Son Konu

Activision, Çalıntı Kostümü Call of Duty'den Kaldırdı

teknoloji

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_62f241705aac7_75949.jpg

Activision çalıntı iddialarının ardından Loyal Samoyed kostümünü Call of Duty Warzone ve Vanguard'dan kaldırdı. Durumu kabul eden Activision, Polygon'a gönderdiği mesajda "yaratıcılığa ve içerik üretimine çok büyük saygı duyuyoruz. Loyal Samoyed'i seviyoruz ama maalesef bu süreçte hataya düştük ve bu görseli oyundan kaldırdık. Bu hatalı davranış için özür diliyoruz" demiş.

Bu kadar mı? diye merak ediyorsanız ben de aynısını merak ediyorum. Sonuçta ortada çalıntı bir iş var, görselin orijinal sahibi durumun farkına varmasa arada kaynayıp gidecekti üstelik. Activision'ın normal şartlarda bu özüre ek olarak görselin orijinal yaratıcısına sembolik de olsa tazminat ödemesi beklenirdi.
  • Call of Duty'nin Yeni Kozmetik Seti Çalıntı Mı?
Geçtiğimiz günlerde konsept sanatçısı Sail Lin Twitter üzerinden veryansın etmiş, "Samoye Medical" görseliyle Call of Duty’nin Kim Tae Young için hazırladığı "Loyal Samoyed" kostümü arasındaki benzerliklere dikkat çekmişti.

Sail Lin son tweetinde "henüz iyi bir sonuç alamadım. Talebim Activision'ın resmi yayını üzerinden özür dilemesi ve durumu bana açıklamasıydı, böyle yarım yamalak bir açıklama yapmaları değil. Her zamanki gibi küstahlar, büyük hayal kırıklığına uğradım" demiş. Bu da Activision'ın söz konusu kostüm tasarımının çalıntı olduğunu kabul ettiği ama oyundan kaldırarak her şeyi çözdüğünü düşündüğünü gösteriyor.

Activision yine Activision'lığını yapmaya devam ediyor anlayacağınız.

Üst Alt