Son Konu

5 Vakit Namaza Nasıl Niyet Edilir?

Profösör

(¯´•._.• Site Yetkilisi•._.•´¯)
Tepkime
14
Web
bilgilihocam.com
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Bu konuda İslam dininde büyük önemi olan ve her Müslümanın kılması gereken namaz ibadeti için 5 vakit namaza nasıl niyet edilir? sorusunun cevabına ulaşabilirsiniz. Bu konuda beş vakit namaza niyet konusunu kısaca açıklayacağız.

5 Vakit Namaza Nasıl Niyet Yapılmalıdır?​

Bütün Müslümanların Yatsı namazından sonra kıldığı ve 4 büyük mezhepten Hanefi mezhebine göre vacip olan 3 rekatlık vitir namazı için niyet konusunda kısaca şunları diyebiliriz. Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi hazretleri şöyle buyurmaktadır.“Vitir Namazına Hanefiler Niyet ettim Vitir namazını kılmaya demesi de kafi olacaktır.”

Kaynak: Ehli Sünnet İtikadı,Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi

1. Sabah Namazı

1. Niyet ettim Allah rızası için bu günkü sabah namazının 2 rekat sünnetini kılmaya
2. Niyet ettim Allah rızası için bu günkü sabah namazının 2 rekat farzını kılmaya

2. Öğlen Namazı

1. Niyet ettim Allah rızası için bu günkü öğlen namazının 4 rekat sünnetini kılmaya
2. Niyet ettim Allah rızası için bu günkü öğlen namazının 4 rekat farzını kılmaya
3. Niyet ettim Allah rızası için bu günkü öğlen namazının 2 rekat son sünnetini kılmaya

3. İkindi Namazı

1. Niyet ettim Allah rızası için bu günkü ikindi namazının 4 rekat sünnetini kılmaya
2. Niyet ettim Allah rızası için bu günkü ikin namazının 4 rekat farzını kılmaya

4. Akşam Namazı

1. Niyet ettim Allah rızası için bu günkü akşam namazının 3 rekat farzını kılmaya
2. Niyet ettim Allah rızası için bu günkü akşam namazının 2 rekat sünnetin kılmaya

5. Yatsı Namazı

1. Niyet ettim Allah rızası için bu günkü Yatsı namazının 4 rekat ilk sünnetini kılmaya
2. Niyet ettim Allah rızası için bu günkü Yatsı namazının 4 rekat farzını kılmaya
3. Niyet ettim Allah rızası için bu günkü Yatsı namazının 2 rekat son sünnetini kılmaya

Vitir Vacip Namazı

1.Niyet ettim Allah rızası için bugünkü 3 rekat Vitir vacip namazını kılmaya

Üst Alt