Son Konu

ADETİM 7 GÜN GECİKTİ HAMİLELİK OLABİLİR Mİ? GECİKEN ADET NEYİN BELİRTİSİ?

Profösör

(¯´•._.• Site Yetkilisi•._.•´¯)
Tepkime
14
Web
bilgilihocam.com
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
ADETİM 7 GÜN GECİKTİ HAMİLEMİYİM MELEK KADINLAR KULÜBÜ
Adeti düzenli olan bir kadının en ufacık bir gecikme durumunda ilk şüphe edeceği durum tabii ki hamilelik olacaktır ki tabii evliyse. Hamilelik değilse ilk sebep tabii bunun dışında farklı durumlar olabilir hormonların düzensiz çalışmasına bağlı bir takım durumlar gibi. Bu tür mesajları çok sık alıyoruz hanımlar başlığımızda da yer aldığı gibi adetim 7 gün gecikti 3 gün gecikti hamile miyim? Test yapsam evde çıkar mı gibi sorular çok sık gelmekte. Ben de buna benzer bir durumu ele almak istedim.

Hamilelikteki kaşıntıları önemseyin
Hamilelikteki kaşıntıları önemseyin
Hamilelikte kaşıntı yaşayan kadınlar Melekler Kulübü - Hamilelikte kaşıntılar neden oluyor hamilelikte kaşıntıya ne iyi gelir bu kaşıntılardan bıktım nasıl geçer diye düşünüyor iseniz yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz melekler mekanı.Haberi Okumak için Tıklayın

Adet düzeni rayında giden bir kişi 1 gün bile gecikmesi durumunda hamilelikten şüphe etmesi büyük olasıdır. Adetiniz düzensiz ise zaten 7 gün gecikme olması sizi telaşlandırmayacaktır muhtemelen.

Adetim 7 Gün Gecikti Hamilelik Olabilir mi? Geciken Adet Neyin Belirtisi?​

Özellikle korunarak ilişki yaşıyoruz adetim gecikti diyenlere demek istiyorum ki bu korunma yönteminin çok koruyucu olduğunu söyleyemem hamile kalabilir bir korunmadır aslında geri çekilme. Yine prezervatif gibi korunma yöntemleri de çok koruyucu yapısı olduğu söylenemez ki ben spiral takılı iken hamile kalan tanıdıklar duydum kulaklarımla hem de:) Adet gecikmesi ne olursa olsun sinir bozucu bir durum. Neden adet gecikir peki? Adetin gecikmesi ya hamilelik ya da başka bir sağlık sorununun olduğunu gösterir. Aslında ciddiye alınması gereken bir durum olabilir ya bir kist ya yumurtalıkların tembelliği basit denilebilecek bir sorun bile hemen ilgilenip tedavi edilmez ise ileride başka sağlık sorunlarına yol açabileceğini unutmayın.

Adetim 7 Gün Gecikti Hamilelik Olabilir mi? Geciken Adet Neyin Belirtisi?​

Adetim 7 gün geçti sizce test yapmalı mıyım? Eğer sürekli adet düzensizliğiniz varsa bunu en yakın zamanda jinekoloğa gidip muayene olmakta fayda olduğunu söylemeliyim eğer adetiniz düzenli hiç aksamıyor ise hamile olabileceğiniz kuvvetle muhtemel ama bunu bu şekilde anlayamayız çünkü adet çok düzenli giderken bile ufacık stres kaygı ağır geçirilen spor kullanılan antibiyotik tarzı ilaçlar mevsim değişikliği bile adetin düzenini aksatabilir. Yine de adetiniz 7 gün geçti ise test yapılması taraftarıyım. Peki 7 gün geçen adet gecikmesinde evde yapılan idrar testleri doğru sonuç verir mi? Kan testi ilişkiden 10 gün sonrasında kesin sonuç verebilir idrar testi ise adetinizin birkaç gün geçmesi sonrasında sonuç alabilirsiniz.

Kasık Batması Hamilelik Belirtisi mi? Hamile miyim?​

Kasık Batması Hamilelik Belirtisi mi- Hamilelik belirtilerini çok iyi bilmiyorsanız hamile olduğunuzu da anlamakta güçlük çekebilirsiniz. Öncelikle hamile bir kadında ilk olarak hangi belirtiler görülür bunları bilmek gerekir. Bunları bildiğinizde de gereksiz yere hamile miyim diye düşüncelere dalmanız gerekmez. Öncelik şart bir kadının hamile olduğunu gösteren ilk belirti adet gecikmesidir. E benim adetlerim düzenli değil ben nasıl hamile olduğumu anlayabilirim diyorsanız o zaman tabii diğer belirtiler ister istemez arıyorsunuz. Örneğin adet dışında en erken hissedebileceğiniz belirtiler arasında mide bulantısı baş dönmesi iştahsızlık bel ağrıları kasık batmaları gibi şikayetler görülebiliyor. Tabii ha şu da var ki her hamile kadın da belirtileri hissedecek yaşayacak diye bir şey yok. Mide bulantısı diyoruz örneğin bu kiminde ilk 3 ay olan bir durum kiminde hiç olmaz kiminde de doğuma kadar devam edebilir yaşıyoruz görüyoruz hanımlar.Haberi Okumak için Tıklayın
Bunun sebebi de hamilelik hormonu progesteron döllenmeden sonra kana daha hızlı geçiş yapar idrara daha geç karışır. Onun için adetim 7 gün geçti test yapsam mı diye düşünmeyin yapabilirsiniz arkadaşlar. Zaten test size varsa yüksek ihtimalle sonucu gösterecektir.

Üst Alt