Son Konu

5 adımda makyaj temizleme

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
5 adımda makyaj arıtma Makyaj gerçekleştirmek süre alsada, yapmadan olmaz diyor ve katiyen üşenmiyoruz Zira iş makyajı temizlemeye geldiğinde ise kimi zaman yorgunluktan, temizlemekte üşeniyoruz Ama bu cilt sağlığı açısından epeyce tehlikeli bir şart Melek'lerim Sevgili Melek'ler, makyaj temizleme konusunda 5 soruya, 5 cevapla bilgiler sunuyoruz bu yazımızda 1548671067 1548671067 5adimdamakyajtemizleme5c4ed8613bb245adimdamakyajtemizleme5c4ed8613bb24 5adimdamakyajtemizleme5c4ed8613bb24 1 Bir Takım akşamlar makyajımı silmeye üşeniyorum Böyle zamanlarda sabahleyin kalktığımda ne yapmalıyım? Akşam yapmanız gereken işlemi sabahtan yapabilirsiniz Cildinizi makyaj temizleyicisi bir mahsul ile temizledikten sonra sabahtan kullandığınız toniğinizi uygulayabilirsiniz Ancak baştan makyaj yapacaksanız, birazcık beklemelisiniz Arıtma işleminden derhal daha sonra fondöten sürerseniz, cildiniz parlar ve fondötenin sabır süresinde azalma meydana gelebilir 2 Makyaj arıtıcı ürünlerin cildi çare edici bir etkisi var mı? Her gün cildinizi temizleyerek cildinizin yaşlanma sürecini geciktiriyorsunuz Yani makyaj arındırmak gelecek için yatırım yapmak demektir Milliyet'in haberine tarafından, ara sıra bu temizleme işlemi doğruca haberdar olmadan cildinizde meydana gelen bakterilerden arınırıyorsunuz, ara sıra ise tıkanmış gözenekleri boşaltıyorsunuz Bir şekilde cildinizin yaşlanmasına neden olan sorunları çare etmiş oluyorsunuz 3 Çok yoğun bir göz makyajı yapıyorum ve makyajı silerken zorlanıyorum Kirpiklerimin kopacağından korkuyorum ne yapmam gerekiyor? Yoğun göz makyajı yapan kadınlara genel olarak gözler için özel olarak yapılmış makyaj temizleyici ürünler öğüt ediliyor Yalnız göz makyajınızı temizlerken kullandığınız pamuğa çok miktarda ürün dökmek yerine birdenbire pozitif pamuk kullanmaya özen göstermeli, pamuğu bir müddet gözünüzün üstünde tuttuktan daha sonra kirpiklerinizi aşağıdan yukarıya içten silmeyi denemelisiniz Böylece kirpiklerinizde herhangi bir kopma işlemi meydana gelmez 4 Ara Sıra suya aleyhinde dayanıklı maskara kullanıyorum ama sonradan silmekte güçlük çekiyorum Bunun için özel bir yöntem var mı? Su ve yağ almak üzere iki bazlı ürünleri seçim etmelisiniz Ürünün yağ bazlı kısmı makyajı temizlerken, su bazlı kısmı yumuşatıyor ve kirpiklerin hasar görmesini engelliyor 5 Sadece yüz için olan makyaj temizleyici ürünü gözlerimde de kulanabilir miyim? Emrindeki fakat kullanabilirsiniz Oysa tatbik esnasında gözünüzü kapalı tuttuğunuza itina göstermeli ve gözünüzü açmadan önce adamakıllı yıkamalısınız Göz makyajınızın adamakıllı sildiğinden belli olmak için de pamukta herhangi bir iz görmeyene dek silme işlemine devam etmelisiniz Burada dikkat etmeniz gereken en manâlı şey benzer pamuğu birkaç kez kullanmamak Uzmanlar makyaj temizlerken aralıksız temiz pamuk kullanılmasının daha yardımsever olduğunu dile getiriyor  

Üst Alt