Son Konu

Adnan Oktar davası başladı, eski BBP'li mahkeme önünde davul zurna çaldırdı

dadaş

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Adnan%2DOktar%2Ddavasi%2Dbasladi%2Deski%2DBBP%2Dli%2Dmahkeme%2Donunde%2Ddavul%2Dzurna%2Dcaldirdi%2D225141%2Ejpg

Adnan Oktar'ın davasının görüldüğü Silivri Cezaevi'nin önünde davul zurna çaldırıp oynayan Büyük Birlik Partisi Bolu eski Vilayet Lideri Mahmut Alan, "Kendisine buradan el sallıyorum. Adnancığım izle beni" dedi.

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik hazırlanan ve mahkemece kabul edilen iddianame kapsamında, ortalarında örgüt elebaşısı Adnan Oktar'ın da bulunduğu 167'si tutuklu 226 sanığın yargılanmasına bugün başlandı. Oktar hakkında, 22 başka hatadan 420 yıldan 871 yıla kadar mahpus cezası isteniyor.

DAVUL ZURNA ÇALDIRIP OYNADI 

Adnan Oktar örgütünden iki kızını kurtarmak için Avusturya'dan gelen Elvan Koçak'a dayanak çıktığı için tutuklandığını ve hakkında davalar açıldığını öne süren Büyük Birlik Partisi (BBP) Bolu eski Vilayet Lideri Mahmut Alan, Adnan Oktar'ın davasının görüldüğü Silivri Cezaevi'nin önünde davul zurna çaldırıp oynadı.

"ADNANCIĞIM İZLE BENİ"

Mahmut Alan, "Beni tutuklattığında 'Boluluyum Bolulu' türküsünü televizyonda çaldırıp, dansöz oynatmıştı. Kendisine buradan el sallıyorum. Adnancığım izle beni" dedi.

3 BİN 908 SAYFALIK İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan 3 bin 908 sayfalık iddianamede, sanıkların haricinde 26 mağdur kişi mağdur, ortalarında eski emniyet müdürü Adil Serdar Saçan'ın da bulunduğu 99 kişi ise müşteki sıfatıyla yer alıyor. Mağdur ve müştekilerin yanı sıra 23 tanıkve aktif pişmanlıktan yararlanan 25 kişinin beyanlarına yer verilen iddianamede, kabahat örgütünün kurucu ve yöneticisi olan sanık Adnan Oktar elebaşılığındaki silahlı kabahat örgütünün biri firari 13 yöneticisi bulunduğu anlatılıyor.

Dışarıdaki kedicikler, davul zurna eşliğinde Adnan Oktar'a dayanak için Silivri'ye geldi

İddianamede, sanıklar hakkında istenen cezalar şöyle:

"Siyasal yahut askeri casusluk kabahatine teşebbüs etme, kabahat işlemek hedefiyle örgüt kurma ve yönetme, cürüm işlemek maksadıyla kurulan örgüte üye olma, hata işlemek hedefiyle kurulan örgüte üye olmamakla birlikte örgüte yardım etme, cinsel istismar, cinsel hücum, 6136 Sayılı Kanun'a muhalefet, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, şantaj, eziyet, kişiyi hürriyetinden mahrum kılma, kabahatten kaynaklanan mal varlığı bedellerini aklama, hakaret, 3628 Sayılı mal varlığı bildiriminde bulunulması, Rüşvet ve Yolsuzluklarla Gayret Kanunu'na muhalefet, bireyler ortasındaki konuşmaların dinlenmesi ve kayda alınması, dolandırıcılık, tehdit, ferdî dataların kaydedilmesi, taammüden öldürmeye teşebbüs, silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte yardım etme, 5607 Sayılı Kaçakçılık Kanunu'na muhalefet, resmi belgeyi bozmak, yok etmek yahut gizlemek, resmi dokümanda sahtecilik ve hatalıyı kayırmak." 

ADNAN OKTAR'IN 871 YILA KADAR MAHPUSU İSTENİYOR

İddianamede, örgüt elebaşısı Adnan Oktar hakkında ise ''Devletin bâtın kalması gereken bilgilerini siyasal yahut askeri casusluk hedefiyle temin etme'', ''Suç işlemek hedefiyle örgüt kurma-yönetme'', ''Terör örgütüne (FETÖ)üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek'', ''Kasten adam öldürmeye teşebbüs'', ''5607 sayılı Kaçakçılık Kanununa Muhalefet Etmek'', ''Resmi belgeyi yok etmek'', ''Resmi evrakta sahtecilik'', ''Nitelikli cinsel saldırı'', ''Çocuğun nitelikli cinsel istismarı'', ''6136 Sayılı Kanuna Muhalefet Etmek'', ''Eğitim öğretim hakkının engellenmesi'', ''Eziyet etme'', ''Şantaj'', ''Cebir tehdit yahut hile kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılma'', ''Suçtan kaynaklanan mal varlığı bedellerini aklama'', ''Dolandırıcılık'', ''3628 Sayılı Kanuna Muhalefet'', ''Hakaret'', ''Tehdit'', ''Hukuka Alışılmamış Olarak Şahsî Bilgileri Kaydetmek'', ''Suçluyu kayırma'' ve ''Kişiler ortasındaki konuşmaların dinlenmesi ve kayda alınması'' kabahatlerinden toplam 420 yıldan 871 yıla kadar mahpus cezasına çarptırılması isteniyor.

Üst Alt