Son Konu

Adem ile şeytan hakkında ayetler

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Adem ile şeytan hakkında ayetler

Hani biz meleklere (ve cinlere): Adem'e secde edin, demiştik İblis haric hepsi secde ettiler O yuz cevirdi ve buyukluk tasladı, boylece kafirlerden oldu
Bakara : 34

Şeytan onların ayaklarını kaydırıp haddi tecavuz ettirdi ve icinde bulundukları (cennetten) onları cıkardı Bunun uzerine: Bir kısmınız diğerine duşman olarak ininiz, sizin icin yeryuzunde barınak ve belli bir zamana dek yaşamak vardır, dedik
Bakara : 36

(Allah buyurdu ki): Ey Adem! Sen ve eşin cennette yerleşip dilediğiniz yerden yeyin Ancak şu ağaca yaklaşmayın! Sonra zalimlerden olursunuz
A'raf : 19

Allah: Birbirinize duşman olarak inin! Sizin icin yeryuzunde bir sureye kadar yerleşme ve faydalanma vardır, buyurdu
A'raf : 24

e: Adem'e secde edin! demiştik İblis'in dışında hepsi secde ettiler İblis: «Ben, dedi, camurdan yarattığın bir kimseye secde mi ederim!»
İsra : 61

Dedi ki: «Şu benden ustun kıldığına da bir bak! Yemin ederim ki, eğer beni kıyamete kadar yaşatırsan, pek azı dışında, onun neslini kendime bağlayacağım!»
İsra : 62

Hani biz meleklere: Adem'e secde edin, demiştik; İblis haric olmak uzere, onlar hemen secde ettiler İblis cinlerdendi; Rabbinin emrinden dışarı cıktı Şimdi siz, beni bırakıp da onu ve onun soyunu mu dost ediniyorsunuz? Oysa onlar sizin duşmanınızdır Zalimler icin bu ne fena bir değişmedir!
Kehf : 50

Bir zaman biz meleklere: Adem'e secde edin! demiştik Onlar hemen secde ettiler; yalnız İblis haric O, diretti
Taha : 116

Yine burada sen, susuzluk cekmeyecek, sıcaktan da bunalmayacaksın
Taha :

Üst Alt