benim gibi kac kişi aynı şeyi yapacak ama onun sevgisi oylesine buyuk ki butun cocuklara yeteceğinden hic ama hic şuphem yok

Canım oğretmenim, sen Ataturk ve vatan sevgisini bizlere aşılamanın yanında butun insanları sevmemiz gerektiğini oğretmekle belki de vazifelerin en buyuğunu yapıyorsun Bizler gibi birbirini insan olduğu icin seven daha nice oğrenciler yetiştirmen dileğiyle, oğretmenler gunun kutlu olsun

Metehan SOYLU

Üst Alt