Son Konu

Adnan Oktar davası: Sanıklardan biri Oktar'ın saçını kokladı

dadaş

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, Marmara Ceza ve İnfaz Kurumu karşısındaki salonda yapılan duruşmaya Adnan Oktar'ın da ortalarında bulunduğu tutuklu sanıklar getirildi.

Salonda kimi tutuksuz sanıklar ve sanık avukatları da hazır bulundu. Duruşmayı çok sayıda izleyici takip etti.

"Hem hasımlıkları var, evlenmedim diye çok kızgınlar bana"

Tutuklu Bora Yıldız savunmasında "İddianamede turnike sisteminin yöneticisi ve örgütün kız getirme imamı olmakla suçlanıyorum. Evlenmek için, fantezi için bağa girmenin ceza hukukunda yeri yok. Faal pişmanlıktan yararlanarak söz verenlerin beyanları çelişkilidir. Tecavüze uğramadım dediği için tutuklanıyor, ne yapsınlar, onlar da palavra beyanda bulunuyor. Hem hasımlıkları var, evlenmedim diye çok kızgınlar bana, hem de menfaatleri var. Turnike sistemi bir saçmalık. Seks kaseti var diye haber yaptılar. Orada bir penis var, benimse götürün isimli tıpta karşılaştırın dedim lakin yapılmadı. Dini telkinle cinsel istismar tezlerini kabul etmiyorum. Ben bu türlü bir şeyi bayanlara anlatsam inanır mı? Tahliyemi talep ediyorum" dedi.

"Adnan Oktar'ın kendisini mehdi olarak tanıttığı tarafındaki telaffuzlar yanlışsız değildir"

Duruşmada savunma yapan tutuklu sanık Alev Babuna, tabirlerini kullandı.

adnan_7691.jpg

Adnan Oktar'ın saçını kokladı

DHA'nın aktardığına nazaran duruşmaya kısa bir orta verildi.

Ara sırasında Adnan Oktar dışarı çıkarılırken, sanıklardan Merve Büyükbayrak, birkaç kez Oktar'ın saçını kokladı.

Jandarmanın uyarmasının akabinde Büyükbayrak, 'Hocamın saç telleri çok hoş kokuyor' dedi. Akabinde Adnan Oktar ve başka sanıklar salon dışına çıkarıldı.

adnan-oktar_3202.jpg

Üst Alt