Son Konu

KASIK BATMASI HAMİLELİK BELİRTİSİ Mİ? HAMİLE MİYİM?

Profösör

(¯´•._.• Site Yetkilisi•._.•´¯)
Tepkime
14
Web
bilgilihocam.com
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Kasık Batması Hamilelik Belirtisi mi- Hamilelik belirtilerini çok iyi bilmiyorsanız hamile olduğunuzu da anlamakta güçlük çekebilirsiniz. Öncelikle hamile bir kadında ilk olarak hangi belirtiler görülür bunları bilmek gerekir. Bunları bildiğinizde de gereksiz yere hamile miyim diye düşüncelere dalmanız gerekmez. Öncelik şart bir kadının hamile olduğunu gösteren ilk belirti adet gecikmesidir. E benim adetlerim düzenli değil ben nasıl hamile olduğumu anlayabilirim diyorsanız o zaman tabii diğer belirtiler ister istemez arıyorsunuz. Örneğin adet dışında en erken hissedebileceğiniz belirtiler arasında mide bulantısı baş dönmesi iştahsızlık bel ağrıları kasık batmaları gibi şikayetler görülebiliyor. Tabii ha şu da var ki her hamile kadın da belirtileri hissedecek yaşayacak diye bir şey yok. Mide bulantısı diyoruz örneğin bu kiminde ilk 3 ay olan bir durum kiminde hiç olmaz kiminde de doğuma kadar devam edebilir yaşıyoruz görüyoruz hanımlar.

Kasık Batması Hamilelik Belirtisi mi- Hamilelik belirtilerini çok iyi bilmiyorsanız hamile olduğunuzu da anlamakta güçlük çekebilirsiniz. Öncelikle hamile bir kadında ilk olarak hangi belirtiler görülür bunları bilmek gerekir. Bunları bildiğinizde de gereksiz yere hamile miyim diye düşüncelere dalmanız gerekmez. Öncelik şart bir kadının hamile olduğunu gösteren ilk belirti adet gecikmesidir. E benim adetlerim düzenli değil ben nasıl hamile olduğumu anlayabilirim diyorsanız o zaman tabii diğer belirtiler ister istemez arıyorsunuz. Örneğin adet dışında en erken hissedebileceğiniz belirtiler arasında mide bulantısı baş dönmesi iştahsızlık bel ağrıları kasık batmaları gibi şikayetler görülebiliyor. Tabii ha şu da var ki her hamile kadın da belirtileri hissedecek yaşayacak diye bir şey yok. Mide bulantısı diyoruz örneğin bu kiminde ilk 3 ay olan bir durum kiminde hiç olmaz kiminde de doğuma kadar devam edebilir yaşıyoruz görüyoruz hanımlar.

Kasık Batması Hamilelik Belirtisi mi? Hamile miyim?​

Biz size olabilecekleri anlatıyoruz yani istatistikler böyle. Kasık batması da sıkça yaşanabilen hamilelik belirtileri arasında bu kasık batması ben de hamileliğimde yaşamadım ama şöyle anlatıyorlar ki iki kasık bölgesi yani bikini bölgesinin hemen biraz yukarı bölgesi olan kasıklarda iğne gibi batmalar ya da ufak sancıların girmesi gibi ağrılar görülebiliyor. Tabii hamile olduğunuzun ilk haftaları adet günlerinizle bağdaştığı için çoğu kadın da özellikle adet belirtileri ile karıştırabiliyor bu durumları. Yine göğüslerde hassasiyet durumu da aynı aslında. Her adet olduğunuzda görebileceğiniz bir belirti iken göğüslerde hassasiyet hamileliğinizde de olabilir ya da olmayabilir. Hamileliği işaret eden en büyük belirti birinci adet gecikmesi ikinci ise yerleşme kanamasıdır ama yerleşme kanaması da her hamile kadında olan bir durum değildir.

Kasık Batması Hamilelik Belirtisi mi? Hamile miyim?

En azından kendinizi tanıyorsanız kendi vücudunuzda olan değişimleri hemen farkedebilirsiniz. Kasık batması evet bir hamilelik belirtisi olabilir ama kesin tanı için adet gecikmesini beklemelisiniz. Adet düzensizliğinde ise yine vücudunuzu iyi tanıyorsanız diğer belirtileri arayabilirsiniz. Hamilelik belirtilerini bu yazımızda kapsamlı inceleyebilirsiniz hanımlar.

Üst Alt