Son Konu

Ahmet Hamdi Çamlı'dan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na: Horolop şorolop bir adam ortaya çıkarıldı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
AK%2DPartili%2DAhmet%2DHamdi%2DCamli%2DKadin%2Dve%2Derkegi%2Desitlige%2Dzorlayanlar%2Den%2Dbuyuk%2Dkotulugu%2Dyapanlardir%2Dtavuga%2Dhorozluk%2Dyaptiramazsin%2D238446%2Ejpg

AK Parti Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu hakkında "Horolop şorolop bir adam ortaya çıkarıldı. İstanbul’daki o adam. Yani önemli bir adam değil işte herif. Doğal yalnızca onu kastetmiyorum. Ekrem bizim hemşerimiz. Ben bir portre çiziyorum, horolop şorolop portresi” tabirlerini kullandı.

Özdemir’in, İstanbul seçimlerinin CIA ve MOSSAD takviyesi ile kazanıldığına dair açıklamalarını sorması üzerine Çamlı, argümanını savundu. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nu isim vermeden işaret ederek ‘horolop şorolop bir adam’ olduğunu savunan Çamlı, Özdemir’in isim vermesi konusundaki ısrarları akabinde da "İstanbul’daki o adam. Yani önemli bir adam değil işte herif. İstanbul'da CHP'nin adayı var ya büyükşehir belediye başkanı" dedi. 

Çamlı, Özdemir'in 'İmamoğlu'na mı horolop şorolop diyorsunuz?' sorusuna ise "Sadece onu kastetmiyorum. Ben bir yapıdan bahsediyorum. Yoksa Ekrem bizim hemşerimiz, kardeşimiz. Onunla ilgili şahsi bir meselem yok. Ben bir portre çiziyorum. Horolop şorolop portresi" karşılığını verdi. 

Özdemir'in 'horolop şorolop' sözünün manasını sorması üzerine ise Çamlı, "Günübirlik yaşayan, siyasi bir davası, kederi olmayan, para kazanayım, makam kazanayım, aktifliğim olsun demek" diye konuştu. 

Öte yandan, Yeliz mahlasının 'Çamuriyetçilerin kendisine attığı bir çamur' olduğunu savunan Çamlı, "Şimdi bu senin önünde bir tercih. Çamuriyetçilerin yolundan mı gideceksin, cumhuriyetçilerin yolundan mı gideceksin" dedi.

'Tavuğa horozluk yaptıramazsın' demişti

Çamlı, daha evvel "Kadın erkek eşit değildir, eşitlik koca bir tantanadır" açıklamasının reaksiyon çekmesi üzerine yaptığı öbür açıklamada da görüşlerini savunmuştu. Çamlı, "Kadın ve erkeği eşitliğe zorlayanlar en büyük berbatlığı yapanlardır, tavuğa horozluk yaptıramazsın" demişti. 

Çamlı, İstanbul Sözleşmesi'nin ise 'başka toplumsal düşüncelerin kapısını araladığını' belirtmiş, "Şimdi tahlil olsun diye gelen İstanbul Kontratı, Liderimizin talimatı ile gerçek ve samimi bir tahlil için masaya yatırıyor. Ve gereken yapılacaktır" demişti. 

Üst Alt